Olimpia Dąbrowa - Unia 2:6

• autor: Redakcja, 2014-04-27 22:39

Zwycięstwo z echem kontuzji

W dzisiejszym spotkaniu rozgrywanym w Dąbrowie, Unia Janikowo pokonała miejscową Olimpię 6:2 (2:0). Trzy bramki dla podopiecznych Jacka Łukomskiego zdobył Damian Lewandowski, a po jednym goli dołożyli: Martin Nowicki, Dominik Jelonek i Dawid Deresiewicz. Zwycięstwo to niesie za sobą echo kontuzji odniesionej przez Dariusza Lewandowskiego. Zawodnik ten jeszcze w pierwszej połowie był zmuszony opuścić boisko. Do przerwy prowadziliśmy dwiema bramkami, a po wznowieniu gry przeciwnik wykorzystał nasze rozkojarzenie i doprowadził do wyrównania za sprawą trafień Dawida Gwiazdy i Rafała Błaszaka. Na szczęście janikowianie dobrze zareagowali na stracone gole i szybko zdołali ponownie wyjść na prowadzenie, nie oddając już go do końcowego gwizdka sędziego.

OLIMPIA DĄBROWA – UNIA JANIKOWO 2:6 (0:2)

0:1 – 19’ Damian Lewandowski (rzut wolny)
0:2 – 35’ Martin Nowicki
1:2 – 55’ Dawid Gwiazda
2:2 – 60’ Rafał Błaszak
2:3 – 62’ Damian Lewandowski
2:4 – 70’ Dominik Jelonek
2:5 – 74’ Damian Lewandowski
2:6 – 85’ Dawid Deresiewicz

UNIA: Porszke – Kaczmarek, Losik, Wiśniewski, N. Karpiński – Zaleski – Dariusz Lewandowski (45’ Maksim), Deresiewicz – Damian Lewandowski, Nowicki (72’ Kruszka) – Jelonek.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Wikarski, P. Karpiński.

Relacja z meczu w rozwinięciu...

W meczowej kadrze zabrakło kilku zawodników. Poza graczami, którzy są w wieku juniorskim i swoje spotkania rozegrali w drużynach młodzieżowych – Tomasz Woźniak, Dawid Pindel i Damian Ojczenasz w Dąbrowie nie pojawili się – Maciej Sirko (treningi indywidualne) i Krystian Kubiaczyk (praca).

Pierwsza część meczu toczyła się pod wyraźnie dyktando naszej drużyny. Janikowianie co chwilę stwarzali sobie sytuacje, długo jednak nie potrafili pokonać bramkarza gospodarzy. W 5.minucie Damian Lewandowski dośrodkował po akcji z prawej strony w pole karne, gdzie nad bramką uderzył Martin Nowicki. Jedenaście minut później Dominik Jelonek zgrał głową Dariuszowi Lewandowskiemu, który wychodząc na czystą pozycję przegrał pojedynek z golkiperem.

0:1 – 19’ Na osiemnastym metrze faulowany był Jelonek. Rzut wolny precyzyjnie wykonał prawoskrzydłowy Lewandowski i strzałem w długi słupek pokonał bramkarza otwierając wynik meczu - (na zdjęciu).

Sto dwadzieścia sekund później Jelonek po wymianie piłki z Darkiem Lewandowskim uderzył z dalszej odległości niecelnie. Następnie znowu mogliśmy zaobserwować nieudane próby strzałów zza pola karnego. Najpierw zbyt wysoko kopnął Norbert Karpiński, a potem wspomniany przed chwilą Lewandowski. W 29.minucie silny strzał z około trzydziestu pięciu metrów oddał Dawid Deresiewicz. Uderzenie to sprawiło bramkarzowi spore kłopoty. Minutę potem Nowicki nie potrafił pokonać golkipera w sytuacji sam na sam. Bramkarz tym razem popisał się skuteczną interwencją. W 32.minucie ponowną dobrą paradą – obrona nogą zapisał się golkiper gości. Tym razem broniąc strzał Deresiewicza.

0:2 – 35’ Po kontrze, Deresiewicz przerzutem chciał obsłużyć Nowickiego. Piłka odbita w polu karnym od obrońcy spadła naszemu lewoskrzydłowemu tuż pod nogi. Nowicki nie miał innego wyjścia jak strzelić z bliska w dłuższy róg bramki.

Chwilę później mieliśmy akcję Lewandowskich. Damian podał w pole karne, gdzie nieczysto w piłkę trafił Dariusz i po zamieszaniu mieliśmy rzut rożny, po którym Jelonek z narożnika szesnastki uderzył niecelnie. W 37.minucie wchodzący w pole karne popularny „Lewy” został powalony na ziemię. Arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego, mimo, że Dariusz doznał poważnej kontuzji barku. Przez osiem minut leżał poza boiskiem, a na chwilę przed przerwą zmienił go Michał Maksim.

W 49.minucie pierwszy strzał oddali gospodarze. Po uderzeniu zza pola karnego interweniować musiał Dawid Porszke.

1:2 – 55’ Po uderzeniu z rzutu wolnego bramkarz Unii „wypluł” piłkę przed siebie, dopadł do niej Dawid Gwiazda i strzałem z kilku metrów wpakował ją do siatki.

Od razu po stracie gola po indywidualnej akcji, Nowicki z osiemnastu metrów uderzył zbyt słabo, aby zaskoczyć bramkarza. Później po wolnym, Deresiewicz, który znalazł się w polu karnym uderzył nad bramką.

2:2 – 60’ Po niebezpiecznej grze Dersiewicza arbiter przyznał rzut wolny z własnej połowy dla gospodarzy. Mocno dośrodkowana piłka w pole karne  i zamieszanie spowodowało, że dopadł do niej będący tuż przed polem karnym Rafał Błaszak i mocnym strzałem doprowadził do wyrównania.

2:3 – 62’ Unia jednak szybko się otrząsnęła. Nowicki dośrodkował, a po zamieszaniu w szesnastce gości, piłkę z bliskiej odległości do bramki wbił Damian Lewandowski.

W 68.minucie po pięknej trójkowej akcji – Marcin Zaleski, Jelonek, Maksim, ten ostatni technicznie uderzył na bramkę, ale wspaniałą paradą popisał się bramkarz wybijając na róg.

2:4 – 70’ Mateusz Kaczmarek po rajdzie prawą stroną posłał piłkę w pole karne, tam próbował wybić obrońca, ale futbolówka trafiła pod nogi Jelonka, który silnym strzałem podwyższył wynik meczu.

2:5 – 74’ Jakub Losik posłał długą piłkę w kierunku Maksima, który głową przedłużył uruchomiając Lewandowskiego. Damian w sytuacji sam na sam nie pomylił się i skompletował hat-tricka.

Trzy minuty później w dogodnej okazji zbyt długo z oddaniem strzału zwlekał Deresiewicz i uderzył obok słupka.

2:6 – 85’ Strzał Jelonka obronił bramkarz, a dobitka z pierwszej piłki z około dwunastu metrów Deresiewicza była nie do obrony.

W ostatnich akcjach meczu sytuacje mieli też – Lewandowski (uderzał niecelnie zza pola karnego) i Maksim (obok słupka oddał strzał głową).

UNIA JANIKOWOGopło Kruszwica
UNIA JANIKOWO   Gopło Kruszwica