Sparingpartner: Kujawianka Izbica Kujawska

• autor: Redakcja., 2021-01-22 13:14

Sparing z Kujawianką

Jutro tj. 23 stycznia 2021 roku o godzinie 11:00 na Stadionie BOSiR w Barcinie w ramach przygotowań do ligowych spotkań Unia rozegra swój drugi sparing. Tym razem sparingpartnerem janikowian będzie czwartoligowa Kujawianka Izbica Kujawska.

Kliknij na "więcej".

Urodziny Michała Orlika

• autor: Redakcja., 2021-01-22 09:38

Wszystkiego najlepszego!

Dziś swoje trzydzieste dziewiąte urodziny świętuje drugi trener pierwszej drużyny Unii, a także trener drugiej drużyny i trener koordynator drużyn młodzieżowych naszego klubu - Michał Orlik. Z tej okazji składamy mu najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, uśmiechu  oraz wiele satysfakcji z pełnionych przez siebie obowiązków w janikowskim klubie.

Michał Orlik urodził się 22.stycznia 1982 roku. Jako piłkarz grał na pozycji napastnika. Jego pierwszym klubem była Unia Janikowo, w której w latach 2000-2002 wystąpił w pięciu meczach na poziomie III ligi. Kolejnie był zawodnikiem Noteci Inowrocław, Pogoni Mogilno i Błyskawicy Broniewice. W tym ostatnim klubie rozpoczął pracę trenerską z b-klasową drużyną. Był szkoleniowcem inowrocławskiej Noteci, która również występowała w najniższej klasie rozgrywkowej w naszym województwie. Ponadto pracował jako szkoleniowiec młodzików we wspomnianej drużynie z Inowrocławia. Od stycznia 2017 roku był trenerem juniorów starszych w naszym Klubie. Oprócz tego trener Michał jest szkoleniowcem drugiej drużyny Unii oraz trenerem koordynatorem drużyn młodzieżowych.

Eryk Marszał w pierwszej drużynie Unii

• autor: Redakcja., 2021-01-20 22:36

Kolejny wychowanek w kadrze I drużyny

Do kadry pierwszej drużyny Unii włączony został kolejny wychowanek naszego klubu, który ostatni czas spędził na wypożyczeniu w Pieście Kołodziejewo. Mowa tutaj o Eryku Marszale, o którym pisaliśmy już w artykułach dotyczących treningów podopiecznych trenera Artura Polehojko. Serdecznie witamy w pierwszym zespole Unii i życzymy dużo sukcesów.

Eryk Marszał urodził się 19 stycznia 2001 roku w Inowrocławiu. Występuje na pozycji środkowego pomocnika i jest wychowankiem naszego klubu. Z czwartoligową wówczas drużyną Dumy Kujaw po raz pierwszy trenował latem 2018 roku. Rozegrał wówczas jeden sparing, tak samo jak zimą ubiegłego roku, a to poskutkowało włączeniem Eryka do pierwszej drużyny Unii. Z niej jednak trafił do wcześniej wspomnianego Piasta, a dziś wpisuję się na listę nazwisk reprezentujących nasz pierwszy zespół w rozgrywkach o punkty.

Sparing: Mieszko Gniezno - Unia 1:3

• autor: Redakcja., 2021-01-16 22:48

Zwycięstwo w pierwszym sparingu

Dziś na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Strumykowej w Gnieźnie piłkarze Unii rozegrali mecz kontrolny z drużyną Mieszka Gniezno. Zawodnicy z Janikowa pokonali rywali 1:3, a wszystkie bramki padły w pierwszej odsłonie sparingu.

Wynik meczu otworzył jeden z zawodników gospodarzy - Nikodem Szociński. Później bramki zdobywali już tylko janikowianie. Wyrównujące trafienie po dośrodkowaniu Dominika Kowalskiego zanotował Miłosz Dziurzyński. Następnie, po kolejnym dośrodkowaniu, tym razem Tomasza Kowalczuka piłkę do bramki wpakował jeden z zawodników testowanych, a wynik spotkania ustalił wcześniej wspomniany już Miłosz Dziurzyński. Sztab szkoleniowy naszego zespołu w każdej z dwóch połów przyglądał się całkowicie innym jedenastkom. Dzięki temu trenerzy mogli dokładnie przyjrzeć się potencjalnym zawodnikom, którzy mogą wzmocnić nasz zespół w trwającym okienku transferowym. Jednym z testowanych zawodników występujących w pierwszej odsłonie meczu był Eryk Marszał, który jest wychowankiem naszego klubu.

Skład Unii w I połowie spotkania:
Gracjan Fabiszewski - Dominik Kowalski, Maciej Mysiak, zawodnik testowany, Jan Szczutkowski - Miłosz Dziurzyński, Tomasz Kowalczuk, zawodnik testowany, zawodnik testowany - Eryk Marszał, zawodnik testowany

Skład Unii w II połowie spotkania:
Konrad Syldatk - Damian Garstka, Patryk Urbański, Jakub Losik, Filip Hartwich - zawodnik testowany, Mateusz Ławniczak, Ernest Hulisz, zawodnik testowany - Gracjan Goździk, Mikołaj Jabłkowski

W 62. minucie meczu jednego z zawodników testowanych na boisku zastąpił Miłosz Dziurzyński.

Nieobecni: Mateusz Rumiński, Dawid Radomski, Adam Konieczny (kontuzja),  Przemysław Kędziora (przeziębienie), Piotr Jakubowski (rehabilitacja po operacji kostki)

Sparingartner: Mieszko Gniezno

• autor: Redakcja., 2021-01-14 23:36

Czas na pierwszy zimowy sparing

Jutro, tj. 16 stycznia 2021 roku (sobota) o godzinie 14:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Strumykowej w Gnieźnie piłkarze Unii Janikowo rozpoczną pierwszy mecz kontrolny przed ligowymi rozgrywkami. Rywalem podopiecznych trenera Artura Polehojko będzie miejscowy Mieszko, który jest jednym z zespołów, z którymi Unia rywalizuje w rozgrywkach ligowych. Ostatnie spotkanie pomiędzy dwoma klubami odbyło się we wrześniu minionego roku, a biało-niebiescy zwyciężyli na wyjeździe 1:4.

Kliknij na "więcej".