ogółem: 2 043 737

Sparing: Chemik Bydgoszcz - Unia 1:1

• autor: Redakcja, 2014-07-26 17:31

Towarzyski, ale historyczny remis

Dzisiaj w Bydgoszczy na stadionie przy ulicy Glinki janikowska Unia zremisowała w meczu kontrolnym z miejscowym Chemikiem 1:1. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach prowadzili gospodarze, którzy w ostatniej chwili pierwszej połowy zdobyli bramkę z rzutu karnego za sprawą strzału Roberta Kawałka. Na cztery minuty przed końcem spotkania gola wyrównującego strzelił Dariusz Lewandowski. Był to pierwszy remis w rocznej historii pierwszej drużyny KS Unia Janikowo, zarówno jeżeli chodzi o mecze towarzyskie, jak i mistrzowskie.

CHEMIK BYDGOSZCZ UNIA JANIKOWO 1:1 (1:0)

1:0 - 45' Robert Kawałek (rzut karny)
1:1 - 86' Dariusz Lewandowski

UNIA: Dolatowski (46' Woźniak) - Sirko, Losik, Wiśniewski, Kaczmarek (22' P. Karpiński; 79' Sadecki) - Damian Lewandowski, Zaleski (60' Pindel), Deresiewicz (46' Plewa [79']; 81' Jelonek), Nowicki (60' Deresiewicz) - Jelonek (60' Dariusz Lewandowski), Dariusz Lewandowski (46' Maksim).

W 79.minucie za komentowanie decyzji sędziego czerwoną kartką ukarany został Mikołaj Plewa, wskutek czego musiał opuścić boisko, ale ze względu na sparing mógł wejść inny z zawodników, więc na placu gry ponownie pojawił się Dominik Jelonek.

Kary minutowe:
62' Dariusz Lewandowski - 3 min. (za faul)
62' zawodnik gospodarzy - 3 min. (za dyskusje)
71' Wiśniewski - 3 min. (za komentowanie decyzji sędziego)
75' zawodnik gospodarzy - 3 min. (za faul na wychodzącym sam na sam Maksimie)

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa.

W kadrze meczowej zabrakło trzech bramkarzy o czym informowaliśmy już wcześniej. Mowa tutaj o przebywającym za granicą Dawidzie Porszke, kontuzjowanym Natanielu Wikarskim oraz testowanym Mateuszu Stoleckim, który dzisiaj dostał wolne, gdyż miał możliwość zaprezentowania się w poprzednim sparingu. Ponadto nieobecny był narzekający na uraz Damian Ojczenasz i dwóch graczy pracujących – Norbert Karpiński i sprawdzany Adrian Wysocki.

