Sparing: Unia - Noteć Łabiszyn 2:1

• autor: Redakcja, 2014-02-08 21:18

Zwycięstwo z piątoligowcem

W dzisiejszym sparingu rozgrywanym na sztucznej murawie w Inowrocławiu, Unia Janikowo pokonała piątoligową Noteć Łabiszyn 2:1. Do przerwy janikowianie przegrywali po golu z 14.minuty Mateusza Gryglewicza. W drugiej połowie w 54.minucie Dominik Jelonek doprowadził do wyrównania, a w 73.minucie Dariusz Lewandowski przechylił szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

UNIA JANIKOWO – NOTEĆ ŁABISZYN 2:1 (0:1)
0:1 – 14’ Mateusz Gryglewicz
1:1 – 54’ Dominik Jelonek
2:1 – 73’ Dariusz Lewandowski

UNIA: Woźniak (30’ Proszke) – Sirko (76’ Kubiaczyk), Losik, Wiśniewski (73" P. Karpiński), N. Karpiński Damian Lewandowski (73" Ojczenasz), Zaleski (60’ Pindel), Deresiewicz (83’ Zaleski), Nowicki (51’ Kruszka) – Dariusz Lewandowski (29’ Jelonek), Maksim (59’ Dariusz Lewandowski).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Kaczmarek.

NOTEĆ: Piesik (46' Kubiak) - Suszek, Kowalski, Broda, Sznajdrowski - Brzykcy, Bizoń, Rybczyński, Mateusz Gryglewicz - Wytwicki, Kośmider.

Rezerwowi, którzy grali w drugiej połowie: Suszek, Miłosz Gryglewicz, Słowiński.

Kary minutowe: 26’ Nowicki (1 min.).

Szczegółowy opis sparingu w rozwinięciu newsa.

Z zespołem Unii na mecz nie pojechał Nataniel Wikarski, który jest silnie przeziębiony. Nie zagrał też kontuzjowany Piotr Serwach. W porównaniu do poprzedniego sparingu zabrakło także Tomasza Wawrzyniaka. Zawodnik ten nie wzmocni biało-niebieskich i prawdopodobnie wróci do niemieckiego klubu, w którym występował w poprzedniej rundzie.

Jako pierwsi zaatakowali nasi zawodnicy, a dokładniej Dariusz Lewandowski. Napastnik janikowian wychodząc na czystą pozycję uderzył zza pola karnego minimalnie niecelnie, a dokładniej tuż obok spojenia słupka z poprzeczką. Okazja ta zemściła się w 14.minucie, kiedy to Noteć przeprowadziła składną akcję w okolicach pola karnego. Piłka została wycofana Matuszowi Gryglewiczowi, który oddał strzał pod poprzeczkę w środek bramki i zaskoczył Tomasza Woźniaka 0:1. Chwilę po utracie gola Unia mogła wyrównać. Wspomniany wcześniej Lewandowski przegrał pojedynek sam na sam z Marcinem Piesikiem. W 37.minucie Maciej Sirko po akcji prawą stroną boiska wbił piłkę w pole karne, gdzie po zmieszaniu dopadł do niej Michał Maksim i uderzył na siłę po poprzeczkę, ale skutecznie interweniował Piesik i mieliśmy tylko rzut rożny. Pięć minut później po nieporozumieniu Sirko z Damianem Lewandowskim nasi przeciwnicy przeprowadzili kontrę, która powinna zakończyć się utratą gola. Po wrzutce z lewej strony jeden z atakujących przestrzelił z bliskiej odległości. Na dwie minuty przed przerwą Piesik nie dał się zaskoczyć strzałem Dawida Deresiewicza z narożnika pola karnego.

Cztery minuty po wznowieniu gry w dogodnej sytuacji Dominik Jelonek przestrzelił uderzeniem głową. Chwilę potem Dawid Porszke wybronił stuprocentową okazję dla zawodników Noteci. To, co nie udało się Jelonkowi na początku drugiej połowy udało się w 54.minucie. Mikołaj Kruszka dograł do Norberta Karpińskiego, który dośrodkował na krótki słupek z lewej strony, gdzie Jelonek głową zaskoczył Bartosza Kubiaka1:1. Później obie drużyny przez dłuższy czas nie stworzyły sobie dogodnej okazji strzeleckiej. W 73.minucie prowadziliśmy 2:1. Po akcji janikowian i zamieszaniu w polu karnym Kruszka podał naszemu najskuteczniejszemu strzelcowi – Lewandowskiemu, który strzałem z kąta umieścił piłkę w bramce mimo próby interwencji jednego z obrońców. Pięć minut później soczysty strzał z dalszej odległości na dłuższy słupek oddał Kruszka, ale Kubiak wyciągnął się jak struna i za chwilę był korner. Na dziesięć minut przed końcem łabiszynanie mogli doprowadzić do remisu, ale w idealnej sytuacji kapitalnie bronił Porszke, a ostatecznie niebezpieczeństwo zażegnał Jakub Losik wybijając futbolówkę z dala od naszej bramki.

UNIA JANIKOWOWarta Międzychód
UNIA JANIKOWO   Warta Międzychód