ogółem: 1 833 678

PP: Unia - Piast Złotniki Kujawskie 3:3 (2:2) 4:2 - karne

• autor: Redakcja, 2014-08-03 23:34

Niesamowite emocje, Woźniak z piekła do nieba, awans Unii!

Ależ to był mecz! W pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu bydgoskiego Unia Janikowo pokonała czwartoligowego Piasta Złotniki Kujawskie po rzutach karnych! W regulaminowych dziewięćdziesięciu minutach był remis 2:2. Po zakończeniu dogrywki było 3:3, a w konkursie rzutów karnych janikowianie wygrali 4:2. Z antybohatera na bohatera wyrósł Tomasz Woźniak. Niespełna siedemnastoletni bramkarz w pierwszej połowie popełnił dwa błędy, które kosztowały biało-niebieskich utratę goli, a w dalszej fazie meczu obronił rzut karny przy remisie 2:2, a w konkursie "jedenastek" również popisał się świetną interwencję po strzale przeciwnika.

UNIA JANIKOWO – PIAST ZŁOTNIKI KUJAWSKIE 3:3 (1:2, 2:2), 4:2 – karne

0:1 – 9’ Sebastian Mędlewski
1:1 – 12’ Dariusz Lewandowski
1:2 – 16’ Patryk Wiśniewski
 2:2 – 58’ Dawid Deresiewicz (rzut karny)

3:2 – gol Piasta / 4:2 – Michał Maksim

UNIA: Woźniak – Sirko, Losik, Wiśniewski, N. Karpiński (20’ P. Karpiński) – Damian Lewandowski, Zaleski (53’ Plewa), Deresiewicz, Nowicki (53’ Wysocki) – Jelonek (75’ Maksim), Dariusz Lewandowski.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Dolatowski, Sadecki.

W 77.minucie Tomasz Woźniak obronił rzut karny wykonywany przez Marcina Skonieczkę.

Unia: 14 celnych, 15 niecelnych

Piast: 8 celnych, 9 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

W kadrze meczowej zabrakło bramkarzy – Nataniela Wikarskiego i Dawida Porszke, a także zawodników z pola, którzy byli niedysponowani – Mateusza Kaczmarka, Damiana Ojczenasza i Dawida Pindla.

Przebieg wydarzeń boiskowych:
6’ Kontra gości po akcji Unii, kiedy to podanie Dominika Jelonka do Marcina Zaleskiego tuż przed polem karnym gości przejął obrońca. Tomasz Woźniak wychodził do piłki na trzydziestym metrze, ale szybszy był jeden z zawodników gości, który strzałem po ziemi uderzył obok słupka.
9’ 0:1 – Po stracie Macieja Sirko, który został powalony na ziemię, piłkę przechwycił Sebastian Mędlewski i skutecznym przelobowaniem z około trzydziestu metrów otworzył wynik meczu.
10’ Strzał Dariusza Lewandowskiego przeszedł nad bramką.
11’ Uderzenie po ziemi Dawida Deresiewicza zza pola karnego obok słupka.
12’ 1:1 – Jelonek dośrodkował z prawej strony na głowę napastnika Lewandowskiego, który strzałem w okienko wyrównał stan meczu.
15’ Płaski strzał Martina Nowickiego z około dwudziestu metrów obok bramki.
16’ 1:2 – Zbyt krótkie podanie do Woźniaka. Futbolówkę napastnikowi przyjezdnych zasłonił Krzysztof Wiśniewski, bramkarz Unii wybijając ją trafił w Patryka Wiśniewskiego, który wyszedł sam na sam z pustą bramką. Mimo ofiarnej interwencji Woźniaka, piłka po rękach golkipera biało-niebieskich wpadła do siatki.
20’ Kontuzjowanego Norberta Karpińskiego zmienił Patryk Karpiński. Po chwili bocznego obrońcę Unii przetransportowano do szpitala.
23’ Marcin Skonieczka dośrodkował z prawej strony, a główka jednego z przyjezdnych przeszła nad poprzeczką.
24’ Po faulu na napastniku Lewandowskim, jeden z przeciwników ujrzał żółtą kartkę. Uderzenie Zaleskiego z dalszej odległości z rzutu wolnego wyłapał bramkarz.
28’ Po trójkowym wykonaniu rzutu wolnego – Damian Lewandowski – Zaleski – Deresiewicz, strzał z kąta tego ostatniego wybronił golkiper.
32’ Niecelny strzał Jelonka zza pola karnego.
34’ Po otrzymaniu górnej prostopadłej piłki od Deresiewicza, Jelonek wszedł w pole karne i jego strzał obronił bramkarz. Futbolówka odbita od strzelca trafiła pod jego nogi, po czym ponowne uderzenie z linii bramkowej wybił jeden z obrońców i janikowianie mieli tylko rzut rożny.
35’ Strzał Wiśniewskiego z Unii po rykoszecie od przeciwnika wyszedł poza linię końcową.
37’ Dośrodkowanie Skonieczki z prawej strony – główka obok bramki.
38’ Po wolnym Zaleskiego, Deresiewicz zza pola karnego uderzył nad poprzeczką.
39’ Strzał zza pola karnego obronił Woźniak.
40’ Ponownie uderzenie z około dwudziestu metrów wyłapał bramkarz Unii.
45’ Po wrzutce z prawej strony Skonieczki, jeden z rywali uderzył nad bramką.
45+1’ Po długiej akcji janikowskiego zespołu wrzutkę prawoskrzydłowego Lewandowskiego z trudem i na raty wyłapał bramkarz.

