dzisiaj: 1946, wczoraj: 2300

Sparing: Unia - Kolorowi Krusza Zamkowa 6:0

• autor: Redakcja, 2014-03-22 16:09

Sparing z Kolorowymi na szóstkę

W meczu kontrolnym Unii Janikowo z Kolorowymi Krusza Zamkowa padł wynik 6:0 (3:0). Podopieczni trenera Jacka Łukomskiego zagrali niemalże bezbłędnie. Trzy bramki były autorstwa Dawida Deresiewicza, dwie Martina Nowickiego, a jednego gola strzelił Dominik Jelonek.

UNIA JANIKOWO - KOLOROWI KRUSZA ZAMKOWA 6:0 (3:0)

1:0 - 07' Martin Nowicki
2:0 - 12' Dawid Deresiewicz
3:0 - 19' Martin Nowicki
4:0 - 51' Dominik Jelonek
5:0 - 58' Dawid Deresiewicz
6:0 - 82' Dawid Deresiewicz

UNIA: Porszke (46' Wikarski) - Sirko (46' Kaczmarek), Losik, Wiśniewski, P. Karpiński - Zaleski - Damian Lewandowski, Dariusz Lewandowski, Deresiewicz, Nowicki (70' Kruszka) - Jelonek (61' Maksim).

Kara minutowa:
87’ Dariusz Lewandowski – 3 min.

Na zdjęciu akcja z 7.minuty i gol Martina Nowickiego otwierający wynik meczu.

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu…
RELACJA ZDJĘCIOWA:

Zespół Unii zagrał dzisiaj bez obrońców – Norberta Karpińskiego i Krystiana Kubiaczyka, którzy byli w pracy. Ponadto trener nie mógł skorzystać z juniorów zgłoszonych do pierwszej drużyny. Mowa tutaj o kontuzjowanych – Dawidzie Pindlu i Damianie Ojczenaszu, a także bramkarzu Tomaszu Woźniaku. Ten ostatni rozgrywał swój mecz w zespole juniorów młodszych.

Janikowianie zmierzyli się z b-klasowcem, który na co dzień występuje w innej grupie. Unia zagrała niemalże bezbłędnie. Goście nie zagrozili naszej bramce ani razu. Jedyną bolączką wydaje się być skuteczność.

Wynik meczu otworzony został w 7.minucie. Dawid Deresiewicz pressingiem odebrał piłkę z prawej strony i dograł do Dariusza Lewandowskiego. Popularny „Siwy” po rajdzie dograł wzdłuż bramki, gdzie z bliskiej odległości strzałem z pierwszej piłki między nogami bramkarza gola strzelił Martin Nowicki 1:0. Pięć minut temu podwyższyliśmy na 2:0 za sprawą Deresiewicza. Tym razem Patryk Karpiński dorzucił z autu do Nowickiego, który stracił futbolówkę. Szybko odzyskał ją jednak wykonawca autu i wrzucił w pole karne. Obrońca wybił piłkę przed siebie po nogi Deresiewicza stojącego na dwudziestym metrze, który strzałem w długi słupek zdobył gola. W 19.minucie było już 3:0. Maciej Sirko w walce w środku pola chciał dograć prostopadłą piłkę po przekątnej boiska na lewą stronę. Po odbiciu od defensora futbolówka trafiła do wychodzącego na czystą pozycję Nowickiego, który uderzeniem po ziemi z siedemnastu metrów pokonał golkipera. Kolejne akcje biało-niebieskich to seryjne marnowanie okazji. Po zagraniu Deresiewicza, sytuację sam na sam zmarnował Dominik Jelonek. Po dobrej akcji, Damian Lewandowski z trzydziestu pięciu metrów trafił w spojenie słupka z poprzeczką. W 27.minucie po dograniu drugiego z Lewandowskich do Jelonka, ten ostatni spudłował mając przed sobą niemalże pustą bramkę. Darek Lewandowski próbował też zaskoczyć bramkarza z dalszej odległości, ale on pewnie interweniował. Później Jelonek uderzył na niecelnie, a najlepszy strzelec janikowskiej drużyny – Lewandowski nie wpisał się na listę zdobywców goli, gdyż jego płaski strzał z daleka obronił golkiper. W 41.minucie kontuzji kolana w starciu w polu karnym przeciwników doznał Sirko. Został on zniesiony do szatni i opuścił boisko w przerwie meczu.

W 50.minucie Jelonek chciał zaskoczyć wszystkich technicznym strzałem będąc w polu karnym. Piłka zatrzymała się jednak na słupku. Potem po wrzutce „Siwego”, główkę Nowickiego wybronił bramkarz. Gdy była 51.minuta, z prawej strony dośrodkował skrzydłowy Lewandowski, a w polu karnym akcję zamknął Jelonek. Uderzenie główką było na tyle precyzyjne, że wynik zmienił się na 4:0. Po upływie siedmiu minut było 5:0. Deresiewicz zdecydował się oddać silny strzał z trzydziestu metrów, który tuż przy słupku zatrzepotał w siatce. Później po zagraniu ręką tuż przed polem karnym, Deresiewicz próbował szczęścia z rzutu wolnego. Piłka odbiła się jednak od muru i wyszła na korner. W zamieszaniu podbramkowym po strzale Nowickiego jeden z obrońców wybił futbolówkę z linii bramkowej. W 82.minucie Deresiewicz odebrał piłkę bramkarzowi tuż przy narożniku boiska i technicznym strzałem z ostrego kąta trafił do pustej bramki na 6:0. Na cztery minuty przed końcem Mikołaj Kruszka miał znakomitą okazję do podwyższenia wyniku, ale jego strzał w szesnastce obronił golkiper, z dobitką pośpieszył Michał Maksim i trafiał praktycznie do pustej siatki, lecz w ostatniej chwili ofiarną interwencją popisał się obrońca ratując swój zespół przed utratą siódmego gola.

Notecianka PakośćUNIA JANIKOWO
Notecianka Pakość   UNIA JANIKOWO