ogółem: 2 010 811

Unia - Arkadia Jaksice 5:0

• autor: Redakcja, 2014-06-07 20:50

Zwycięstwo z Arkadią Jaksice

W spotkaniu dwudziestej kolejki rozgrywek B-klasy - grupy Bydgoszcz V, Unia Janikowo wygrała z Arkadią Jaksice 5:0 (2:0). Wynik spotkania premierową bramką w pierwszej drużynie biało-niebieskich otworzył Damian Ojczenasz. Jeszcze przed przerwą mieliśmy podwyższenie wyniku za sprawą Michała Maksima. W drugiej połowie dwa gole zdobył Dominik Jelonek, a gości trafieniem samobójczym pogrążył Bartosz Kowalski. Warto odnotować, że rzut karny zmarnował Dariusz Lewandowski, którego strzał obronił Mariusz Kamiński (sytuacja na zdjęciu).

UNIA JANIKOWO - ARKADIA JAKSICE 5:0 (2:0)

1:0 - 13' Damian Ojczenasz
2:0 - 36' Michał Maksim
3:0 - 76' Dominik Jelonek
4:0 - 85' Dominik Jelonek
5:0 - 87' Bartosz Kowalski (samobójcza)

UNIA: Wikarski - Sirko, Losik, Wiśniewski, P. Karpiński - Zaleski (46' Deresiewicz) - Ojczenasz, Pindel, Kruszka (46' Jelonek), Nowicki (46' Damian Lewandowski) - Maksim (46' Dariusz Lewandowski).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Woźniak.

82' Dariusz Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

Przed meczem prezes KS Unia Janikowo – Marcin Reczkowski wręczył Dariuszowi pamiątkową koszuleczkę dla córki Nelki z numerem 21 i nazwiskiem LEWANDOWSKA.

W kadrze meczowej zabrakło czterech zawodników. Mowa tutaj o Dawidzie Porszke (sprawy osobiste), Mateuszu Kaczmarku (kontuzja), Norbercie Karpińskim (studia) i Bartoszu Stawickim (juniorzy starsi).

W wyjściowej jedenastce zagrało kilku zawodników, którzy do tej pory grali głównie w juniorach, albo w mniejszym wymiarze czasowym. Na ławce rezerwowych pojawiło się z kolei czterech kluczowych w tym sezonie piłkarzy. Półżartem-półserio stwierdzić można dzisiaj, że trener Jacek Łukomski zdecydował się na system zmianowy 4xD-M. Przed rozpoczęciem drugiej połowy Marcin, Martin, Mikołaj i Michał zostali zmienieni przez Dawida, Damiana, Dominika i Dariusza.

Po upływie stu dwudziestu sekund Marcin Zaleski dośrodkował z rzutu rożnego. Jakub Losik zgrał głową Krzysztofowi Wiśniewskiemu, który także z tej części ciała minimalnie przestrzelił obok słupka. Chwilę potem Zaleski uderzył zza pola karnego, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. W po pięciu minutach strzał gości z narożnika szesnastki był niecelny. W 13.minucie objęliśmy prowadzenie – 1:0. Dawid Pindel dośrodkował z lewej strony w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Damian Ojczenasz i głową pokonał próbującego interweniować Mariusza Kamińskiego. Po golu piłkarze Unii specjalnie dla urodzonej kilka dni temu córki Dariusza Lewandowskiego zrobili kołyskę. W 22.minucie Mikołaj Kruszka z dalszej odległości uderzył po ziemi obok słupka. Cztery minuty później groźną wrzutkę w kierunku bramki złapał Nataniel Wikarski. W odpowiedzi niespodziewanie piłkę od obrońcy otrzymał Michał Maksim, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i nieudanie próbował go przelobować. Kolejnie po rajdzie Martina Nowickiego, oddał on strzał płaski zza szesnastki, ale golkiper był na posterunku. W 36.minucie byliśmy świadkami bramki na 2:0. Po tym jak Patryk Karpiński wybił futbolówkę, minęła ona wszystkich i trafiła pod nogi Maksima. Napastnik Unii pięknym minięciem kilku zawodników wszedł w pole karne i pokonał bezradnego bramkarza. Minutę potem akcja gości zakończona została uderzeniem z szesnastu metrów po ziemi obok słupka. W 38.minucie po podaniu górą Kruszki do Maksima jego ponowna próba przelobowania przeszła nad poprzeczką. Zaraz po tym, Krzysztof Wiśniewski zbyt krótko podawał głową do Wikarskiego. W sytuacji sam na sam, nasz bramkarz zachował zimną krew i pewnie obronił zbyt lekkie uderzenie. Na pięć minut przed przerwą – po wolnym Nowickiego (faul na Kruszce), piłkę otrzymał Zaleski, który podał Maciejowi Sirko. Prawy obrońca Unii zagrał jeszcze Maksimowi, a po jego strzale futbolówka zatrzepotała w siatce. Arbiter odgwizdał jednak spalonego. Następnie silny strzał Pindla z daleka obronił bramkarz bez najmniejszych problemów. W kolejnej akcji po dośrodkowaniu w pole karne przyjezdnych mógł paść gol samobójczy, ale piłka ostatecznie wyszła na korner. Z narożnika boiska już w doliczonym czasie gry centrował Nowicki, a strzał z główki Wiśniewskiego był zbyt wysoki.

