Sparing: Unia - Czarni Wierzchosławice 6:1

• autor: Redakcja, 2014-03-08 18:01

Unia zwycięska w sparingu z Czarnymi

W dzisiejszym sparingu Unia Janikowo pokonała piątoligowych Czarnych Wierzchosławice 6:1 (4:1). Hat-tricka skompletował Michał Maksim, a po jednej bramce dołożyli: Marcin Zaleski, Dariusz Lewandowski i Damian Lewandowski. Brak koncentracji naszych zawodników przy stałym fragmencie gry wykorzystał Oskar Kryszak, zdobywając honorowe, jak się później okazało trafienie dla przyjezdnych.

UNIA JANIKOWO - CZARNI WIERZCHOSŁAWICE 6:1 (4:1)

1:0 - 08' Michał Maksim
2:0 - 11' Marcin Zaleski
3:0 - 16' Dariusz Lewandowski
3:1 - 31' Oskar Kryszak
4:1 - 43' Michał Maksim
5:1 - 65' Michał Maksim
6:1 - 76' Damian Lewandowski

UNIA: Wikarski (46' Porszke) - Sirko (46' P. Karpiński), Losik, Wiśniewski, N. Karpiński (76' Sirko) - Kaczmarek (69' Pindel) - Nowicki (46' Damian Lewandowski), Dariusz Lewandowski (76' Nowicki), Zaleski, Deresiewicz - Maksim (69' Wysocki; 79' Dariusz Lewandowski).

Kary minutowe:
67' Deresiewicz - 6 min.
80' Dariusz Lewandowski - 2 min.

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa.

W kadrze meczowej janikowskiego zespołu zabrakło kontuzjowanych – Damiana Ojczenasza, Mikołaja Kruszki i Piotra Serwacha oraz Dominika Jelonka (sprawy prywatne), Krystiana Kubiaczyka (praca), a także bramkarza Tomasza Woźniaka, który ostatnio trenuje z juniorami.

Już po upływie stu dwudziestu sekund dyspozycję bramkarza gości wypróbował Dawid Deresiewicz. Jego uderzenie z rzutu wolnego z siedemnastu metrów zmierzało w środek bramki i nie sprawiło golkiperowi żadnych problemów. W 8.minucie janikowianie zdobyli bramkę na 1:0. Po tym, jak Dariusz Lewandowski rzucił z autu do Mateusza Kaczmarka, ten dośrodkował z lewej strony na długi słupek, gdzie celną główką akcję wykończył Michał Maksim. Trzy minuty później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Marcin Zaleski, po tym jak płaskim strzałem między nogami bramkarza wykończył podanie Lewandowskiego w sytuacji sam na sam. W 16.minucie strzeliliśmy kolejnego gola i prowadziliśmy 3:0. Po rajdzie Deresiewicza lewą stroną boiska, Lewandowski wykończył zagranie wzdłuż bramki uderzeniem pod poprzeczkę. Po trzecim golu nasi zawodnicy przystopowali ze skutecznością i seryjnie marnowali okazje strzeleckie. Centro-strzał Deresiewicza był niecelny, w pojedynku z Martinem Nowickim lepszy okazał się bramkarz, strzały z dystansu Lewandowskiego, Maksima i Norberta Karpińskiego nie zmierzały w kierunku bramki, a idealna sytuacja Zaleskiego także może zostać zaliczona do kategorii pudeł. W 31.minucie zła decyzja w obronie Jakuba Losika sprawiła, że goście przedostali się w obręb naszego pola karnego. Tuż przy narożniku jeden z obrońców faulował przeciwnika i po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył Oskar Kryszak, główką pokonując Nataniela Wikarskiego 3:1. Kolejnie w szesnastce Maksim trafił wprost w bramkarza. Później z ostrego kąta zbyt mocno uderzał Deresiewicz. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Zaleski prostopadle podał na prawą flankę Nowickiemu, który płaskim zagraniem posłał futbolówkę w pole karne, tam po rykoszecie od obrońcy spadła ona pod nogi Maksima, który strzelił na 4:1.

Druga odsłona meczu nie była tak emocjonująca jak pierwsza. W 57.minucie płaski strzał gości zza pola karnego był niecelny. Później dwa kolejne uderzenia przyjezdnych z rzutu wolnego przeszły nad poprzeczką. W 65.minucie najskuteczniejszy strzelec janikowskiej drużyny – Lewandowski dograł na lewą stronę Deresiewiczowi, który po przyjęciu wrzucił w kierunku Maksima, a ten wolejem z pierwszej piłki z dziesięciu metrów trafił na 5:1. Wynik meczu ustalił Damian Lewandowski na piętnaście minut przed końcowym gwizdkiem, dobijając strzał Dariusza, który został obroniony w sytuacji sam na sam z bramkarzem (6:1).

W 79.minucie Adrian Wysocki z powodu kontuzji braku opuścił boisko i został przetransportowany do szpitala z podejrzeniem złamania obojczyka. Na szczęście okazało się, że ma tylko zbity bark. W przyszłym tygodniu powinno okazać się, czy zasili on biało-niebieskich.

Notecianka PakośćUNIA JANIKOWO
Notecianka Pakość   UNIA JANIKOWO