Aktualno軼i

Unia - Hermes Rad這wo 5:1

• autor: Redakcja, 2014-05-10 23:59

Do przerwy przegrywali, ale znowu wygrali!

Unia Janikowo pokona豉 Hermesa Rad這wo 5:1. Do przerwy bia這-niebiescy przegrywali po trafieniu Szymona Dudka. W drugiej ods這nie podopieczni trenera Jacka ㄆkomskiego za wszelk cen chcieli przechyli szal zwyci瘰twa na swoj korzy嗆. Do remisu doprowadzi Miko豉j Kruszka, a bramk daj帷 prowadzenie zdoby Marcin Zaleski. Od tego momentu gra Unii uspokoi豉 si czego efektem by造 kolejne gole. Jeden zdobyty przez Dawida Deresiewicza oraz dwa przez Dominika Jelonka.

5:1 - 90' Dominik Jelonek

UNIA: Wikarski - Kaczmarek, Losik, Wi郾iewski, P. Karpi雟ki (54' Sirko) - Zaleski - Damian Lewandowski, Kruszka (87' Porszke), Deresiewicz, Nowicki - Jelonek.

Rezerwowy, który nie zagra: Wo幡iak.

Na zdj璚iu: Rado嗆 po bramce na 2:1.
Zdj璚ia z meczu

Szczegó這wa relacja z meczu w rozwini璚iu.

W kadrze meczowej na dzisiejsze spotkanie zabrak這 a siedmiu zawodników. Kontuzjowany wci捫 jest Dariusz Lewandowski. Na chorob narzeka Bartosz Stawicki. Obowi您ki zawodowe zatrzyma造 Micha豉 Maksima i Krystiana Kubiaczyka, którzy nie zagraj przez d逝窺zy czas. Norbert Karpi雟ki mia wa積e zaj璚ia na studiach, a dwóch juniorów – Dawid Pindel i Damian Ojczenasz nie trenowali w tym tygodniu z przyczyn osobistych.

Wy瞠j wymienione problemy kadrowe sprawi造, 瞠 Tomasz Wo幡iak by dzi rezerwowym bramkarzem, a Dawid Porszke wyj徠kowo wszed na boisko jako zawodnik z pola. Zagra z numerem '3'.

Ju po up造wie pi璚iu minut stworzyli鄉y sobie sytuacj po rzucie wolnym. Dawid Deresiewicz zagra do Marcina Zaleskiego, który poda Damianowi Lewandowskiemu. Ten ostatni b璠帷 w polu karnym przestrzeli. W 13.minucie Martin Nowicki zagra Deresiewiczowi, który w szesnastce z k徠a przymierzy w bramk. Po rykoszecie interweniowa musia Wojciech Ruszkowski – bramkarz przyjezdnych. Chwil potem Nowicki do嗆 niespodziewanie otrzyma pi趾 po jednym z przerzutów. Lewoskrzyd這wy Unii maj帷 przed sob tylko golkipera nieczysto trafi w futbolówk i bramkarz j wychwyci. W 16.minucie bramk strzelili go軼ie i prowadzili 0:1. Po akcji zako鎍zonej do鈔odkowaniem z lewej strony nieczysto pi御tkowa Nataniel Wikarski. Futbolówka trafi豉 na pi徠y metr, gdzie jeden z przeciwników trafi w Patryka Karpi雟kiego. Dobitka po ziemi z siódmego metra Szymona Dudka by豉 ju skuteczna i przegrywali鄉y. Po starcie bramki, Lewandowski po rajdzie z prawej strony do鈔odkowa, a Miko豉j Kruszka z pierwszej pi趾i z powietrza uderzy gro幡ie, ale bramkarz by na posterunku. W 21.minucie Kruszka z daleka po ziemi trafi obok bramki. Pó幡iej dwukrotnie szcz窷cia próbowa Deresiewicz, ale nie trafi w 鈍iat這 bramki zza pola karnego. W 25.minucie Zaleski z woleja da pole do popisu golkiperowi, który sparowa pi趾 na róg. Kolejnie Kruszka z daleka znowu przestrzeli. Nast瘼nie Lewandowski ponownie obs逝篡 Kruszk, ale jego gówka by豉 zbyt wysoka. W 30.minucie Zaleski z dwudziestu metrów strzeli nad poprzeczk. Sto dwadzie軼ia sekund pó幡iej Lewandowski z naro積ika pola karnego uderzy, ale Ruszkowski nie da si zaskoczy. W 34.minucie po faulu Mateusza Kaczmarka i do鈔odkowaniu w pole karne byli鄉y 鈍iadkami zamieszania. Na szcz窷cie strza pewnie wybroni Wikarski. W 37.mincuie po do鈔odkowaniu Deresiewicza z kornera, Krzysztof Wi郾iewski g這w uderzy niecelnie. W 40.minucie Lewandowski wrzuci, Nowicki g這w nie zbyt dobrze si璕a pi趾 w doskona貫j okazji i w ogromnym zamieszaniu chwyci j bramkarz. Na trzy minuty przed ko鎍em pierwszej po這wy z daleka za wysoko strzela Kruszka. Minut potem ten zawodnik strzeli do pustej bramki, ale arbiter nie uzna gola, gdy podanie Jelonka by這 ju zza linii ko鎍owej.

