Sparing: Unia - Cuiavia Inowrocław 2:1

• autor: Redakcja, 2014-07-19 14:38

Wygrana z czwartoligowcem w pierwszym sparingu

W pierwszym letnim sparingu Unia Janikowo wygrała z Cuiavią Inowrocław 2:1. Wynik meczu został ustalony już w pierwszej połowie. Pierwsze dwie bramki były autorstwa Marcina Zaleskiego, a honorowe trafienie dla gości zaliczył Fabian Malerowicz.

UNIA JANIKOWO – CUIAVIA INOWROCŁAW 2:1 (2:1)

1:0 – 05’ Marcin Zaleski
2:0 – 10’ Marcin Zaleski
2:1 – 20’ Fabian Malerowicz

UNIA: Woźniak (30’ Dolatowski; 61’ Stolecki) – Kaczmarek (60’ Flinik), Losik (60’ N. Karpiński), Wiśniewski, N. Karpiński (46’ P. Karpiński) – Nowicki (46’ Damian Lewandowski), Zaleski (60’ Pindel), Deresiewicz (78’ Plewa), Plewa (46’ Ojczenasz) – Jelonek, Dariusz Lewandowski (75’ Sadecki).

Kara minutowa: 28' Plewa (dwie minuty).

Zapis wydarzeń boiskowych dostępny w rozwinięciu newsa.

W meczowej kadrze Unii zabrakło dzisiaj dwóch bramkarzy – Nataniela Wikarskiego (obowiązki zawodowe) i Dawida Porszke (wyjazd), a także obrońcy – Macieja Sirko (sprawy rodzinne) i napastnika Michała Maksima, który dopiero wrócił z kilkutygodniowej delegacji.

5’ 1:0 – Po wyrzucie z autu z lewej strony Norberta Karpińskiego, w zamieszaniu podbramkowym Dominik Jelonek zgrał głową na siódmy metr, gdzie Marcin Zaleski oddał celny strzał pokonując Marcina Piesika.
8’ Po raz kolejny wykonywaliśmy aut – Dariusz Lewandowski po otrzymaniu piłki zgrał Mikołajowi Plewie, który przewrotką nie zaskoczył będącego na posterunku bramkarza.
9’ Po zagraniu z rożnego Zaleskiego do Lewandowskiego, ten drugi zwodem minął obrońcę oddając strzał będąc w polu karnym z ostrego kąta. Po odbiciu od defensora piłka wyszła na kolejny korner.
10’ 2:0 – Krótko rozegrany rzut rożny – Zaleski – Jelonek odegranie do tego pierwszego i techniczny strzał z narożnika pola karnego w samo okienko bramki.
15’ Niecelny strzał gości zza szesnastki nad poprzeczką.
16’ Jelonek po wymianie piłki z Lewandowskim oddał strzał z narożnika pola karnego, który obronił Piesik.
20’ 2:1 – Po aucie z prawej strony, zawodnicy Cuiavii przerzucili akcję na lewą flankę, gdzie z około dwunastu metrów z lekkiego kąta Fabian Malerowicz umieścił futbolówkę w bramce płaskim strzałem w długi słupek.
29’ Dawid Deresiewicz po ziemi oddał niecelny centro-strzał z okolic narożnika pola karnego.
34’ Karpiński zza pola karnego niecelnie uderzył na bramkę strzeżoną przez Piesika.
36’ Po stracie Jakuba Losika, jeden z zawodników gości wychodził na czystą pozycję, po czym w ostatniej chwili pozostali Unici zdążyli z asekuracją. Michał Zawada z Cuiavii zdołał oddać jeszcze strzał z dalszej odległości, ale piłka przeszła nad poprzeczką.
41’ Martin Nowicki uderzył z dystansu niecelnie – obok spojenia słupka z poprzeczką.
43’ Dobra akcja janikowian – Lewandowski podał wzdłuż bramki, gdzie nieczysto w piłkę trafił Jelonek, a zamykający sytuację Plewa z bliska posłał futbolówkę nad bramką.
44’ Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Unii, gdzie po zamieszaniu i strzale z pięciu metrów dobrą interwencją popisał się Łukasz Dolatowski.
45+2’ Silny strzał zza pola karnego instynktownie obronił Dolatowski.

49’ Patryk Karpiński podał Deresiewiczowi, który oddał płaski niecelny strzał z trzydziestu metrów. Do piłki dopadł zamykający sytuację Damian Lewandowski. Prawoskrzydłowy Unii zdołał uderzyć z ostrego kąta, ale dobrze interweniował Piesik.
51’ Niecelny strzał gości zza pola karnego.
59’ Uderzenie Mikołaja Ruty z Cuiavii z szesnastu metrów trafiło w słupek.
62’ Po otrzymaniu podania wzdłuż bramki – Damian Ojczenasz nieczysto trafił w piłkę z pięciu metrów.
72’ Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobrą interwencją po zamieszaniu popisał się Mateusz Stolecki. W odpowiedzi po akcji janikowian, jeden z zawodników był faulowany na około dwudziestym metrze. Do rzutu wolnego podszedł prawoskrzydłowy Lewandowski, którego uderzenie wybronił Piesik, odbijając futbolówkę w pole. Po zamieszaniu pod bramką inowrocławian było nerwowo, ale futbolówka nie zalazła dogi do siatki.
73’ Kontratak gości zakończony strzałem po ziemi z około trzydziestu metrów Zawady. Uderzenie to nie zaskoczyło Stoleckiego.
74’Jelonek zza pola karnego oddał niecelny strzał na bramkę biało-zielonych.
77’ W idealnej sytuacji na wyrównanie stanu meczu zawodnik Cuiavii strzelił prosto w dobrze interweniującego bramkarza Unii z bardzo bliskiej odległości.
82’ Strzał Plewy zza pola karnego obronił Piesik.
84’ Płaskie uderzenie gości z około dwudziestu metrów obok bramki.
89’ Lewandowski wrzucił w pole karne, gdzie niecelnie z woleja uderzył Marcin Sadecki.

Był to pierwszy sprawdzian przed nowym sezonem podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego. W grze janikowian z wymagającym przeciwnikiem było widać sporo pozytywnych aspektów. Z pewnością napawa to optymizmem przed zbliżającym się sezonem.

Po sparingu i rozbieganiu janikowscy zawodnicy wspólnie udali się na plażę, gdzie mieli okazję skorzystać z przyjemnej wody w Jeziorze Pakoskim. Jutro nasi piłkarze mają wolne, w poniedziałek będą mogli udać się na odnowę biologiczną, a na treningu spotkają się we wtorek o godzinie siedemnastej. Ponadto w poniedziałek odbędą się zajęcia z bramkarzami.

UNIA JANIKOWOWarta Międzychód
UNIA JANIKOWO   Warta Międzychód