Zapis wydarzeń boiskowych:
1’ Dariusz Lewandowski podał Damianowi Lewandowskiemu, którego strzał z szesnastu metrów został zablokowany.
2’ Po dośrodkowaniu z lewej strony w polu karnym silne uderzenie na bramkę wybronił Łukasz Dolatowski.
7’ Po przyjęciu piłki, nasz najlepszy strzelec z poprzedniego sezonu próbował strzelać z daleka, ale było to niecelne uderzenie.
8’ Janikowianie wyszli w trójkę na mniejszą ilość przeciwników. Marcin Zaleski mógł wybrać napastników – Lewandowskiego i Dominika Jelonka, dograł do tego drugiego, którego strzał z szesnastki był niecelny.
17’ Po rozegranym rzucie wolnym Dawida Deresiewicza – piłka trafiła do Martina Nowickiego, który z prawej strony podał Jelonkowi, a ten groźnie strzelił w polu karnym, a instynktowną obroną popisał się bramkarz.
25’ Zaleski wrzucił z połowy boiska z wolnego, a napastnik Lewandowski głową posłał piłkę w światło bramki. Spod poprzeczki piękną paradą ściągnął ją golkiper i futbolówka wyszła na rzut rożny. Po zamieszaniu sytuację wyjaśniła defensywna formacja gospodarzy.
27’ Rajd lewą stroną zakończony wejściem w pole karne przez jednego z Chemików. Po zagraniu piłkę otrzymał Adam Kardasz, który mając przed sobą tylko bramkarza strzałem z siedmiu metrów nie był w stanie go pokonać. Dobra interwencja Dolatowskiego uchroniła janikowian przed stratą gola.
28’ Po przerzucie Deresiewicza w stronę atakującego Lewandowskiego – jego strzał po przyjęciu przeszedł obok słupka.
29’ Z piłką popędził Maciej Sirko, który po wejściu w szesnastkę obsłużył Jelonka, a ten trafił wprost w interweniującego bramkarza. Stuprocentowa okazja do strzelenia gola.
32’ Róg dla gospodarzy, po którym Kardasz zgrał głową, a jeden z jego kolegów posłał piłkę tą samą częścią ciała nad poprzeczką.
35’ Kolejny korner dla przeciwników Unii. Tym razem po dośrodkowaniu i strzale z pięciu metrów z kąta piłka przeszła obok słupka.
38’ Trzeci z rzędu rzut rożny dla bydgoszczan. Po uderzeniu głową skutecznym wybiciem główką z linii bramkowej popisał się Sirko, a niebezpieczeństwo wyjaśnili pozostali nasi zawodnicy.
39’ Po stracie prawoskrzydłowego Lewandowskiego jeden z gospodarzy oddał zbyt wysoki strzał zza pola karnego.
44’ Zawodnik Chemika wszedł w pole karne gdzie został wytrącony z równowagi przez Nowickiego i arbiter zdecydował się odgwizdać rzut karny.
45’ Robert Kawałek strzałem z jedenastu metrów zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Piłka po rękach interweniującego Dolatowskiego wpadła w środek bramki – 1:0.

50’ Lewandowski strzelał z dwudziestu metrów, a piłka odbita od Jelonka wyszła za bramkę.
51’ Mikołaj Plewa technicznym uderzeniem zza pola karnego posłał futbolówkę nad poprzeczką.
52’ Ponownie Lewandowski oddał strzał. Tym razem z kąta tuż obok krótkiego słupka.
54’ Zawodnik Chemika z rzutu wolnego uderzył nad bramką.
59’ Po dośrodkowaniu bydgoszczan i główce futbolówka przeleciała zbyt wysoko.
64’ Po wymianie podań Plewy z Deresiewiczem, ten pierwszy upadł w polu karnym, ale arbiter pozostał niewzruszony.
66’ Wysoki strzał Chemika z dalszej odległości.
68’ Po rajdzie prawą stronę napastnik Lewandowski dograł w pole karne, ale Deresiewicz nie sięgnął piłki.
76’ Strzał z wolnego Deresiewicza po faulu na Michale Maksimie tuż przed szesnastką piłka trafiła w zawodnika gospodarzy i wyszła na róg.
83’ Po wystawieniu najlepszego strzelca z poprzedniego sezonu – Deresiewicz spudłował z szesnastu metrów.
85’ Płaski strzał z dwudziestu metrów obronił Tomasz Woźniak. Była to jego pierwsza interwencja w meczu.
86’ Po wybiciu piłki przez Woźniaka, jeden z obrońców trącił ją głową, a Lewandowski wyszedł sam na sam z bramkarzem. Minął go i umieścił piłkę w bramce obok rozpaczliwie interweniującego obrońcy – 1:1.

Po zwycięstwie i porażce z czwartoligowcami przyszło nam zremisować z Chemikiem Bydgoszcz. Jak wiać stworzyliśmy sobie o kilka więcej sytuacji do strzelenia gola, jednak także gospodarze mieli swoje groźne sytuacje. Był to kolejny pożyteczny sparing.

Warto też dodać, że praktycznie przez całą drugą połowę padał bardzo silny deszcz, który utrudniał grę obu drużynom.

Jutro janikowianie mają wolne, w poniedziałek mogą udać się na odnowę biologiczną, a na treningu spotykają się we wtorek o godzinie dziewiętnastej.