Zawodnik, którego Twoim zdaniem najbardziej brakuje w obecnej kadrze Unii to:

Unia - Piast Kołodziejewo 6:2

• autor: Redakcja, 2014-08-31 20:33

Derby Gminy Janikowo dla Unii

W derbowym meczu trzeciej kolejki a-klasowych rozgrywek drugiej grupy bydgoskiej, Unia Janikowo na własnym boisku pokonała Piasta Kołodziejewo 6:2 (1:0). Bramki dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego strzelili: Damian Lewandowski, Dariusz Lewandowski, Mikołaj Plewa, Dominik Jelonek (dwie) i Michał Maksim. Z kolei gole dla gości były autorstwa Damiana Brończyka i Damiana Radeckiego z rzutu karnego. Po tym spotkaniu, Unia jest liderem tabeli.

UNIA JANIKOWO – PIAST KOŁODZIEJEWO 6:2 (1:0)

1:0 – 13’ Po podaniu Dominika JelonkaDamian Lewandowski
2:0 – 51’ Po podaniu Damiana LewandowskiegoDariusz Lewandowski
3:0 – 54’ Po podaniu Dominika JelonkaMikołaj Plewa
4:0 – 72’ Po dobitce strzału Dariusza Lewandowskiego Dominik Jelonek
5:0 – 76’ Po podaniu Adriana WysockiegoDominik Jelonek
5:1 – 82’ Po podaniu Macieja Górczyńskiego – Damian Brończyk
5:2 – 85’ Po faulu na Piotrze Bachanku – Damian Radecki (rzut karny)
6:2 – 90+1’ Po podaniu Dawida PorszkeMichał Maksim

UNIA: Porszke – Sirko, Losik, Wiśniewski (36’ Pindel), Radaszewski – Zaleski, Plewa – Damian Lewandowski (81’ Ojczenasz), Dariusz Lewandowski, Nowicki (59’ Wysocki) – Jelonek (77’ Maksim).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Dolatowski, Sadecki.

Unia: 11 celnych, 5 niecelnych
Piast: 6 celnych, 2 niecelne

Relacja z meczu w rozwinięciu newsa...

FOTORELACJA

Poza meczową kadrą na to spotkanie znaleźli się następujący zawodnicy – kontuzjowani – Dawid Deresiewicz i Norbert Karpiński, leczący anginę Patryk Karpiński, Nataniel Wikarski, a także grający w ten weekend w juniorach – Tomasz Woźniak, Tomasz Oczkowski i Kacper Kumor.

Zapis wydarzeń boiskowych:
3’ Po przelobowaniu Przemysława Lichwały przez Dominika Jelonka, piłka znalazła się w siatce bramki gości, ale arbiter uznał, że napastnik Unii był na spalonym i gola nie uznał.
12’ Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego ze środkowej strefy boiska w polu karnym będący tyłem do bramki Jelonek główką przeniósł piłkę nad poprzeczką.
13’ 1:0 – Dośrodkowanie z lewej strony Jelonka w pole karne idealnie zamknął Damian Lewandowski, który strzałem z pierwszej piłki umieścił ją z kąta tuż przy dłuższym słupku otwierając wynik meczu.
18’ Po wyrzucie z autu, Jelonek uderzał główką, ale strzał wybronił bramkarz.
20’ Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał Krzysztofa Wikarskiego wyłapał Dawid Porszke.
21’ Mikołaj Plewa prostopadłą górną piłkę obsłużył wychodzącego sam na sam z bramkarzem Martina Nowickiego. Strzał lewoskrzydłowego Unii przeszedł obok bramki.
27’ Jelonek podał skrzydłowemu Lewandowskiemu, który wyszedł na idealną pozycję – trzech na jednego. Kompletnie źle podał Marcinowi Zaleskiemu i stuprocentową okazję zatrzymali goście.
32’ Strzał gości zza pola karnego po ziemi wybronił Porszke.
36’ Wiśniewski – kapitan biało-niebieskich opuścił boisko z powodu kontuzji kolana, zastąpił go Dawid Pindel.
40’ Piotr Bachanek
z woleja uderzył płasko i nieczysto po dośrodkowaniu z prawej strony.
43’ Po podaniu Plewy, techniczny strzał Jelonka z szesnastu metrów wybronił golkiper.
44’ Po błędzie obrońcy Jelonek z dalszej odległości posłał piłkę nad bramką lobując Lichwałę.
45+1’ Strzał Zaleskiego po rzucie wolnym z narożnika pola karnego przeszedł obok dłuższego słupka.

48’ Prawoskrzydłowy Lewandowski uderzył po ziemi zza pole karnego obok bramki.
50’ Po wybiciu głową Macieja Sirko, Jelonek wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale Lichwała nie dał się zaskoczyć interweniując na rzut rożny.
51’ 2:0 – Po krótkim rozegraniu kornera przez Plewę, akcja Lewandowskich – po dośrodkowaniu Damiana z prawej strony strzał główką Dariusza Lewandowskiego znalazł się w bramce przyjezdnych.
53’ Po dośrodkowaniu z rożnego, główka gości w polu karnym została wyłapana przez Porszke.
54’ 3:0 – Jelonek podał Plewie, który z narożnika szesnastki perfekcyjnie przymierzył z lewej nogi w okienko przy dłuższym słupku, podwyższając prowadzenie Unii.
61’ Plewa uderzył z wolnego z osiemnastu metrów, ale Lichwała sparował piłkę z okienka na rzut rożny.
62’ Strzał Piotra Łabuszyńskiego zza pola karnego po ziemi obronił Porszke.
72’ 4:0 – Uderzenie Lewandowskiego – pełniącego funkcję kapitana Unii obronił Lichwała, a przy dobitce Jelonka z bliskiej odległości nie miał już szans.
76’ 5:0 – Plewa zapoczątkował akcję idealnie podając Adrianowi Wysockiemu, który w dobrej sytuacji strzeleckiej podał Jelonkowi. Napastnik Unii dopełnił formalności strzelając z bliskiej odległości i nie dając szans Lichwale po raz kolejny.
80’ Strzał Łabuszyńskiego obok bramki.
82’ 5:1 – Krótko rozegrany rzut wolny – piłkę od Macieja Górczyńskiego otrzymał Damian Brończyk, który z ponad trzydziestu metrów idealnie przymierzył w okienko bramki Porszke, który nawet nie drgnął.
84’ Jakub Losik sfaulował Bachanka w polu karnym za co ujrzał żółtą kartkę.
85’ 5:2 – Damian Radecki z rzutu karnego uderzył płasko w prawą stronę, a bramkarz Unii rzucił się w przeciwną, po czym był zmuszony wyciągnąć piłkę z siatki.
90+1’ 6:2 – Porszke dalekim wykopem posłał futbolówkę na połowę gości. Damian Ojczenasz zrobił miejsce Michałowi Maksimowi, który wychodząc sam na sam ze stoickim spokojem umieścił piłkę tuż przy słupku.

Chełminianka ChełmnoUNIA JANIKOWO
Chełminianka Chełmno   UNIA JANIKOWO