Pałuczanka Żnin - Unia 0:5

• autor: Redakcja, 2014-08-23 19:02

Ze spadkowiczem po raz kolejny na "piątkę"

W wyjazdowym spotkaniu w Żninie, Unia Janikowo pokonała spadkowicza z piątej ligi - miejscową Pałuczankę 5:0. Wynik meczu został ustalony w pierwszej połowie. Prowadzenie dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego zdobył Dariusz Lewandowski. Kolejnie premierowe bramki strzelili - Mikołaj Plewa i debiutujący Paweł Radaszewski. Natomiast dwa ostatnie trafienia były autorstwa Dominika Jelonka.

PAŁUCZANKA ŻNIN - UNIA JANIKOWO 0:5 (0:5)

0:1 - 11' Dariusz Lewandowski
0:2 - 18' Mikołaj Plewa
0:3 - 32' Paweł Radaszewski
0:4 - 37' Dominik Jelonek
0:5 - 41' Dominik Jelonek

UNIA: Dolatowski – Sirko, Losik, Wiśniewski, Radaszewski – Damian Lewandowski (58' Wysocki), Zaleski, Plewa, Nowicki (80' Sadecki) – Jelonek (73' Maksim), Dariusz Lewandowski (67' Ojczenasz).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Porszke, P. Karpiński.

Pałuczanka: 0 celnych, 1 niecelny
Unia: 17 celnych, 10 niecelnych

Klikając na "więcej" przeczytasz szczegółową relację z meczu.

W meczowej kadrze zabrakło dzisiaj dwóch bramkarzy – Tomasza Woźniaka i Nataniela Wikarskiego oraz kontuzjowanych – Dawida Deresiewicza i Norberta Karpińskiego, a także z przyczyn zawodowych Dawida Pindla i z przyczyn prywatnych Matusza Kaczmarka.

Zapis wydarzeń boiskowych:
8’ Krótko rozegrany rzut rożny przez Mikołaja Plewę. Damian Lewandowski odegrał egzekwującemu stały fragment gry, który dośrodkował w pole karne. Tam w zamieszaniu podbramkowym sytuację wyjaśnił obrońca wybijając na aut. Po wyrzucie Dariusza Lewandowskiego i główce Dominika Jelonka, futbolówka odbiła się stojącemu metr od bramki Martinowi Nowickiemu i opuściła plac gry.
11’ 0:1 – zbyt lekki i nieczysty strzał z około trzydziestu metrów gospodarzy przyjął Łukasz Dolatowski. W kontrataku po akcji lewą stroną, Nowicki dośrodkował w pole karne, gdzie celną główką pod poprzeczkę popisał się Lewandowski.
14’ Wrzutkę Plewy z kornera zamykał Jelonek, ale jego strzał z główki był niecelny i minął krótszy słupek żnińskiej bramki.
17’ Piękna akcja janikowian. Najpierw na pierwszym planie Lewandowscy – Dariusz uruchomił Damiana na prawej stronie. Prawoskrzydłowy idealnie podał Jelonkowi, który opanował piłkę w polu karnym i niespodziewanie dopadł do niej strzelec pierwszego gola trafiając w swojego partnera w ataku. Wydawało się, że powinna być druga bramka, ale nieporozumienie to nie przyniosło oczekiwanego efektu.
18’ 0:2 – Uderzenie Jelonka z pięciu metrów z woleja obronił bramkarz i janikowianie egzekwowali rzut rożny. Dośrodkowanie Marcina Zaleskiego, w polu karnym piłkę wybił obrońca przed szesnastkę, gdzie stał Plewa, który silnie uderzył po ziemi podwyższając prowadzenie dla Unii.
20’ Kolejna akcja Lewandowskich – po otrzymaniu piłki od Damiana, Dariusz wyszedł sam na sam, ale górą był bramkarz gospodarzy.
22’ Po dośrodkowaniu z rożnego Zaleskiego, w zamieszaniu podbramkowym piłkę wybili obrońcy. Główką Nowickiemu zgrał Krzysztof Wiśniewski, a lewoskrzydłowy Unii uderzył za lekko i pewnie interweniował golkiper. Chwilę później strzał pomocnika Lewandowskiego wybronił bramkarz.
29’ Po podaniu Plewy do Jelonka, jego strzał zza pola karnego po ziemi obronił golkiper.
30’ Po rajdzie Macieja Sirko, płaskie uderzenie z dalszej odległości Plewy minęło słupek.
31’ Sirko podał strzelcowi pierwszej bramki, który z szesnastu metrów oddał strzał. Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.
32’ 0:3 – Dośrodkowanie z kornera Zaleskiego, w polu karnym piłkę przepuścił napastnik Lewandowski, który nad nią przeskoczył, a debiutujący w pierwszym zespole – Paweł Radaszewski z bliskiej odległości delikatnym strzałem po ziemi posłał piłkę tuż przy słupku, mimo ofiarnej interwencji obrońcy, który wślizgiem próbował wybić będącą już poza linią bramkową piłkę.
37’ 0:4 – Nowicki uruchomił Jelonka, który mając przed sobą tylko bramkarza nie dał mu szans strzelając silnie pod poprzeczkę.
41’ 0:5 – Po podaniu Lewandowskiego Damiana – Jelonek wyszedł sam na sam z bramkarzem. Oddał mocny strzał z lekkiego kąta pod poprzeczkę i po raz kolejny nie dał szans zawodnikowi strzegącemu żnińskiej bramki.
45+1’ Jakub Losik przerzucił na prawą stronę do pomocnika Lewandowskiego, który zagrał Plewie. Zawodnik ten wdarł się w pole karne i uderzył w boczną siatkę.

52’ Akcja Lewandowskich – Dariusz dośrodkował, a Damian zamknął sytuację. Prawoskrzydłowy janikowian przebojem wszedł w szesnastkę i trafił w boczną siatkę.
53’ Strzał Jelonka bramkarz wybił przed siebie. Do piłki dopadł napastnik Lewandowski, podał Nowickiemu, ale uderzenie zostało zablokowane i sytuację wyjaśnili obrońcy.
60’ Po krótko rozegranym kornerze Zaleskie strzelał z narożnika pola karnego, ale minimalnie za wysoko.
62’ Plewa zza szesnastki posłał piłkę po ziemi obok bramki.
69’ Po podaniu Zaleskiego, Jelonek zza pola karnego uderzył na bramkę, ale dobrze interweniował bramkarz.
81’ Strzał z kąta Zaleskiego po wejściu w pole karne wybronił golkiper.
84’ Michał Maksim oddał strzał zza pola karnego. Po rykoszecie piłkę chwycił bramkarz.
90’ Maksim show! Wprowadzony do gry napastnik Unii po otrzymaniu piłki w polu karnym od… obrońcy gospodarzy uderzył główką, ale dobrze bronił bramkarz. Pokonany wcześniej pięciokrotnie zawodnik obronił także dobitkę, a kolejny strzał Maksima z kilku metrów trafił w słupek!

Na zdjęciu: Zespół Unii gratuluje Pawłowi Radaszewskiemu premierowej bramki w debiucie.

Orlęta Aleksandrów KujawskiUNIA JANIKOWO
Orlęta Aleksandrów Kujawski   UNIA JANIKOWO