ogółem: 4 393 175

Unia - Unia Gniewkowo 5:0

• autor: Redakcja, 2014-08-17 23:50

"Węgorz" asystuje, Unia wyśmienicie inauguruje

W inauguracyjnej kolejce rozgrywek A-klasy, grupy Bydgoszcz II - Unia Janikowo, czyli beniaminek, rozgromiła spadkowicza - Unię Gniewkowo 5:0 (1:0). Dwie bramki strzelił Dominik Jelonek, a po jednej: Marcin Zaleski - z rzutu wolnego, Dariusz Lewandowski i Adrian Wysocki. Warto dodać, że cztery asysty zaliczył popularny "Węgorz", czyli Damian Lewandowski.

UNIA JANIKOWO – UNIA GNIEWKOWO 5:0 (1:0)

1:0 – 41’ Dominik Jelonek
2:0 – 53’ Marcin Zaleski (rzut wolny)
3:0 – 55’ Dominik Jelonek
4:0 – 65’ Dariusz Lewandowski
5:0 – 73’ Adrian Wysocki

UNIA JANIKOWO: Dolatowski – Sirko, Losik, Wiśniewski, Plewa – Damian Lewandowski (78’ Ojczenasz), Zaleski, Deresiewicz, Nowicki – Jelonek (69’ Wysocki), Dariusz Lewandowski (83’ Sadecki).

Fotorelacja z meczu.

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa.

W kadrze meczowej zabrakło dwóch bramkarzy – Dawida Porszke (pauza za czerwoną kartkę z poprzedniego sezonu) i Nataniela Wikarskiego (kontuzja kręgów szyjnych). Wciąż kontuzjowany jest Norbert Karpiński. Ponadto nie zagrali – Patryk Karpiński i Michał Maksim (obaj sprawy prywatne), a także niedysponowani – Mateusz Kaczmarek i Dawid Pindel.

Przebieg wydarzeń boiskowych:
8’ Mikołaj Plewa dośrodkował z lewej strony w pole karne, gdzie mocny strzał nad bramką oddał Dominik Jelonek. Bramkarz wybijając „piątkę” podał Dariuszowi Lewandowskiemu, który uderzył nad bramką. Wznawiający grę golkiper gości znowu zagrał do najlepszego strzelca biało-niebieskich z poprzedniego sezonu. Tym razem jego strzał wybronił bramkarz i futbolówka wyszła na korner. Po wrzutce z narożnika boiska przez Dawida Deresiewicza i strzale Martina Nowickiego piłka została wybita przez jednego z przyjezdnych z linii bramkowej.
13’ Krótko rozegrany rzut rożny – Deresiewicz – napastnik Lewandowski – Deresiewicz, wrzutka w pole karne, gdzie zamykający akcję Jelonek główką minimalnie przestrzelił.
18’ Marcin Zaleski przerzucił do Plewy, który będąc w polu karnym oddał zbyt lekki strzał obroniony przez bramkarza gości.
25’ Po podaniu Nowickiego, Deresiewicz z pola karnego uderzył technicznie obok dłuższego okienka gniewkowskiej bramki.
26’ Łukasz Dolatowski uruchomił Damiana Lewandowskiego, który natychmiast podał napastnikowi o tym samym nazwisku. Dariusz rewelacyjnie minął obrońcę tuż przy linii końcowej boiska i w polu karnym z kąta uderzył tylko w boczną siatkę.
27’ Strzał gości z dwudziestu metrów złapał bramkarz Unii Janikowo.
29’ Prawoskrzydłowy Lewandowski podał wzdłuż bramki napastnikowi Lewandowskiemu, który zmarnował stuprocentową sytuację strzelając obok mając przed sobą tylko bramkarza.
32’ Próbę przelobowania przez „Węgorza” wyłapał golkiper.
34’ Napastnik Lewandowski wzdłuż bramki podał Maciejowi Sirko po wcześniejszej wymianie piłki, a prawy obrońca biało-niebieskich uderzył zbyt lekko i piłkę wybronił golkiper.
35’ Lewandowski grający jako pomocnik podał Deresiewiczowi, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i w stuprocentowej sytuacji uderzył obok bramki z prawej nogi.
38’ Strzał gniewkowian zza pola karnego wyłapał Dolatowski.
40’ Jelonek w polu karnym mając przed sobą tylko bramkarza zmarnował okazję przegrywając z nim pojedynek. Dobitka partnera z linii ataku – Lewandowskiego zatrzepotała w siatce, ale arbiter odgwizdał spalonego nie uznając bramki.
41’ 1:0 – prawoskrzydłowy Lewandowski podał Jelonkowi, który wchodząc w pole karne uderzył w dłuższy róg bramki otwierając wynik meczu.

46’ Strzał „Węgorza” w polu karnym obronił bramkarz.
53’ 2:0 – po faulu na napastniku Lewandowskim na około dwudziestym piątym metrze do rzutu wolnego podszedł Zaleski. Środkowy pomocnik janikowian uderzył na bramkę, a po odbiciu się od główki jednego z zawodników gości futbolówka przelobowała bramkarza.
54’ Zagranie prawoskrzydłowego Lewandowskiego do Deresiewicza i natychmiastowe wypatrzenie Nowickiego, którego strzał wybronił bramkarz. Dobitka Deresiewicza także nie znalazła drogi do bramki i przeszła obok słupka.
55’ 3:0 – Zaleski wygrał głową walkę o piłkę, Lewandowski Damian podał Jelonkowi, który umieścił piłkę w siatce mocnym uderzeniem, wcześniej przerzucając ją nad bezradnym obrońcą.
57’ Po akcji gości groźny strzał w polu karnym obronił Dolatowski wybijając na rzut rożny.
65’ 4:0 – akcja Lewandowskich – Damian idealnie obsłużył wychodzącego sam na sam Dariusza, który nie miał kłopotów ze zdobyciem bramki strzelając płasko pod interweniującym bramkarzem.
72’ Adrian Wysocki podał Lewandowskiemu Damianowi, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał z narożnika pola karnego był zbyt lekki i został obroniony.
73’ 5:0 – prawoskrzydłowy Lewandowski mając piłkę w polu karnym wycofał na dwudziesty metr Wysockiemu, który silnie przymierzył po ziemi tuż przy słupku ustalając wynik meczu.
82’ Strzał gości zza pola karnego nad bramką.
87’ Uderzenie gniewkowian zza szesnastki obok słupka.
90+3’ Rafał Tryburek z rzutu wolnego po faulu Sirko strzelił obok bramki janikowian.