Pierwszy trening pod wodzą Jacka Łukomskiego

• autor: Redakcja, 2014-02-21 23:21

Biało-niebiescy trenowali pod okiem Jacka Łukomskiego

Janikowianie trenowali dzisiaj na boisku „Orlik 2012”. W zajęciach udział wzięło osiemnastu zawodników. Atmosfera wszystkim dopisywała, gdyż biało-niebiescy pierwszy raz trenowali pod wodzą nowego trenera – Jacka Łukomskiego.

Przed rozpoczęciem treningu prezes KS Unia – Marcin Reczkowski przedstawił oficjalnie wszystkim graczom nowego trenera – Jacka Łukomskiego. Później janikowianie odbyli rozmowę z tym szkoleniowcem i udali się na zajęcia. Po rozgrzewce i zabawach z piłką, zawodnicy odbyli różnorodne ćwiczenia koordynacyjno-strzeleckie. W ostatniej fazie treningu były tzw. „małe gry”.

W porównaniu z ostatnim sparingiem w dniu dzisiejszym na treningu zabrakło Tomasza Woźniaka, który odbył jednostkę treningową z juniorami młodszymi. Po rozmowie z trenerem, Dominika Jelonka z udziału w zajęciach wyeliminowały sprawy prywatne. Dariusz Lewandowski poczynania kolegów obserwował zza linii bocznej, gdyż narzeka na kontuzję pachwiny. Nadal niezdolny do treningów jest Michał Maksim i Piotr Serwach. Pozostali gracze naszej kadry oraz zawodnicy sprawdzani byli obecni.

Co ciekawe w treningu wziął udział Adrian Wysocki. Zawodnik ten, jak ostatnio informowaliśmy miał nie związać się z naszym klubem, ze względu na umowę z Notecianką Pakość. Prowadzi on jednak rozmowy z pakoskim zarządem, które niewykluczone pozwolą mu na związanie się z Unią.

Na treningu można było zauważyć też Wojciecha Flinika. Ten niespełna dziewiętnastoletni zawodnik na co dzień przygotowuje się z juniorami starszymi. Może grać jako obrońca, a także pomocnik. Był to jego pierwszy trening z pierwszą drużyną. Czeka go walka o miejsce w szerokiej kadrze.

Chęć powrotu do treningów z Unią wyraził Adrian Napierała. Napastnik ten w poprzedniej rundzie po kilku kolejkach zrezygnował z gry w biało-niebieskich. Ma na koncie dwa mecze mistrzowskie i jedną strzeloną bramkę. Dzisiaj był obecny w Klubie, ale przeziębienie wykluczyło go z udziału w treningu.

Najbliższy weekend podopieczni trenera Łukomskiego mają wolne. Na treningu mają stawić się we wtorek. Niewykluczone, że dojdzie do kilku korekt w harmonogramie sparingów. Na chwilę obecną najbliższy mecz Unia rozegra w sobotę, 1.marca o godzinie 12:00 u siebie z Notecianką Pakość.