Sparing: Unia - Notecianka Pakość 3:6

• autor: Redakcja, 2014-03-01 20:15

Druga porażka z rzędu

W dzisiejszym spotkaniu kontrolnym B-klasowa Unia Janikowo przegrała z trzecioligową Notecianką Pakość 3:6 (1:2). Była to druga porażka z rzędu janikowskich zawodników w zimowych sparingach. Bramki dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego strzelili: Dariusz Lewandowski oraz byli zawodnicy pakoskiego klubu – Maciej Sirko i Dominik Jelonek.

UNIA JANIKOWO – NOTECIANKA PAKOŚĆ 3:6 (1:2)

1:0 – 21’ Dariusz Lewandowski
1:1 – 24’ Ariel Jastrzębski
1:2 – 34’ Bartłomiej Delekta (rzut karny)
2:2 – 49’ Maciej Sirko (rzut karny)
2:3 – 50’ Michał Szot (rzut wolny)
3:3 – 69’ Dominik Jelonek
3:4 – 78’ Patryk Łechtański
3:5 – 84’ Bartłomiej Delekta
3:6 – 87’ Jakub Rościszewski

UNIA: Wikarski (70’ Woźniak) – Sirko, Losik (46’ N. Karpiński), Wiśniewski, P. Karpiński (46’ Kubiaczyk) – Kaczmarek (76’ Pindel) – Damian Lewandowski, Deresiewicz (60’ Maksim), Dariusz Lewandowski (46’ Zaleski), Nowicki (76’ Ojczenasz) – Jelonek (70’ Dariusz Lewandowski).

Kara minutowa: 12’ Nowicki (1 min.).

Był to pierwszy sparing pod wodzą trenera Jacka Łukomskiego. Wynik nie odzwierciedla do końca gry naszej drużyny w tym meczu. Janikowianie jako pierwsi strzelili bramkę, a później przez znaczną część spotkania toczyli wyrównany bój z trzecioligowcem. Trzy stracone gole były efektem indywidualnych błędów naszych zawodników.

Szersza relacja w rozwinięciu newsa...

Zespół Unii zagrał bez bramkarza Dawida Porszke, którego wykluczyły obowiązki pozasportowe. Ponadto Mikołaja Kruszkę wyeliminowała kontuzja, a Piotr Serwach wciąż nie wrócił do pełnej sprawności. Natomiast, jeżeli chodzi o zawodników, których przyszłość nie jest jasna to zabrakło Wojciecha Flinika, Adriana Napierały i Adriana Wysockiego. Ten pierwszy – junior starszy, tak samo jak drugi jest po chorobie, a trzeciego wykluczyła wciąż niejasna sytuacja odnośnie jego przynależności klubowej.

Już w 6.minucie Damian Lewandowski po dobrej akcji oddał podkręcony strzał z narożnika pola karnego, który idealnie wybronił Bartosz Goszka. Następnie w 13.minucie po odpowiedzi gości, a konkretnie strzale z szesnastu metrów z półwoleja skutecznie i efektownie interweniował Nataniel Wikarski. Trzy minuty później Dawid Deresiewicz odebrał piłkę przeciwnikowi i po rajdzie uderzył na krótki róg, ale po obronie bramkarza futbolówka odbiła się od słupka i wyszła na rzut rożny. Chwilę potem skrzydłowy Lewandowski wrzucił, a zamykający akcje Martin Nowicki znacznie przestrzelił. W 19.mincuie niezdecydowanie Wikarskiego mógł wykorzystać jeden z zawodników Notecianki, ale próba przelobowania okazała się niecelna. Sto dwadzieścia sekund później uderzenie Karola Fortuny z dystansu przeszło nad poprzeczką. W 21.miniucie było też 1:0. Po walce o piłkę Dominika Jelonka z jednym z obrońców, piłka odbita trafiła do Dariusza Lewandowskiego, który idealnie się zabrał z akcją i strzelił do siatki z około szesnastu metrów. Trzy minuty później nastąpiło wyrównanie – 1:1. Ariel Jastrzębski otrzymał podanie, które przeszło po ziemi między środkowymi obrońcami Unii. Znalazł się przed Wikarskim i nieudanie próbował go lobować. Piłka po jego palcach znalazł się blisko bramki i po walce z Krzysztofem Wiśniewskim, kapitanem janikowian zawodnik gości wepchnął ją do siatki wcześniej zagrywając piętą. W 33.minucie lekką próbę przelobowania w polu karnym bramkarz Unii pewnie złapał. Chwilę później był rzut karny po wytrąceniu z równowagi jednego z przyjezdnych przez Jakuba Losika. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Bartłomiej Delekta i było 1:2. Takim właśnie wynikiem zakończyła się pierwsza część meczu.

Kilka minut po gwizdku wznawiającym grę Nowicki wszedł w pole karne i został powalony na ziemię. Sędzia bez wahania wskazał na „wapno”, a do piłki podszedł Maciej Sirko pewnie umieszczając piłkę w siatce – 2:2. W 50.minucie znowu goście wyszli na prowadzenie (2:3). Po faulu Krystiana Kubiaczyka tuż przy linii autowej o okolicach środkowej części boiska Michał Szot dośrodkował z rzutu wolnego. Futbolówka skoziołkowała w polu karnym i zmyliła Wikarskiego wpadając do siatki. Kolejnie dwie groźne sytuacje mieli podopieczni trenera Dariusza Durdy, dwukrotnie pudłując z bliskiej odległości. W 69.minucie na czystej pozycji znaleźli się zarówno Nowicki, jak i Jelonek. Ten pierwszy dograł drugiemu, który trafił do pustej bramki na 3:3. Niestety od tego momentu w grze naszego zespołu zawitał chaos. W 78.minucie Tomasz Woźniak źle obliczył lot piłki i wychodząc za szesnastkę dotknął futbolówkę ręką, przechwycił ją jednak Patryk Łechatański i zachowując stoicki spokój wyprowadził Noteciankę na prowadzenie – 3:4. W 84.minucie dośrodkowanie z prawej strony na bramkę strzałem głową w długi róg zamienił Delekta – 3:5. Chwilę potem nasi przeciwnicy oddali niecelne uderzenie zza pola karnego. W ostatniej akcji wartej uwagi, Jakub Rościszewski strzałem z narożnika szesnastki w długi róg od słupka nie dał szans Woźniakowi trafiając na 3:6.

Warto zaznaczyć, że w barwach Notecianki zagrał dzisiaj Mikołaj Pieniądz, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy MLKS Unia Janikowo.

UNIA JANIKOWOWarta Międzychód
UNIA JANIKOWO   Warta Międzychód