ogółem: 2 010 796

Zagłębie Piechcin - Unia 1:5

• autor: Redakcja, 2014-05-03 21:39

Setna Kruszki skończyła Zagłębia pogróżki

W dzisiejszym spotkaniu rozegranym w Piechcinie, Unia Janikowo pokonała miejscowe Zagłębie 5:1 (1:1). Od 28.minuty jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą trafienia Jakuba Juszczyka. Chwilę przed przerwą do wyrównania doprowadził Damian Lewandowski. Błyskawicznie po rozpoczęciu drugiej połowy Mikołaj Kruszka wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie strzelając setną bramkę w rozgrywkach dla naszej drużyny. Kolejne gole były autorstwa Martina Nowickiego oraz Dominika Jelonka, który dwukrotnie pokonał bramkarza.

ZAGŁĘBIE PIECHCIN - UNIA JANIKOWO 1:5 (1:1)

1:0 - 28' Jakub Juszczyk
1:1 - 45' Damian Lewandowski
1:2 - 46' Mikołaj Kruszka
1:3 - 49' Martin Nowicki
1:4 - 62' Dominik Jelonek
1:5 - 81' Dominik Jelonek

UNIA: Porszke - Kaczmarek, Losik, Wiśniewski, N. Karpiński - Zaleski - Damian Lewandowski (75' Ojczenasz), Kruszka, Deresiewicz, Nowicki (71' Maksim) - Jelonek.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Wikarski, P. Karpiński.

Zdjęcie przedstawia moment uderzenia Mikołaja Kruszki, po którym piłka po raz setny dla Unii w tym sezonie wpadła do siatki. Jak wszyscy wiemy od jakiegoś czasu na naszej stronie trwał konkurs z tym związany. Okazało się, że nikt nie wytypował Kruszki jako szczęśliwego strzelca, także nie poznamy zwycięzcy naszej zabawy.

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu.

W kadrze meczowej zabrakło trzech zawodników w wieku juniorskim. Mowa tutaj o Tomaszu Woźniaku, Dawidzie Pindlu i Bartoszu Stawickim. Ten ostatni narzeka na kontuzję jednego z mięśni. Pod znakiem zapytania stoi też jego występ w jutrzejszym meczu juniorów starszych. Ponadto trener Jacek Łukomski nie mógł skorzystać z trenującego indywidualnie Macieja Sirko, pracującego Krystiana Kubiaczyka oraz kontuzjowanego Dariusza Lewandowskiego.

Nie minęła jeszcze minuta, a podopieczni trenera Łukomskiego stworzyli sobie pierwszą dogodną okazję do zdobycia gola. Na środku boiska faulowany był Norbert Karpiński, Damian Lewandowski z rzutu wolnego podał Marcinowi Zaleskiemu, który uruchomił Dawida Deresiewicza. Strzał tego ostatniego z pola karnego trafił w słupek. Dwie minuty później po uderzeniu i rykoszecie od jednego z naszych obrońców piłka wyszła na korner. Po dośrodkowaniu strzał gospodarzy nogą wybronił Dawid Porszke, przeciwnik zdołał dobić głową, ale janikowski golkiper pewnie złapał piłkę. W 11.minucie Deresiewicz posłał prostopadłą piłkę w kierunku Dominika Jelonka. Napastnik ten wyszedł sam na sam, ale jego próba lobowania była minimalnie niecelna. Minutę potem groźne dośrodkowanie w kierunku bramki instynktownie wybił Porszke. W 22.minucie Mikołaj Kruszka za wysoko posłał piłkę strzałem zza pola karnego. Kolejnie ten zawodnik dograł do Jelonka, który z około dwudziestu metrów uderzył, a skuteczną interwencją popisał się bramkarz parując na rzut rożny. Po rozegraniu kornera Deresiewicza z Kruszką, zza pola karnego nad bramką uderzał Zaleski. W 25.minucie faulowany przez Kruszkę był zawodnik gospodarzy. Po dośrodkowaniu główkę rywali wyłapał bramkarz Unii. W odpowiedzi, po kontrataku z narożnika pola karnego strzelał Lewandowski, ale golkiper nie dał się zaskoczyć. W 28.minucie Zagłębie Piechcin objęło prowadzenie 1:0. Po rzucie z autu, Jakub Juszczyk przebojem wtarł się w pole karne strzelając w długi róg naszej bramki. Futbolówka zanim przekroczyła linię bramkową odbiła się jeszcze od słupka. Unia błyskawicznie mogła doprowadzić do wyrównania. Po trójkowej akcji – Deresiewicz – Lewandowski – Kruszka, ten trzeci przymierzył, ale bramkarz wybił poza linię końcową. Po rzucie rożnym strzał Deresiewicza także nie zaskoczył gracza strzegącego piechcińskiej bramki. W 31.minucie radość gospodarzy okazała się zbyt wczesna, gdyż mimo iż piłka wpadła do siatki – wcześniej arbiter odgwizdał pozycję spaloną. Kolejnie, w 35.i 41.minucie dwukrotnie szczęście próbował Zaleski. Najpierw jego uderzenie z trzydziestu metrów zmierzające w okienko kapitalnie wybronił bramkarz parując piłkę na korner. Kolejnie futbolówka przeszła nad poprzeczką. Na minutę przed gwizdkiem oznaczającym koniec pierwszej połowy, Lewandowski dośrodkował z rożnego, a Martin Nowicki głową przestrzelił. W 45.minucie po akcji Unitów, Kruszka zagrał Lewandowskiemu, który wszedł w pole karne i uderzył w dłuższy słupek wyrównując stan meczu na 1:1.

