ogółem: 4 389 358

PP: Unia - Pomorzanin Serock 3:0

• autor: Redakcja, 2014-08-27 20:47

Pomorzanin pokonany, awans do kolejnej rundy uzyskany!

W meczu drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu bydgoskiego, Unia Janikowo pokonała Pomorzanina Serock 3:0 (2:0). Wynik meczu już w dwudziestej szóstej sekundzie spotkania otworzył Dariusz Lewandowski, a podwyższył go jeszcze w pierwszej połowie, a dokładniej w osiemnastej minucie – Damian Lewandowski. Cztery minuty później idealną okazję na strzelenie rywalom trzeciej bramki zmarnował Maciej Sirko, który nie wykorzystał rzutu karnego. Na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, bramkarza gości pokonał debiutujący w oficjalnym meczu w seniorskiej drużynie biało-niebieskich – Kacper Kumor.

UNIA JANIKOWO - POMORZANIN SEROCK 3:0 (2:0)

1:0 - 01' Dariusz Lewandowski
2:0 - 18' Damian Lewandowski
3:0 - 82' Kacper Kumor

UNIA: Porszke – Sirko, Losik, Oczkowski, Radaszewski – Plewa (46’ Zaleski) – Damian Lewandowski (46’ Nowicki), Dariusz Lewandowski (46’ Jelonek), Maksim (76’ Kumor), Ojczenasz – Wysocki.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Woźniak, P. Karpiński, Wiśniewski.

W 22.minucie meczu Maciej Sirko nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

Unia: 14 celnych, 6 niecelnych

Pomorzanin: 1 celny, 5 niecelnych

Szczegółowy opis meczu, a także wyniki innych spotkań drugiej rundy pucharowej w rozwinięciu...

W kadrze meczowej na to spotkanie zabrakło bramkarzy – Nataniela Wikarskiego i Łukasza Dolatowskiego, a także zawodników z pola – Dawida Pindla, Marcina Sadeckiego oraz kontuzjowanych – Dawida Deresiewicza i Norberta Karpińskiego. Przed meczem na bocznym boisku, piłkarze, którzy nie zagrali odbyli trening.

W roli kapitana po raz pierwszy w historii wystąpili dziś - w pierwszej połowie Dariusz Lewandowski, a w drugiej - Dominik Jelonek.

Zapis wydarzeń boiskowych:
 1’ 1:0 – Nie minęła jeszcze minuta, a dokładnie była dwudziesta szósta sekunda, kiedy Dariusz Lewandowski, po tym jak odebrał piłkę jednemu z obrońców wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnie go pokonał.
5’ Bramkarz gości zawahał się przy wyjściu do piłki. Ruszył do niej strzelec pierwszej bramki i będąc na szesnastym metrze tuż przed golkiperem trafił wprost w niego.
11’ Groźny strzał przeciwników z narożnika pola karnego przeszedł obok dłuższego słupka naszej bramki.
13’ Strzał zawodników z Serocka w polu karnym główką zablokował Tomasz Oczkowski.
15’ Po akcji przyjezdnych piłka zatrzepotała w janikowskiej siatce, ale arbiter wcześniej odgwizdał spalonego.
16’ Po akcji janikowian, Adrian Wysocki próbował podać wzdłuż bramki Damianowi Ojczenaszowi, ale w ostatniej chwili piłkę przechwycił bramkarz.
18’ 2:0 – Michał Maksim podał Mikołajowi Plewie, który przebojem wdarł się w pole karne. W szesnastce został powalony na ziemię, ale zdołał podać Damianowi Lewandowskiemu, który strzałem z dziesięciu metrów umieścił piłkę w siatce.
22’ Bramkarz sfaulował w polu karnym Wysockiego. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Maciej Sirko, ale trafił w środek bramki i strzał wyłapał golkiper przyjezdnych.
25’ Strzał zawodników gości w polu karnym przeszedł obok krótkiego słupka bramki Unii.
28’ Prawoskrzydłowy Lewandowski oddał strzał będąc w polu karnym z kąta, ale na posterunku był bramkarz.
29’ Maksim ujrzał żółtą kartkę z faul na połowie rywala.
34’ Krótko rozegrany rzut rożny – Plewa – Wysocki, zakończony odegraniem i strzałem tego pierwszego z narożnika pola karnego obroniony przez golkipera.
37’ Akcja Lewandowskich – Damian podał Dariuszowi, który zwodem zwiódł rywali i wyszedł na czystą pozycję wchodząc w pole karne. Strzał obronił bramkarz, a z dobitą nie zdążył nasz prawoskrzydłowy, którego ubiegł golkiper.
38’ Lewandowski Damian podał na lewą stronę Plewie, który oddał strzał w polu karnym obok dłuższego słupka bramki przyjezdnych.
42’ Trójkowa akcja biało-niebieskich – Plewa – Wysocki – Lewandowski Damian. Temu ostatniemu podawał… obrońca gości, ale jego strzał był zbyt lekki i zza dalekiej odległości, żeby móc zaskoczyć golkipera. Była to dobra kontra po rzucie rożnym Pomorzanina.
44' Plewa przerzucił do Maksima, który z woleja uderzył z narożnika szesnastki. Bramkarz wybronił strzał, a nasz zawodnik doszedł do dobitki trafiając w boczną siatkę.

