Zapowiedź I rundy PP: Unia - Piast Złotniki Kujawskie

• autor: Redakcja, 2014-08-02 02:38

Pierwszy oficjalny mecz sezonu 2014/2015

Po czterech rozegranych sparingach najwyższa pora na oficjalne zainaugurowanie sezonu 2014/2015. Co prawda, janikowskich zawodników czeka jeszcze jeden mecz kontrolny, ale najpierw – już jutro, tj. w niedzielę – 3.sierpnia 2014 roku o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Janikowie zmierzą się z Piastem Złotniki Kujawskie. Spotkanie z czwartoligowcem zostanie rozegrane w ramach pierwszej rundy okręgowego Pucharu Polski. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do dopingowania biało-niebieskich!

Jutrzejszy mecz poprowadzi trójka sędziowska z Bydgoszczy. Jako arbiter główny - Bartosz Kowalczyk, a jego asystentami będą - Jan Wilczewski i Paweł Dankowiakowski.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na „więcej”.

Gminny Ludowy Klub Sportowy „Piast” Złotniki Kujawskie
Rok założenia: 1946
Barwy klubowe: czerwono-żółto-zielone
Sukcesy: 8.miejsce w IV lidze – 2013/2014

Trenerem naszych jutrzejszych przeciwników jest Jerzy Mądrzejewski. W pierwszym – historycznym sezonie w rozgrywkach czwartej ligi – 2013/2014, zawodnicy Piasta zajęli ósme miejsce w tabeli. W barwach drużyny ze Złotnik Kujawskich gra kilku piłkarzy, którzy w przeszłości byli przymierzani do występów w MLKS Unia Janikowo, ale z różnych względów ostatecznie nie reprezentowali biało-niebieskich barw. Mowa tutaj o Damianie Kempskim, Sebastianie Mędlewskim i Marcinie Skonieczce. Ponadto Patryk Wiśniewski rok temu miał zostać zawodnikiem naszego klubu i grać w juniorach starszych, ale ostatecznie z Goplani Inowrocław przeniósł się do Piasta.

Jutro przed szansą gry przeciwko swojemu byłemu klubowi stanie trzech zawodników biało-niebieskich. Mowa tutaj o Krzysztofie Wiśniewskim, Marcinie Zaleskim i Dariuszu Lewandowskim. Ten ostatni w Piaście występował dwukrotnie i to właśnie ze Złotnik Kujawskich wrócił do Janikowa. Ponadto w janikowskich kadrze jest trzech innych graczy przymierzanych w przeszłości do występów w czerwono-żółto-zielonych. Są nimi – Mateusz Kaczmarek, Dawid Deresiewicz i Maciej Sirko.

Pucharowa historia, a także inne mecze…
Będzie to drugi w historii mecz janikowskiego klubu z Piastem Złotniki Kujawskie w ramach rozgrywek o okręgowy Puchar Polski. Wcześniej za czasów MLKS Unia, biało-niebiescy na wyjeździe skromnie wygrali 1:0 po bramce Tomasza Ciesielskiego. Było to jesienią 2006 roku. Oprócz tego spotkania wcześniej oba kluby spotkały się w rozgrywkach ligowych w sezonach 1974/1975 i 1975/1976. Wówczas według kolejności Unia wygrała 3:0, dwukrotnie zremisowała – 0:0 i 1:1 oraz ponownie zwyciężyła 5:1. Jedyną porażkę janikowski klub ze Złotnikami Kujawskimi zanotował w sparingu latem 2012 roku i był to ostatni mecz pomiędzy obiema drużynami. MLKS Unia uległ Piastowi na własnym boisku 1:2. Bramkę dla janikowian strzelił Mikołaj Pieniądz, a dwa gola dla gości były autorstwa wspomnianego wcześniej Skonieczki. W spotkaniu tym uczestniczyło kilku obecnych zawodników zespołu prowadzonego przez Jacka Łukomskiego. Mowa tutaj o Sirko, Wiśniewskim, Deresiewiczu i Zaleskim, a także Adrianie Wysockim. Ponadto cały sparing z ławki rezerwowych obserwowali – Tomasz Woźniak, Martin Nowicki i zawodnicy juniorów – Paweł Radaszewski oraz Michał Milas.