Od razu gdy rozpoczęła się druga połowa w szeregach janikowskiej drużyny zapanowała radość, gdyż prowadziliśmy 1:2. Kruszka otrzymał piłkę od Deresiewicza i po rajdzie zdecydował się na strzał z osiemnastu metrów. Futbolówka zatrzepotała w siatce i był to gol numer 100 dla Unii w tym sezonie. Dwie minuty później po podaniu Nowickiego do Jelonka, ten drugi niecelnie uderzył z kąta będąc w polu karnym. W 49.minucie podwyższyliśmy na 1:3. Przy trzeciej bramce ponownie udział miał Kruszka. Tym razem zgrał on głową Jelonkowi, który bez problemów doszedł do piłki, podał z prawej strony wzdłuż linii bramkowej, gdzie był Nowicki i z bliskiej odległości strzelił bramkarzowi między nogami. W 52.minucie strzał gospodarzy z daleka przeszedł nad poprzeczką. Cztery minuty potem stuprocentową okazję zmarnował Nowicki. Będąc na czystej pozycji przegrał pojedynek z golkiperem, a gdy mógł się zrehabilitować zmarnował także dobitkę trafiając wprost w bramkarza. W 62.minucie było 1:4. Mateusz Kaczmarek podał wzdłuż linii autowej, do piłki doszedł Jelonek. Przyjął ją tuż przy chorągiewce i popędził w stronę bramki silnym uderzeniem z ostrego kąta pod poprzeczkę pokonał bramkarza. Pięć minut późnej Kruszka uderzył zbyt wysoko. Od 75.minuty w bramce gości ze względu na kontuzję etatowego golkipera stanął zawodnik z pola. Sto dwadzieścia sekund później strzał Zaleskiego po rykoszecie nie sprawił mu problemów. Podobnie było w przypadku uderzenia Jelonka po rzucie rożnym. W 81.minucie Jelonek ustalił wynik meczu na 1:5. Deresiewicz wywalczył piłkę, zdołał dograć w pole karne, gdzie napastnik Unii technicznym strzałem w długi róg zdobył gola (piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki). Na osiem minut przed końcem meczu Porszke wybronił uderzenie przeciwnika. Później strzał Jelonka obronił zawodnik z Piechcina. Jeszcze w ostatnich akcjach meczu próbowaliśmy podwyższyć wynik meczu. Zza pola karnego uderzał Zaleski (nad bramką), Kruszka (obrona bramkarza) i Deresiewicz z wolnego (interwencja golkipera).