46’ Pomorzanin po rajdzie jednego z zawodników uderzył nad bramką z dalszej odległości.
55’ Wysocki odegrał Dominikowi Jelonkowi, który zza pola karnego posłał piłkę obok słupka.
56’ Oczkowski ukarany został żółtą kartką za faul w środkowej strefie boiska.
66’ Strzał Wysockiego z narożnika szesnastki na krótki słupek obronił bramkarz.
69’ Uderzenie zawodników przyjezdnych z dalszej odległości było niecelne.
78’ Wysocki podał Kacprowi Kumorowi, który w polu karnym posłał piłkę nad poprzeczką.
79’ Strzał gości zza pola karnego był zarówno niecelny, jak i za wysoki.
82’ 3:0 – Kumor po otrzymaniu piłki od Jelonka uderzył z około dwudziestu pięciu metrów po ziemi tuż przy dłuższym słupku bramki przyjezdnych pokonując bramkarza.
83’ Wysocki w sytuacji sam na sam z bramkarzem przegrał pojedynek, a po interwencji golkipera mieliśmy tylko korner. Kolejnie strzał Ojczenasza z daleka przeszedł nad bramką.
85’ Kumor podawał wzdłuż bramki będąc w polu karnym, ale Martin Nowicki nie zdołał przyjąć piłki. W kolejnej akcji po wyrzucie futbolówki z autu przez Sirko i zamieszaniu podbramkowym, główkę Ojczenasza wyłapał bramkarz.
88’ Strzał Wysockiego z czterdziestu metrów zmierzał w okienko bramki przeciwników, ale bramkarz zdołał złapać piłkę.
89’ Bramkarz sfaulował Wysockiego przed polem karnym, za co ujrzał żółtą kartkę.
90+2’ Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę nad poprzeczką strzałem z główki przeniósł Jelonek.

Wyniki II rundy Pucharu Polski - okręg bydgoski:
W III rundzie, 17.września Pogoń Mogilno zagra z Orłowianką Orłowo. Pozostałe zwycięskie drużyny mają automatyczny awans do IV rundy.

Orłowianka Orłowo 7-2 Kujawy Markowice 27 sierpnia, 18:00
Zagłębie Piechcin 4-0 Gopło Kruszwica 27 sierpnia, 17:00
Tęcza Wiąg 1-2 Gwiazda Bukowiec 27 sierpnia, 18:00
Cukrownik Tuczno 0-4 Cuiavia Inowrocław 27 sierpnia, 17:00
KS Łochowo 0-10 Wda Świecie 27 sierpnia, 17:00
Victoria Koronowo 3-4 Chemik Bydgoszcz 27 sierpnia, 17:00
Fala Świekatowo 8-3 Start Warlubie 27 sierpnia, 18:00
Rawys Raciąż 0-2 Grom Osie 27 sierpnia, 18:00