Mikołaj Plewa oficjalnie w Unii!

• autor: Redakcja, 2014-08-01 15:10

Transfer Plewy sfinalizowany!

Grający ostatnio w Pogoni Mogilno na zasadzie wypożyczenia z Zawiszy Bydgoszcz – Mikołaj Plewa został nowym zawodnikiem Unii Janikowo. Transfer tego dwudziestojednoletniego pomocnika jest już sfinalizowany, choć jeszcze niedawno informowaliśmy, że niezbędne formalności zostaną dopięte dopiero w przyszłym tygodniu, ale wszystko udało się załatwić dzisiaj, co oznacza, że będzie mógł wystąpić w najbliższym pucharowym spotkaniu naszego zespołu.

Mikołaj Plewa urodził się 5.czerwca 1993 roku w Inowrocławiu. Ma 175 centymetrów wzrostu i waży 67 kilogramów. Może grać jako skrzydłowy bądź środkowy pomocnik, a w poprzednich klubach był niekiedy próbowany także na pozycji bocznego obrońcy lub napastnika. Wychowanek MLKS Unia Janikowo, gdzie przez kilka lat był zawodnikiem drużyn młodzieżowych jest więc uniwersalny. Od 2008 do połowy 2010 roku Plewa występował w juniorach Zawiszy Bydgoszcz. Z bydgoskiego klubu czterokrotnie był wypożyczany do zespołów trzecioligowych. Grał w Victorii Koronowo (2010/2011 – 21 meczów / 1 gol, 4 żółte kartki), Wdzie Świecie (2011/2012 – 23 mecze / 3 gole, 4 żółte kartki), Cuiavii Inowrocław (2012/2013 – 23 mecze / 4 gole, 9 żółtych / 1 czerwona kartka), a poprzedni sezon spędził w Pogoni Mogilno (25 meczów / 3 gole, 14 żółtych / 1 czerwona kartka). Łącznie na trzecioligowych boiskach wystąpił w 92 spotkaniach strzelając jedenaście goli. Ponadto ujrzał aż 31 żółtych i dwie czerwone kartki, które były konsekwencją wcześniejszych ostrzeżeń.

W biało-niebieskich barwach Plewa będzie grał z numerem „30” na koszulce. Występy w pierwszej drużynie naszego Klubu będzie łączyć z funkcją asystenta trenera juniorów młodszych.

Mikołaja witamy w Unii i życzymy wielu sukcesów!

Plewa jest czwartym nowym zawodnikiem w kadrze trenera Jacka Łukomskiego. Dzisiaj wraz z Adrianem Wysockim zostanie zgłoszony do rozgrywek. Ponadto razem z Łukaszem Dolatowskim udadzą się na badania lekarskie do Mogilna. Marcin Sadecki, który został włączony do zespołu, ze względu na fakt, iż ostatnio grał w juniorach naszego Klubu ma wciąż aktualne badania. Cała czwórka będzie do dyspozycji szkoleniowca w niedzielnym meczu pucharowym z Piastem Złotniki Kujawskie.