Unia - Cukrownik Tuczno 4:1

• autor: Redakcja, 2014-05-24 22:24

Historyczny awans KS Unia Janikowo!

Unia Janikowo pokonała Cukrownika Tuczno 4:1 (3:0). W pierwszej połowie hat-trickiem klasycznym popisał się Dariusz Lewandowski. Po przerwie, jak się później okazało honorowego gola dla gości strzelił Patryk Maziarz, a wynik meczu ustalił Martin Nowicki. Dzięki temu zwycięstwu, podopieczni trenera Jacka Łukomskiego na cztery kolejki przed końcem sezonu zapewnili sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

UNIA JANIKOWO - CUKROWNIK TUCZNO 4:1 (3:0)

1:0 - 24' Dariusz Lewandowski
 2:0 - 26' Dariusz Lewandowski
 3:0 - 38' Dariusz Lewandowski
 3:1 - 58' Patryk Maziarz
 4:1 - 70' Martin Nowicki

UNIA: Porszke - Sirko, Losik, Wiśniewski, N. Karpiński - Zaleski - Damian Lewandowski (80' Kruszka), Dariusz Lewandowski (67' Pindel), Deresiewicz, Nowicki (75' Ojczenasz) - Jelonek (84' P. Karpiński).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Wikarski.

Szczegółowa relacja z meczu w rozwinięciu...

Poza kadrą meczową znalazło się pięciu zawodników. Kontuzja wyeliminowała Mateusza Kaczmarka, obowiązki zawodowe Michała Maksima i Krystiana Kubiaczyka, a Tomasz Woźniak oraz Bartosz Stawicki czekali na niedzielne mecze juniorów.

Jeszcze w pierwszej połowie pojawiły się obfite opady deszczu, które nie odpuściły do końca spotkania. W 4.minucie po rzucie wolnym Dawid Deresiewicz zagrał Marcinowi Zaleskiemu, który uruchomił Damiana Lewandowskiego. Prawoskrzydłowy Unii będąc w polu karnym przegrał pojedynek z bramkarzem. Minutę późnej wspomniany Lewandowski podał wzdłuż bramki, a po strzale Dominika Jelonka i interwencji obrońcy piłka wyszła na korner. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska Deresiewicza Krzysztof Wiśniewski głową posłał futbolówkę w stronę bramki. W ostatniej chwili z linii wybijać musiał jeden z przeciwników. Goście przeprowadzili więc kontratak, a strzał z szesnastu metrów bez problemu obronił Dawid Porszke. W odpowiedzi Dariusz Lewandowski mierząc w długi słupek przestrzelił. W 7.minucie po podaniu Martina Nowickiego z lewej strony do Jelonka, skuteczną interwencją popisał się golkiper. Dziesięć minut później po skopiowaniu pierwszej sytuacji prawoskrzydłowy janikowian uderzył nad poprzeczką. W 19.minucie po rzucie wolnym dla gości, oddali oni niecelny strzał zza pola karnego. Następnie po wybiciu Porszke, przebojowy prawy pomocnik Unii – Lewandowski zmarnował okazję strzelając za wysoko. W 23.minucie za utrudnianie wznowienia gry żółtą kartkę ujrzał Deresiewicz, a przy kolejnej próbie strzał z wolnego obronił bramkarz biało-niebieskich. Minutę później Unia objęła prowadzenie 1:0 Maciej Sirko przebojem wdarł się w pole karne gości i dograł najlepszemu strzelcowi – Lewandowskiemu, który strzałem do pustej bramki otworzył wynik meczu. W kolejnej akcji ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Tym razem wykończył akcję rozpoczętą przez Jelonka, który uruchomił na prawej stronie Lewandowskiego Damiana, ten z kolei podał wzdłuż bramki Dariuszowi. Mimo ofiarności obrońcy przy pierwszym strzale, nasz zawodnik dobijając z bliskiej odległości nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi. W 30.minucie Sirko podał Nowickiemu, który wyszedł sam na sam, minął golkipera i trafił do siatki, ale radość przerwał spalony zasygnalizowany przez sędziego. Osiem minut potem Lewandowski skompletował hat-tricka – 3:0. Nowicki po akcji z lewej strony wrzucił w pole karne, obrońca głową wybił przed siebie, a na szesnastym metrze stał nasz egzekutor, który pięknym technicznym strzałem w okienko zdobył kolejnego gola. Na trzy minuty przed przerwą arbiter odgwizdał pozycję spaloną, gdy do bramki trafił Jelonek.

Trzy minuty po wznowieniu gry, po dośrodkowaniu Lewandowskiego Damiana Jelonek głową uderzył nad poprzeczką. W 53.minucie techniczne uderzenie przyjezdnych obronił Porszke. Potem prawoskrzydłowy Unii przestrzelił z trzydziestu metrów. Następnie rzut wolny uderzony po ziemi bez problemów chwycił bramkarz z Janikowa. W 52.minucie byliśmy świadkami gola na 3:1. Po podaniu wzdłuż bramki z prawej strony akcję strzałem z metra w krótki słupek zamknął Patryk Maziarz. W 61.minucie groźny strzał z wolnego trafił w obrońcę Unii i piłka wyszła na korner. Po chwili uderzenie z rzutu wolnego przeszło nad bramką Porszke. Kolejnie strzał tucznian po rykoszecie od jednego z naszych zawodników ponownie wyszedł za linię końcową. W 69.minucie bramkarz nie dał się zaskoczyć strzałem Deresiewicza. Sześćdziesiąt sekund później Nowicki po otrzymaniu piłki od Jelonka strzelił z ostrego kąta będąc w polu karnym, futbolówka odbiła się od bliższego słupka i w ten sposób ustalony został wynik na 4:1. Na piętnaście minut przed końcem prawoskrzydłowy Lewandowski trafił w poprzeczkę. W 82.minucie strzał Mikołaja Kruszki obrońca wybił z linii bramkowej, a na trzy minuty przed końcem Damian Ojczenasz spudłował głową po dośrodkowaniu Deresiewicza z rzutu rożnego. W 89.minucie interweniować musiał nasz bramkarz broniąc strzał zza pola karnego, a w doliczonym czasie gry płaskie uderzenie Norberta Karpińskiego z narożnika szesnastki nie sprawiło kłopotu golkiperowi z Tuczna.

Po zwycięstwie na boisku feta z okazji awansu! Całej drużynie należą się ogromne brawa i gratulacje!

Orlęta Aleksandrów KujawskiUNIA JANIKOWO
Orlęta Aleksandrów Kujawski   UNIA JANIKOWO