Podsumowanie drużyn młodzieżowych

• autor: Redakcja, 2014-06-23 19:30

Drużyny młodzieżowe po sezonie 2013/2014

W sezonie 2013/2014 KS Unia Janikowo zgłosił do rozgrywek sześć drużyn młodzieżowych, czyli wszystkie możliwe kategorie wiekowe - od juniora starszego do żaka. Mecze tychże zespołów cieszyły się sporym zainteresowaniem, głównie rodziców młodych piłkarskich adeptów. Najstarszy juniorski team zdołał awansować do ligi wojewódzkiej. W rozgrywkach tych miejsce na podium zajęli juniorzy młodsi. Z ligą wojewódzką żegnają się niestety trampkarze i młodzicy. Z kolei orlicy i żacy doskonale bawili się grą i zbierali cenne doświadczenie, a także z każdym mecze uczyli się czegoś nowego.

Zapraszamy do przeczytania podsumowania minionego sezonu. Aby to zrobić kliknij na "więcej".

Juniorzy starsi prowadzeni przez trenera Dawida Deresiewicza zajęli pierwsze miejsce w rozgrywkach okręgowych i uzyskali awans do ligi wojewódzkiej. Wygrali czternaście meczów, jeden zremisowali i trzy przegrali (43 punkty). Strzelili 67 bramek, a stracili 25. Najlepszym strzelcem był Dominik Blumel. Kierownikiem drużyny jest Arkadiusz Janiak.

Juniorzy młodsi w zakończonych rozgrywkach mieli aż trzech trenerów. Sezon rozpoczęli z Krzysztofem Wikarskim, którego przed rundą wiosenną zastąpił Jacek Michniewski. Z kolei po jego rezygnacji drużynę objął Dawid Deresiewicz. Jego zespół zajął trzecie miejsce w lidze wojewódzkiej. Juniorzy młodsi zgromadzili 48 punktów – piętnaście zwycięstw, trzy remisy, siedem porażek. Bilans bramkowy wynosi 62-34. Najlepszym strzelcem okazał się Mateusz Brzóstowski z siedemnastoma golami. Kierownikiem drużyny jest Patryk Wiśniewski.

Trampkarzy w sezonie 2013/2014 trenował Dariusz Lewandowski. Jego zespół zajął trzynaste miejsce w lidze wojewódzkiej i musiał pożegnać się z tymi rozgrywkami. Unia zgromadziła jedenaście punktów, wygrała tylko trzy mecze, dwa zremisowała i aż dwadzieścia przegrała. Bilans bramkowy wyniósł 24-103. Kierownikiem drużyny jest Marcin Zaleski.

Młodzicy pod wodzą trenera Jana Plewy zajęli trzynaste miejsce w rozgrywkach. Zgromadzili trzynaście punktów – trzy wygrane, cztery remisy, osiemnaście porażek. Bramki 36-98. Niestety, tak samo jak trampkarze, młodzicy żegnają się z ligą wojewódzką. Na początku sezonu kierownikiem był Stefan Przeźdźwięk, a później Agnieszka Matykiewicz.

Orlików trenował szkoleniowiec Arkadiusz Zaleski. Jego zespół uplasował się na czwartym miejscu. Ma na koncie 36 punktów – dwanaście zwycięstw i sześć porażek – ani jednego remisu. Orlicy strzelili 105 bramek, a o dwie miej stracili. Najlepszym strzelcem był Ernest Hulisz. Kierownikiem zespołu była Anna Babińska.

Żacy, czyli najmłodsza drużyna pod opieką Macieja Sirko brała udział w rozgrywkach turniejowych. Podsumowując turniejowe zmagania nasz zespół uplasował się na trzecim miejscu. Kierownikiem żaków jest Krzysztof Nowicki.

W przerwie meczu pierwszej drużyny Unii z Błyskawicą Broniewice wręczono wyróżnienia dla zawodników drużyn młodzieżowych. Ciężkie zadanie mieli trenerzy zespołów, którzy wybierali trzech swoich podopiecznych.

Wyróżnienia otrzymali:
Juniorzy starsi: Szymon Kociuk, Michał Milas, Hubert Prosianowski - za frekwencję na treningach
Juniorzy młodsi: Mateusz Brzóstowski – najlepszy strzelec, Paweł Krupiński – za frekwencję, Tomasz Woźniak - najlepszy bramkarz
Trampkarze: Eryk Szajda, Kacper Śmigielski, Filip Gałązka – za wzorową postawę
Młodzik: Igor Wiśniewski, Paweł Huma, Sebastian Rugowski – za wzorowe zachowanie
Orlik: Ernest Hulisz - najlepszy zawodnik, Eryk Kiedzik - najlepszy obrońca, Sebastian Graczyk - za frekwencję
Żak: Maciej Wienconek, Aleksander Łętowski, Alan Brzozowski - za postępy w grze