ogółem: 4 390 370

Wyniki drużyn młodzieżowych - weekend nr 14

• autor: Redakcja, 2014-06-08 18:44

Emocji nie zabrakło

Dość nietypowy młodzieżowy weekend, bo rozpoczęty w czwartek spotkaniem orlików, o którym pisaliśmy po zakończeniu meczu ze względu na kolejny – niedzielny pojedynek tej drużyny, ale bardzo emocjonujący termin nr 14. Największe emocje towarzyszyły w piątkowe popołudnie spotkaniu juniorów młodszych, którzy zdołali wygrać po bramce zdobytej w doliczonym czasie gry. Ciekawie było także w niedzielę, kiedy to odbyły się cztery pojedynki. Na wyjeździe po zaciętym boju wygrali orlicy. Trampkarze bezbramkowo zremisowali, a zwycięstwa odnieśli młodzicy i juniorzy starsi.

06.06.2014 (piątek), godz. 17:30 – juniorzy młodsi: Unia Janikowo – Lider Włocławek 1:0
08.06.2014 (niedziela), godz. 10:00 – orlicy: Szubinianka SzubinUnia Janikowo 5:7
08.06.2014 (niedziela), godz. 10:00 – trampkarze: Unia Janikowo – Sparta Brodnica 0:0
08.06.2014 (niedziela), godz. 11:30 – młodzicy: Unia Janikowo – Sparta Brodnica 3:2
08.06.2014 (niedziela), godz. 13:30 – juniorzy starsi: Unia Janikowo – LZS Kościelec 7:0

Szczegółowe relacje w rozwinięciu.

Juniorzy młodsi: Unia Janikowo – Lider Włocławek 1:0 (0:0)
1:0 – 80+5' Mateusz Brzóstowski - rzut karny

UNIA: Woźniak – Gilas, Oczkowski, Walentowicz – Szablewski, Kumor, Pieszak (70' Stężewski), Krupiński, Jurek (65' Prosianowski) – Kaźmierczak (41' Radaszewski), Brzóstowski.

W piątkowe popołudnie juniorzy młodsi prowadzeni przez trenera Dawida Deresiewicza rozegrali mecz w ramach dwudziestej trzeciej kolejki ligi wojewódzkiej, a przeciwnikiem naszej drużyny był Lider Włocławek.

Mecz od pierwszego gwizdka rozgrywany był w szybkim tempie. W 5.minucie zawodnik Lidera oddał mocny strzał, który zatrzymał się na słupku bramki. Mariusz Szablewski pięć minut później wykonywał rzut wolny z około dwudziestu metrów, jednak strzał przeleciał minimalnie nad bramką gości. Dobrą sytuację stworzyli nasi zawodnicy w 25.minucie, kiedy to bardzo dobre dośrodkowanie Patryka Jurka przeciął zawodnik z Włocławka. Już po dwóch minutach ponownie bardzo dobre podanie Szablewskiego do Dawida Pieszaka, który oddał dobry strzał, jednak na przeszkodzie stanął zawodnik Lidera. Na odpowiedź gości nie było trzeba długo czekać, bo w 29.minucie strzałem z około dwudziestu metrów przeciwnik sprawdził dyspozycję Tomasza Woźniaka. Tuż przed przerwą Mateusz Brzóstowski mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, jednak jego strzał przeszedł minimalnie koło słupka. Do przerwy wynik 0:0.
W drugiej połowie tempo meczu nie spadło. Już w 42.minucie strzał z rzutu wolnego Pawła Krupińskiego bronił bramkarz, jednak piłka spada wprost do Kacpra Kumora, który oddał strzał minimalnie koło słupka. W odpowiedzi Lider uderzał na bramkę Woźniaka, który wybronił sytuację. Kilka podań między naszymi zawodnikami i wypracowana dobra sytuacja w 48.minucie - interwencja bramkarza Lidera. W 51.minucie – kontrowersyjna sytuacja, Brzóstowski w sytuacji sam na sam z bramkarzem został sfaulowany tuż przed polem karnym właśnie przez bramkarza gości – rzut wolny przyznany, a bramkarz ukarany został „żółtym kartonikiem”. Między 58.,a 76.minutą na boisku dominował tylko zespół trenera  Deresiewicza, który co chwilę stwarzał zagrożenie pod bramką Lidera. Na nieszczęście Unii piłka nie chciała znaleźć się w siatce. Gdy była 80.minuta meczu – sędzia główny doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry. Doliczony czas dobiegał końca, Unici przeprowadzają ostatni atak, po którym jeden z zawodników Lidera zagrał piłkę ręką - sędzia podyktował rzut karny dla Unii. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Brzóstowski który pewnym strzałem ustalił wynik spotkania na 1:0.