W 47.minucie po fulu na Lewandowskim, w boczn siatk z wolnego na wysoko軼i pola karnego trafi Deresiewicz. Nast瘼nie próba przelobowania Wikarskiego by豉 niecelna. Pó幡iej bramkarz Unii pewnie wybroni strza z dalekiej odleg這軼i. W 51.mincie po strzale Kruszki w polu karnym powsta kocio, a Nowicki przestrzeli dobijaj帷 uderzenie kolegi. Nast瘼ne po kornerze, Nowickiego g這w z linii bramkowej na kolejny róg wybi obro鎍a. Za moment strza Nowickiego t sam cz窷ci cia豉 wybroni Ruszkowski. W 61.minucie wyrównali鄉y. Po rzucie z autu, Wi郾iewski do鈔odkowa z lewej strony w pole karne, tam pi趾 przyj掖 Kruszka i uderzy na bramk bez zastanowienia. Pi趾a po rykoszecie wpad豉 do siatki i by這 1:1. Pó幡iej strza Deresiewicza z daleka by zbyt wysoki. W 66.minucie po wrzutce w pole karne Wikarskiego, przewrotka go軼i by豉 niecelna. Dwie minuty pó幡ej przeprowadzili鄉y dobr akcj, która powinna zako鎍zy si golem. Nowicki wyszed na czyst pozycj, poda Dominikowi Jelonkowi, który zwleka z oddaniem strza逝 i dogra Lewandowskiemu, a jego uderzenie w d逝窺zy s逝pek by這 niecelne. W 69.minucie by這 2:1. Deresiewicz idealnie obs逝篡 Zaleskiego d逝gim, górnym podaniem. Popularny „Zale” przyj掖 w polu karnym i p豉skim strza貫m pokona golkipera wyprowadzaj帷 nasz zespó na prowadzanie. Potem po indywidualnej akcji Deresiewicza strza by niecelny. W 76.minucie pi瘯na akcja bia這-niebieskich. Deresiewicz chcia j zako鎍zy lobem, ale pi趾a min窸a lini ko鎍ow i nie zd捫y doj嗆 do niej Jelonek. Na jedena軼ie minut przed ko鎍em po do鈔odkowaniu i strzale instynktownie wybroni Wikarski. Bramkarz z Janikowa obroni te p豉skie uderzenie z dwudziestu metrów w kolejnej akcji. W 82.minucie po wrzutce Macieja Sirko z prawej strony gówka Kruszki poszybowa豉 nad bramk. Minut pó幡iej zrobi這 si 3:1. Kruszka wbi pi趾 w pole karne, ta odbita od obro鎍y spad豉 pod nogi Deresiewicza, który z dwudziestu pi璚iu metrów uderzy w samo okienko. Na dwie minuty przed ko鎍em meczu Nowicki wy逝ska futbolówk spod nóg przeciwnika, a Jelonek z naro積ika pola karnego przymierzy technicznym strza貫m tak瞠 w okienko bramki podwy窺zaj帷 na 4:1. W 90.minucie gola na 5:1 tak瞠 zdoby Jelonek. Napastnik Unii po otrzymaniu pi趾i od Deresiewicza w zamieszaniu podbramkowym zmyli bramkarza, a maj帷 przed sob pust bramk pewnie trafi do siatki.

I tak oto zdobywamy kolejne trzy punkty. By to ci篹ki mecz. Drugi w sezonie, w którym do szatni na przerw schodzimy przegrywaj帷... Mamy jednak charakter i dzi po raz kolejny to udowodnili鄉y. Brawo Unia!