Trzy tygodnie do rozpoczęcia zmagań w B-klasie

• autor: Redakcja, 2014-03-15 00:05

Coraz bliżej do meczów o punkty

W pierwszy weekend kwietnia, tj. 5-6.04.2014 roku rundę wiosenną rozpoczną rozgrywki B-klasy, grupy Bydgoszcz V. Tydzień wcześniej zostanie rozegrany jeden mecz zaległy, który nie doszedł do skutku jesienią.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że w Kołudzie Wielkiej, na inaugurację wiosennych rozgrywek zagramy w niedzielę, 6.04.2014 o godzinie 15:00. – Chcemy dobrze rozpocząć rundę i wygrać na inaugurację. Póki co, pozostało jednak jeszcze kilkanaście dni przygotowań i mamy nadzieję, że wykorzystamy je jak najlepiej – powiedział kierownik drużyny, Eryk Woźniak.

Wciąż nie ma oficjalnego komunikatu odnośnie wycofania się rezerw Pogoni Mogilno z B-klasowych zmagań. Jeżeli tak się stanie, to jesienne wyniki z udziałem mogileńskiego zespołu zostaną anulowane. – Dochodzą do nas wieści, że Pogoń nie przystąpi do rozgrywek, ale czekamy za oficjalnym komunikatem. Na razie to tylko spekulacje – kontynuuje Woźniak.

Obecny tydzień janikowscy zawodnicy rozpoczęli od poniedziałkowej odnowy biologicznej. Korzystali z basenu i sauny. We wtorek odbyli zajęcia na boisku „Orlik 2012”. W środę i piątek biało-niebiescy trenowali na płycie głównej. Podopieczni trenera Jacka Łukomskiego mają do dyspozycji sport-testery. Weekend jest wolny. Możliwe jednak, że sparing zostanie rozegrany w najbliższą środę, tj. 19.03. – Szukamy sparingpartnera, ale czy znajdziemy? Ciężko powiedzieć, gdyż za tydzień rozpoczyna się runda czwarto i piątoligowców – podsumował kierownik zespołu.

Wygląda na to, że kadra janikowskiej drużyny wciąż nie została skompletowana. Z powodu kontuzji barku doznanej podczas ostatniego sparingu z Czarnymi Wierzchosławice, z treningów na jakiś czas wykluczony został Adrian Wysocki. Przyszłość zawodnika Notecianki Pakość skomplikowała się więc jeszcze bardziej.

Natomiast, jeżeli chodzi o graczy, którzy występowali w biało-niebieskich barwach w rundzie jesiennej, to mający kilka propozycji z innych klubów – Mateusz Biernacki, najprawdopodobniej nie wznowi już treningów w żadnej drużynie. Ostatnio mówiło się o jego wypożyczeniu do Błyskawicy Broniewice, ale wygląda na to, że nic z tego nie wyjdzie. Z kolei Piotr Serwach wciąż nie wznowił treningów w naszym klubie po kontuzji odniesionej pod koniec października ubiegłego roku. Najprawdopodobniej pomocnik ten „zawiesi buty na kołku”.

Wszyscy z niecierpliwością czekają na wznowienie rozgrywek B-klasy. Trochę wcześniej swoje mecze mistrzowskie rozgrywać będą niektóre z naszych młodzieżowych zespołów. Dziś swoje sparingi rozegrają juniorzy młodsi i trampkarze, w niedzielę juniorzy starsi, o czym pisaliśmy wcześniej. Natomiast także dzisiaj młodzicy jadą do Cekcyna na finałowy turniej zimowych rozgrywek.