Orlicy: Szubinianka Szubin – Unia Janikowo 5:7 (3:2)

Bramki: Wandachowicz Bartłomiej 3, Wojciechowski Marcin 2, Girjat Eryk, Olszewski Igor.

Trzecią wygraną z rzędu odnieśli orlicy Unii, którzy po wyrównanym spotkaniu pokonali na wyjeździe Szubiniankę Szubin 7:5. Po pierwszych trzydziestu minutach gry ponownie nasza drużyna przegrywała 2:3 i kolejny raz odrobiła straty. Ostatnia kolejka rozegrana zostanie w najbliższą środę tj. 11.06.2014. o godz. 17:00 w Janikowie na „Orliku” przy basenie.

Skład wyjściowy: Jobczyk- Girjat, Powała,Kaczmarek- Wojciechowski Marcin, Wojciechowski Michał, Wandachowicz. Na zmiany wchodzili: Olszewski, Kania, Szymborski, Kruszka, Giża, Kozaczyński, Gabryszak, Graczyk, Nowak.

Trampkarze: Unia Janikowo – Sparta Brodnica 0:0

UNIA: Śmigielski- Rusznica, Małkowski, Gałązka, Żmuda (36' Jankowski)- Wojciechowski, Stawicki, Szajda, Zniszczol- Rugowski (62' Wandachowicz)- Krysztofiak.

Podopieczni trenera Dariusza Lewandowskiego po zaciętym boju bezbramkowo zremisowali ze Spartą Brodnica. Mecz był wyrównany, ale to janikowianie stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych. Niestety w większości przypadku razili nieskutecznością.

Zespół trampkarzy Unii po wyrównanym, rozgrywanym przy wysokiej temperaturze spotkaniu bezbramkowo zremisował z zajmującą ostatnią bezpieczną pozycje w tabeli Spartą Brodnica. Mecz toczył się w środku pola, oba zespoły starały się wyprowadzać kontry i próbowały zaskoczyć przeciwnika strzałami z dystansu. Najbliżej zdobycia bramki nasi zawodnicy byli w 52.minucie kiedy to Kamil Stawicki dograł z prawej strony do ustawionego w polu karnym Sebastiana Rugowskiego, ten oddał strzał z pierwszej piłki ale strzał z trudem zatrzymał bramkarz. W 60.minucie meczu po trzykrotnej karze minutowej czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie zobaczył zawodnik przyjezdnych. Był to ostatni mecz drużyny trampkarzy w tym sezonie przed własną publicznością ponieważ w ostatniej kolejce udają się do Włocławka na mecz z tamtejszą Włocłavią. Miejmy nadzieje, że trampkarze szybko wrócą do ligi wojewódzkiej, bo niejednokrotnie udowodnili, że tam jest ich miejsce.

Młodzicy: Unia Janikowo – Sparta Brodnica 3:2

Ciekawy mecz oglądać można było na bocznej płycie janikowskiego obiektu. Młodzicy wygrali 3:2 ze Spartą Brodnica. Po jednym golu strzelili – Eryk Marszał, Mateusz Kołomański i Patryk Matykiewicz.

Juniorzy starsi: Unia Janikowo – LZS Kościelec 7:0 (6:0)
Bramki: Hubert Prosianowski 3 (32' 34' 43') Hubert Krupiński (7') Bartosz Stawicki (23') Wojciech Flinik (53') samobójcza (18').

UNIA: Woźniak - Milas, Kasprzak, Przybylski, Flinik - Prosianowski (62' Sokołowski), Stawicki, Radaszewski (46' Biskupiak), Krupiński - Kociuk, Sadecki (46' Majchrzak).

Goście przyjechali z Kościelca w dziewięcioosobowym składzie. Podopieczni trenera Dawida Deresiewicza nie pozostawili im złudzeń już w pierwszej połowie. Wynik meczu pięknym strzałem z dystansu otworzył Hubert Krupiński. Trzy bramki dołożył Hubert Prosianowski, a jedną kapitan, a zarazem będący w szerokiej kadrze seniorów – Bartosz Stawicki i Wojciech Flinik. Ponadto LZS niefortunnie zdobył gola samobójczego. Zupełnie bezrobotny był Tomasz Woźniak – bramkarz, który także jest w kadrze pierwszego zespołu.