Sparing: Unia - Mieszko Gniezno 2:4

• autor: Redakcja, 2014-07-30 21:14

Gnieźnieńska lekcja przed pucharowym egzaminem

W czwartym meczu sparingowym przed nowym sezonem, Unia Janikowo musiała uznać wyższość Mieszka Gniezno przegrywając 2:4 (1:2). Mimo porażki, to nasi zawodnicy jako pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą gola przymierzanego do reprezentowania barw biało-niebieskich Adriana Wysockiego. Goście zdołali jeszcze przed przerwą dwukrotnie pokonać janikowskiego bramkarza, a czynili to - Daniel Szymański i Krzysztof Jackowiak. W drugiej połowie dwie bramki dla przyjezdnych dołożył Karol Karasiewicz, a wynik spotkania ustalił Damian Lewandowski.

UNIA JANIKOWO – MIESZKO GNIEZNO 2:4 (1:2)

1:0 – 06’ Adrian Wysocki
1:1 – 15’ Daniel Szymański
1:2 – 36’ Krzysztof Jackowiak
1:3 – 50’ Karol Karasiewicz
1:4 – 63’ Karol Karasiewicz
2:4 – 67’ Damian Lewandowski

UNIA: Woźniak (46' Porszke) – Sirko (79' Radaszewski), Losik, Wiśniewski, KaczmarekNowicki (46' Damian Lewandowski), Zaleski (70' Wysocki), Deresiewicz (79' Sadecki), Plewa (85' Kumor) – Wysocki (46' Maksim), Jelonek (46' Dariusz Lewandowski).

Kara minutowa:
58' zawodnik gości - za dyskusje z arbitrem

Dzisiaj po raz pierwszy w drużynie biało-niebieskich trenera Jacka Łukomskiego zagrali siedemnastoletni pomocnicy, którzy są w wieku juniora starszego. Mowa tutaj o Pawle Radaszewskim i Kacprze Kumorze. Obaj są wyróżniającymi zawodnikami młodzieżowego zespołu Unii i dostali szansę pojawienia się w seniorach na dzisiejszy mecz.

Szczegółowa relacja z meczu w rozwinięciu...

W kadrze meczowej zabrakło dzisiaj dwóch bramkarzy – Nataniela Wikarskiego i Łukasza Dolatowskiego, a także zawodników z pola – Patryka Karpińskiego, Damiana Ojczenasza i Dawida Pindla (lekkie urazy) oraz Norberta Karpińskiego (sprawy zawodowe).

Zapis wydarzeń boiskowych:
6’ 1:0 – Marcina Zaleski odebrał piłkę, po czym podał do Adriana Wysockiego, który wychodząc sam na sam silnie uderzył z około siedemnastu metrów otwierając wynik meczu.
7’ Błąd obrońców gości, po którym futbolówkę przechwycił Dominik Jelonek. Napastnik Unii mocno strzelił na bramkę zza pola karnego, a piłka odbiła się od słupka, potoczyła się po linii bramkowej i wróciła w pole gry. Doskonała szansa janikowian na podwyższenie wyniku.
12’ Dawid Deresiewicz prostopadłym górnym podaniem uruchomił Wysockiego, który po przyjęciu wystawił Jelonkowi, a jego strzał zablokował obrońca.
14’ Po minięciu kilku zawodników, jeden z przeciwników oddał silny strzał zza szesnastki tuż obok dłuższego słupka bramki Unii.
15’ 1:1 – po wejściu w pole karne zawodnika gości, nieporozumienie Tomasza Woźniaka z Krzysztofem Wiśniewskim, po którym kapitan Unii wślizgiem niefortunnie wybił pod nogi Danielowi Szymańskiemu, który z kąta zdobył wyrównującego gola.
18’ Dośrodkowanie z wolnego Deresiewicza wybili obrońcy przed pole karne, po czym uderzenie Jakuba Losika zablokowali obrońcy gnieźnian.
22’ Po rzucie rożnym dla Mieszka zawodnik zgrał jednemu z kolegów głową, po czym uderzenie tą samą częścią ciała było zbyt wysokie.
23’ Po wystawieniu piłki Jelonka do Zaleskiego, ten drugi z dwudziestu pięciu metrów uderzył zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza.
28’ Goście krótko rozegrali rzut wolny, po czym oddali strzał zza szesnastki, który przeszedł nad poprzeczką.
33’ Strzał z szesnastu metrów bez problemów obronił Woźniak.
35’ Uderzenie z narożnika pola karnego wybronił bramkarz Unii, ale arbiter przerwał grę gwiżdżąc faula Martina Nowickiego.
36’ 1:2 – goście rozegrali rzut wolny poprzez wystawienie stojącemu tuż przed polem karnym Krzysztofowi Jackowiakowi, który technicznym strzałem w okienko bramki pokonał bezradnego Woźniaka.
38’ Zaleski podał Nowickiemu, który po przełożeniu piłki na prawą nogę tuż przed polem karnym silenie uderzył tuż obok krótszego słupka gnieźnieńskiej bramki. Po chwili, po akcji z prawej strony i dośrodkowaniu w pole karne Unii jeden z przyjezdnych w ostatnim momencie sięgnął futbolówkę wślizgiem, ale przeszła ona obok słupka.
45+1’ Jelonek dośrodkował w pole karne z lewej strony, piłka minęła zarówno zawodników janikowskich, jak i obrońców Mieszka, po czym trafiła pod nogi zamykającego akcję Wysockiego, ale jego strzał obronił bramkarz wybijając na róg.

48’ Po przerzucie piłki jeden z zawodników przyjezdnych chciał zaskoczyć Dawida Porszke lobem, ale bramkarz Unii pewnie chwycił piłkę.
50’ 1:3 – po akcji z lewej strony i dośrodkowaniu piłka minęła bramkarza, a wyrośnięty spod ziemi zamykający akcję Karol Karasiewicz uciekł Mateuszowi Kaczmarkowi i celnie trafił do bramki.
53’ Po podaniu Mikołaja Plewy, Deresiewicz zza pola karnego chciał zaskoczyć golkipera, który pewnie obronił jego strzał.
61’ Po stracie obrońcy Unii, zawodnik gości po rajdzie z piłką silnie uderzył nad bramką z dwudziestu metrów.
63’ 1:4 – Karasiewicz wyszedł sam na sam z janikowskim bramkarzem, po czym skutecznym lobem zza pola karnego posłał piłkę do siatki.
64’ Deresiewicz przerzutem uruchomił wychodzącego na czystą pozycję Dariusza Lewandowskiego. Strzał napastnika Unii wybronił bramkarz i mieliśmy tylko rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłkę wybili obrońcy gości, a strzały kolejno – Deresiewicza i Wiśniewskiego zostały zablokowane.
67’ 2:4 – Michał Maksim podał Damianowi Lewandowskiemu, który mijając dwóch zawodników wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzałem nad nim trafił do bramki.
70’ Uderzenie gości z ostrego kąta zatrzymało się na bocznej siatce janikowskiej bramki.
81’ Niecelna próba przelobowania Porszke.
90’ Zbyt wysoki strzał zza pola karnego jednego z zawodników Mieszka Gniezno.

UNIA JANIKOWOOrlęta Aleksandrów Kujawski
UNIA JANIKOWO   Orlęta Aleksandrów Kujawski