Najlepszy piłkarz rundy jesiennej to:

Sparing: Unia - Polonia Bydgoszcz 1:3

• autor: Redakcja, 2014-07-23 23:59

Porażka z Polonią Bydgoszcz

W drugim letnim sparingu z czwartoligowcem piłkarze Unii Janikowo musieli uznać wyższość Polonii Bydgoszcz przegrywając 1:3. Podobnie jak w pierwszym meczu kontrolnym, wynik został ustalony jeszcze w pierwszej połowie. Janikowian dwukrotnie ze stałych fragmentów gry - z rzutu karnego i wolnego zaskoczył Robert Sawicki, a jednego gola strzelił Tomasz Laskowski. Z kolei dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego bramkę zdobył Mikołaj Plewa, dla którego było to premierowe trafienie w biało-niebieskich.

UNIA JANIKOWO – POLONIA BYDGOSZCZ 1:3 (1:3)

0:1 – 04’ Robert Sawicki (rzut karny)
0:2 – 07’ Tomasz Laskowski
1:2 – 23’ Mikołaj Plewa
1:3 – 38’ Robert Sawicki (rzut wolny)

UNIA: Wikarski (46’ Stolecki) – Sirko (46’ P. Karpiński), Losik, Wiśniewski, Kaczmarek (68’ Sirko) – Damian Lewandowski, Zaleski (60’ Pindel), Deresiewicz (69’ Jelonek), PlewaJelonek (46’ Nowicki), Dariusz Lewandowski (74’ Sadecki).

Kary minutowe:
25' Polonia - 2 min.
50' Deresiewicz - 1 min.
53' Dariusz Lewandowski - 3 min.
70' Wiśniewski - 2 min.

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa.

W kadrze meczowej na to spotkanie zabrakło trzech bramkarzy – przebywającego na urlopie Dawida Porszke, a także Tomasza Woźniaka i testowanego Łukasza Dolatowskiego, którzy mają zagrać w sobotę. Ponadto trener Jacek Łukomski nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Michała Maksima i Damiana Ojczenasza oraz będącego poza Janikowem – Norberta Karpińskiego. Oprócz tego brany pod uwagę, jeżeli chodzi o grę w naszym klubie Adrian Wysocki dostał czas na wyjaśnienie swoich spraw z Notecianką Pakość.

W składzie zauważyć można także brak Wojciecha Flinika, który skończył wiek juniora starszego. Zawodnik ten zrezygnował z dalszej gry, co oznacza, że nie znajdzie się w kadrze pierwszego zespołu.

Zapis wydarzeń boiskowych:
4’ 0:1 – Nataniel Wikarski wślizgiem sfaulował mijającego go napastnika na piętnastym metrze i arbiter wskazał na tzw. „wapno”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Robert Sawicki i strzałem w lewy róg zmylił interweniującego bramkarza.
5’ Strzał z ostrego kąta Mateusza Kaczmarka nad bramką.
7’ 0:2 Krzysztof Wiśniewski nie zdążył za zawodnikiem pędzącym po prawej stronie. Płaska wrzutka w pole karne Unii zakończone przyjęciem i celnym strzałem w długi róg po obrocie z piłką Tomasza Laskowskiego.
15’ Dawid Deresiewicz uruchomił będącego na lewym skrzydle Mikołaja Plewę, który w polu karnym wystawił Dominikowi Jelonkowi. Ten nieczysto trafił w futbolówkę, ale będący tuż za nim Dariusz Lewandowski silnie przymierzył, lecz rykoszet od obrońcy sprawił, iż był tylko korner.
18’ Deresiewicz przerzucił na prawą stronę do Damiana Lewandowskiego. Zawodnik ten ujrzał wysuniętego bramkarza, po czym z około czterdziestu pięciu metrów niecelnie próbował go przelobować.
19’ Po rajdzie, strzał Plewy zza pola karnego w długi róg bramki niecelny.
21’ Uderzenie zawodników gości zza szesnastki nad bramką Unii.
23’ 1:2 – przejęcie napastnika Lewandowskiego, który zapoczątkował kontratak. Dograł na prawą stronę drugiemu z Lewandowskich. Damian po rajdzie wrzucił w pole karne, a zamykający akcję Plewa z bliskiego odległości strzałem w długi róg zdobył kontaktowego gola dla janikowian.
24’ Po zagraniu Plewy, jeden z zawodników wślizgiem zdobyłby bramkę samobójczą, ale ostatecznie piłka wyszła na korner.
26’ Mocne dośrodkowanie z prawej strony – tzw. centro-strzał Macieja Sirko zatrzymał się na górnej siatce.
30’ Dobra okazja janikowian do wyrównania – prawoskrzydłowy Lewandowski wrzucił w pole karne, gdzie groźny strzał Plewy instynktownie bramkarz sparował na rzut rożny.
32’ Uderzenie gości zza pola karnego nad bramką.
35’ Poloniści z dwudziestu metrów nie dali rady zaskoczyć interweniującego Wikarskiego.
38’ 1:3 – Deresiewicz sfaulował na dwudziestym metrze jednego z przyjezdnych. Sawicki podszedł do rzutu wolnego i pięknym strzałem pokonał bramkarza Unii. Piłka wpadła do bramki w samo okienko odbijając się wcześniej od słupka.
39’ Plewa dograł napastnikowi Lewandowskiemu wzdłuż bramki i po jego strzale na pustą, piłka zatrzepotała w siatce, ale arbiter odgwizdał spalonego.
41’ Po przerzucie Jakuba Losika do prawoskrzydłowego Lewandowskiego – lob wyłapał bramkarz.
44’ Po dośrodkowaniu i główce zawodnika Polonii piłka przeszła obok słupka bramki Unii.

50’ Uderzenie głową po wrzutce pewnie wybronił Mateusz Stolecki.
58’
Fatalny strzał gości zza pola karnego.
60’ Wolny Deresiewicza bardzo niecelny.
66’ Lewandowski Damian z ostrego kąta będąc w polu karnym trafił w boczną siatkę.
67’ Po rzucie rożnym strzał z głowy zawodników gości był zbyt wysoki.
68’ Po rajdzie prawoskrzydłowego Unii piłka zatrzymała się po raz kolejny na bocznej siatce.
72’ Strzał Plewy z dystansu obronił bramkarz.
75’ Po podaniu Sirko i strzale Lewandowskiego Damiana piłka trafiła do siatki, ale arbiter znowu przerwał grę sygnalizując spalonego.
78’ Strzał Polonistów z trzydziestu metrów nad bramką.
85’ Po zagraniu Sirko do Jelonka, strzał z narożnika pola karnego obronił bramkarz.
87’ Lewandowski po uderzeniu z rzutu wolnego trafił w mur.
89’ Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Lewandowskiego – Marcin Sadecki nieczysto uderzył głową.

Był to drugi sparing z czwartoligowcem, po zwycięstwie nad Cuiavią, tym razem musieliśmy uznać wyższość Polonii. Z pewnością mecz ten będzie dobrą lekcją na przyszłość.

Jutro janikowianie spotykają się na treningu o godzinie 16.15. Po krótkich zajęciach udadzą się na basen. Kolejny sparing Unia zagra w sobotę o 11.00 w Bydgoszczy z tamtejszym Chemikiem.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

UNIA JANIKOWOChełminianka Chełmno
UNIA JANIKOWO 5:0 Chełminianka Chełmno