Pogoń II Mogilno - Unia 0:2

• autor: Redakcja, 2014-06-15 19:24

Unia się raduje, Sirko asystuje

W Dąbrówce Unia Janikowo pokonała rezerwy Pogoni Mogilno 2:0 (1:0). Bramki dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego zdobyli - Marcin Zaleski i Dominik Jelonek, którzy wykorzystali podania Macieja Sirko. Janikowianie zdominowali rywala i nie pozwolili mu na zbyt wiele. Wynik mógłby być zdecydowanie wyższy, ale biało-niebiescy grający dzisiaj w czerwonych strojach mieli za bardzo rozregulowane celowniki.

POGOŃ II MOGILNO - UNIA JANIKOWO 0:2 (0:1)

0:1 - 31' Marcin Zaleski
0:2 - 82' Dominik Jelonek

UNIA: Wikarski - Sirko, Losik, Wiśniewski, P. Karpiński (46' N. Karpiński) - Zaleski - Ojczenasz, Dariusz Lewandowski (68' Pindel), Deresiewicz, Nowicki (46' Damian Lewandowski) - Maksim (46' Jelonek).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Porszke, Kaczmarek.

Szczegółowa relacje z meczu w rozwinięciu...

W kadrze meczowej zabrakło chorego Mikołaja Kruszki, a także dwóch juniorów – Tomasza Woźniaka i Bartosza Stawickiego.

Przez pełne dziewięćdziesiąt minut janikowscy zawodnicy mieli znaczną przewagę w posiadaniu piłki. Gospodarze nie przeprowadzili żadnej akcji mogącej zagrozić naszej bramce.

W 3.minucie po składnej akcji Marcin Zaleski oddał strzał zza pola karnego, który sprawił kłopoty interweniującemu bramkarzowi. Następnie z narożnika szesnastki strzelał Michał Maksim, ale golkiper nie dał się zaskoczyć. W 12.minucie po dośrodkowaniu Dawida Deresiewicza z rzutu rożnego główkę Maksima wyłapał bramkarz. Dwie minuty później Damian Ojczenasz dograł Maksimowi w pole karne, a jego strzał przeszedł obok słupka. W 19.minucie po faulu Krzysztofa Wiśniewskiego z rzutu wolnego uderzenie pewnie chwycił Nataniel Wikarski. Chwilę potem nasz bramkarz wyłapał próbę przelobowania. Następnie strzał po ziemi z trzydziestu metrów Deresiewicza był niecelny. W 22.minucie kreujący grę Deresiewicz obsłużył Ojczenasza prostopadłym podaniem w pole karne, a jego lob w ostatniej chwili wybronił golkiper. Sto dwadzieścia sekund później ponownie zagranie Deresiewicza, tym razem do Martina Nowickiego, który z pierwszej piłki z około piętnastu metrów minimalnie przestrzelił nad bramką. W 31.minucie Patryk Karpiński podał Zaleskiemu, którzy ze środkowej strefy boiska przerzucił Maciejowi Sirko. Prawy obrońca Unii po przyjęciu odegrał Zaleskiemu na szesnasty metr, który uderzeniem z pierwszej piłki pokonał bezradnego bramkarza – 0:1. W 38.minucie po faulu na Sirko, strzał Deresiewicza z rzutu wolnego golkiper w ostatniej chwili sparował spod poprzeczki na rzut rożny. Z kornera Deresiewicz podał Karpińskiemu, a po jego uderzeniu zawodnik strzegący bramki gospodarzy ponownie wybił na róg.

Cztery minuty po wznowieniu gry Zaleski uruchomił Damiana Lewandowskiego, który wychodząc na czystą pozycję zbyt lekko oddał strzał niesprawiający kłopotów bramkarzowi. Kolejnie po faulu na Dariuszu Lewandowskim przed narożnikiem pola karnego, zawodnik o tym samym nazwisku – Damian podał z rzutu wolnego Zaleskiemu, który strzałem z siedemnastu metrów sprawdził formę golkipera. W 55.minucie uderzenie Norberta Karpińskiego zza pola karnego zatrzymało się na poprzeczce! Trzy minuty później wprowadzony do gry Lewandowski wrzucił z prawej strony Ojczenaszowi, który z bliskiej odległości trafił obok bramki. W 59.minuce strzał Zaleskiego z dalszej odległości minął słupek, a w 64.podobne uderzenie prawoskrzydłowego Lewandowskiego obronił bramkarz. Kolejnie w zamieszaniu podbramkowym po kopnięciu piłki przez aktywnego Zaleskiego z bliska, futbolówka nie znalazła drogi do siatki. W 69.minucie po strzale Lewandowskiego obrońca wybił piłkę z linii bramkowej. Trafiła ona pod nogi Dawidowi Pindlowi, który z ponad dwudziestu metrów silnie uderzył w poprzeczkę! Na dwadzieścia minut przed końcem meczu z narożnika boiska sprytnym strzałem popisał się Deresiewicz. Piłkę zmierzającą w okienko bramki w ostatniej chwili sparował bramkarz. W 73.minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Sirko, Ojczenasz uderzeniem z głowy trafił w poprzeczkę! Dwie minuty potem po podaniu prostopadłym Deresiewicza do Dominika Jelonka, ten drugi spudłował w dogodnej okazji. W 77.minucie Karpiński obsłużył będącego w polu karnym Deresiewicza, który strzelił nad bramką. W 82.minucie jeden z obrońców gospodarzy wybijając futbolówkę trafił w swojego klubowego kolegę. Piłkę natychmiast przechwycił Sirko, podprowadził ją w stronę bramki, dograł Jelonkowi, który po przyjęciu obrócił się i strzelił z kąta w krótki róg bramki. Futbolówka odbita od słupka zatrzepotała w siatce – 0:2. Chwilę później Jelonek po podaniu od Lewandowskiego trafił w bramkarza. W 84.minucie Pindel dograł Deresiewiczowi, a jego strzał z około dwunastu metrów obronił golkiper. Na pięć minut przed końcem Zaleski wszedł w pole karne i uderzył w stronę bramki, ale znów górą był bramkarz. W 89.minucie po zagraniu piłki ręką, Zaleski szybko wznowił rzut wolny. Uruchomił Jelonka, który przegrał pojedynek z golkiperem. W doliczonym czasie gry, po strzale Deresiewicza i interwencji bramkarza – trafiona dobitka Ojczenasza okazała się uderzeniem z pozycji spalonej, co oznacza, że gol nie został uznany.

Warto dodać, że jednym z arbitrów bocznych był Tadeusz Frąszczak, który zastąpił kontuzjowanego wyznaczonego pierwotnie sędziego.

Ostatni wyjazdowy mecz janikowian w tym sezonie zakończył się kolejnym zwycięstwem bez straconej bramki. Nasi zawodnicy zagrali dobre spotkanie nie pozwalając rywalom na zbyt wiele.

UNIA JANIKOWOLech Rypin
UNIA JANIKOWO   Lech Rypin