46’ Strzał Deresiewicza zza pola karnego nad bramką.
54’ Karpiński dośrodkował w pole, a po walce Jelonka z napastnikiem Lewandowskim piłka trafiła pod nogi prawoskrzydłowego Lewandowskiego, który silnym strzałem przeniósł ją nad bramką.
56’ Po faulu na strzelcu pierwszej bramki dla Unii, Deresiewicz z wolnego z dwudziestu metrów trafił w mur.
58’ 2:2 – W narożniku pola karnego jeden z zawodników gości zagrał piłkę ręką i arbiter wskazał na rzut karny dla Unii, którego pewnym strzałem, mimo wyczucia przez bramkarza na gola zamienił Deresiewicz.
63’ Faulowany był Mikołaj Plewa, a strzał Deresiewicza z wolnego bramkarz sparował na róg. Po jego rozegraniu na krótko – Deresiewicz – Plewa, ten drugi pięknym uderzeniem z narożnika szesnastki posłał piłkę tuż obok okienka bramki.
65’ Skonieczka wszedł w pole karne Unii i silnie przeniósł piłkę nad poprzeczką.
76’ Losik sfaulował Skonieczkę w narożniku pola karnego i sędzia podyktował rzut karny dla Piasta Złotniki Kujawskie.
77’ Uderzenie z karnego Skonieczki w lewą stronę idealnie wybronił Woźniak! Szał radość na trybunach, jak i w szeregach gospodarzy.
81’ Plewa wszedł w pole karne i został powalony na ziemię, ale arbiter pozostał niewzruszony.
82’ Uderzenie napastnika Lewandowskiego po rykoszecie obronił bramkarz.
83’ Plewa przerzucił do Lewandowskiego Damiana, którego strzał golkiper sparował na róg. Próbę wkręcenia Deresiewicza wypiąstkował strzegący bramki przyjezdnych zawodnik.
85’ Dośrodkowanie w pole karne Unii – strzał z główki trafił w poprzeczkę!
87’ Skonieczka zza szesnastki znacznie obok bramki.
90+1’ Rzut wolny Piasta nad poprzeczką.
90+3’ Dobra akcja Unii, po której prawoskrzydłowy Lewandowski mając przed sobą prawie pustą bramkę, ale i praktycznie zerowy kąt podawał w pole karne, a po zamieszaniu sytuację wyjaśnili obrońcy.

Dogrywka:
91’ Żółta kartka dla Deresiewicza za faul. Po dośrodkowaniu uderzenie główką złapał Woźniak.
93’ Deresiewicz zza pola karnego strzelił za wysoko.
96’ Płaski strzał z daleka Plewy obok słupka.
100’ 3:2 – Wrzutkę Deresiewicza strzałem w długi róg z kąta w polu karnym idealnie zamknął debiutujący w oficjalnym meczu Adrian Wysocki. W trakcie celebracji gola ściągnął koszulkę, po czym ujrzał żółtą kartkę.
103’ 3:3 – Dośrodkowanie z rzutu wolnego, gdzie po zamieszaniu w polu karnym Unii najlepiej odnalazł się Damian Kempski i strzałem z przewrotki pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce.
104’ Kontra gości, płaski strzał obok bramki.

W pierwszej połowie dogrywki zaczęło silnie padać i pojawiła się burza. Z tego powodu arbiter przedłużył przerwę o kilkanaście minut.

108’ Wrzutka w pole karne Unii, gdzie jeden z przeciwników nieskutecznie próbował uderzać przewrotką.
109’ Uderzenie rywali obronił Woźniak, a w odpowiedzi silny strzał Plewy po rykoszecie bramkarz gości sparował na róg. Z narożnika dośrodkowywał Deresiewicz, a główka Wiśniewskiego przeszła obok bramki.
113’ Niecelny strzał Deresiewicza z odległego rzutu wolnego.
114’ Akcja Lewandowskich – Damian wrzucał w pole karne z prawej strony, a główka Dariusza przeszła nad bramką.
116’ Michał Maksim zza trzydziestu metrów uderzył obok okienka bramki Piasta.