W 55.minucie po faulu na Dawidzie Deresiewiczu, Damian Lewandowski z siedemnastu metrów z wolnego uderzył nad poprzeczką. Cztery minuty potem Dominik Jelonek podał Deresiewiczowi, a jego podkręcony strzał zmierzający w okienko na róg sparował Kamiński. W 60.minucie uderzenie napastnika Lewandowskiego przed siebie odbił bramkarz, a nikt nie zdołał dobić i sytuację wyjaśnił jeden z obrońców. Chwilę później wspomniany ostatnio Lewandowski z wolnego dograł Sirko, który z dwudziestu pięciu metrów przestrzelił. W 70.minucie akcja Lewandowskich – Dariusza z Damianem, zakończona niecelnym strzałem tego drugiego w dobrej sytuacji. Pięć minut potem Karpiński zagrał skrzydłowemu Lewandowskiemu, który tym razem obsłużył Dariusza podaniem wzdłuż bramki. Napastnik biało-niebieskich z pięciu metrów przegrał pojedynek z bramkarzem. W 76.minucie było 3:0 – rajd Deresiewicza zakończony wrzutką z lewej strony na głowę Jelonka, który z najbliższej odległości szczupakiem sięgnął piłkę i skierował ją do bramki. Następnie Pindel sprawdził czujność bramkarza mocnym kopnięciem w jego kierunku, ale on pewnie chwycił. W 79.minucie skrzydłowy Lewandowski z narożnika pola karnego uderzył minimalnie obok spojenie słupka z poprzeczką. W 82.minucie do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany – Darek Lewandowski. Jego strzał z jedenastu metrów wybronił Kamiński. Zaraz po tym, jeden z zawodników dośrodkował w pole karne, gdzie niefortunny strzelec spudłował głową. Kolejnie po podaniu Ojczenasza do Jelonka i strzale tego ostatniego piłka odbita o obrońcę wyszła poza boisko. Po rzucie rożnym Lewandowskiego Damiana obok bramki głową przestrzelił kapitan drużyny z Janikowa – Wiśniewski. W 85.minucie na 4:0 podwyższył Jelonek, który po otrzymaniu futbolówki od Deresiewicza silnie uderzył nie do obrony z około dwudziestu metrów. Dwie minuty później został ustalony wynik – 5:0, po tym jak w sytuacji sam na sam najlepszy strzelec B-klasy – Lewandowski trafił w bramkarza. Piłka odbita od niego trafiła wprost w Bartosza Kowalskiego i wpadła do bramki. W 88.minucie Deresiewicz zza pola karnego uderzył minimalnie niecelnie, a w doliczonym czasie gry po podaniu szczęśliwego i świeżo upieczonego ojca – Lewandowskiego, Pindel przestrzelił z dalszej odległości.