Unia - Piast Kołodziejewo 6:2

• autor: Redakcja, 2014-08-31 20:33

Derby Gminy Janikowo dla Unii

W derbowym meczu trzeciej kolejki a-klasowych rozgrywek drugiej grupy bydgoskiej, Unia Janikowo na własnym boisku pokonała Piasta Kołodziejewo 6:2 (1:0). Bramki dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego strzelili: Damian Lewandowski, Dariusz Lewandowski, Mikołaj Plewa, Dominik Jelonek (dwie) i Michał Maksim. Z kolei gole dla gości były autorstwa Damiana Brończyka i Damiana Radeckiego z rzutu karnego. Po tym spotkaniu, Unia jest liderem tabeli.

UNIA JANIKOWO – PIAST KOŁODZIEJEWO 6:2 (1:0)

1:0 – 13’ Po podaniu Dominika JelonkaDamian Lewandowski
2:0 – 51’ Po podaniu Damiana LewandowskiegoDariusz Lewandowski
3:0 – 54’ Po podaniu Dominika JelonkaMikołaj Plewa
4:0 – 72’ Po dobitce strzału Dariusza Lewandowskiego Dominik Jelonek
5:0 – 76’ Po podaniu Adriana WysockiegoDominik Jelonek
5:1 – 82’ Po podaniu Macieja Górczyńskiego – Damian Brończyk
5:2 – 85’ Po faulu na Piotrze Bachanku – Damian Radecki (rzut karny)
6:2 – 90+1’ Po podaniu Dawida PorszkeMichał Maksim

UNIA: Porszke – Sirko, Losik, Wiśniewski (36’ Pindel), Radaszewski – Zaleski, Plewa – Damian Lewandowski (81’ Ojczenasz), Dariusz Lewandowski, Nowicki (59’ Wysocki) – Jelonek (77’ Maksim).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Dolatowski, Sadecki.

Unia: 11 celnych, 5 niecelnych
Piast: 6 celnych, 2 niecelne

Relacja z meczu w rozwinięciu newsa...

FOTORELACJA

Poza meczową kadrą na to spotkanie znaleźli się następujący zawodnicy – kontuzjowani – Dawid Deresiewicz i Norbert Karpiński, leczący anginę Patryk Karpiński, Nataniel Wikarski, a także grający w ten weekend w juniorach – Tomasz Woźniak, Tomasz Oczkowski i Kacper Kumor.

Zapis wydarzeń boiskowych:
3’ Po przelobowaniu Przemysława Lichwały przez Dominika Jelonka, piłka znalazła się w siatce bramki gości, ale arbiter uznał, że napastnik Unii był na spalonym i gola nie uznał.
12’ Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego ze środkowej strefy boiska w polu karnym będący tyłem do bramki Jelonek główką przeniósł piłkę nad poprzeczką.
13’ 1:0 – Dośrodkowanie z lewej strony Jelonka w pole karne idealnie zamknął Damian Lewandowski, który strzałem z pierwszej piłki umieścił ją z kąta tuż przy dłuższym słupku otwierając wynik meczu.
18’ Po wyrzucie z autu, Jelonek uderzał główką, ale strzał wybronił bramkarz.
20’ Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał Krzysztofa Wikarskiego wyłapał Dawid Porszke.
21’ Mikołaj Plewa prostopadłą górną piłkę obsłużył wychodzącego sam na sam z bramkarzem Martina Nowickiego. Strzał lewoskrzydłowego Unii przeszedł obok bramki.
27’ Jelonek podał skrzydłowemu Lewandowskiemu, który wyszedł na idealną pozycję – trzech na jednego. Kompletnie źle podał Marcinowi Zaleskiemu i stuprocentową okazję zatrzymali goście.
32’ Strzał gości zza pola karnego po ziemi wybronił Porszke.
36’ Wiśniewski – kapitan biało-niebieskich opuścił boisko z powodu kontuzji kolana, zastąpił go Dawid Pindel.
40’ Piotr Bachanek
z woleja uderzył płasko i nieczysto po dośrodkowaniu z prawej strony.
43’ Po podaniu Plewy, techniczny strzał Jelonka z szesnastu metrów wybronił golkiper.
44’ Po błędzie obrońcy Jelonek z dalszej odległości posłał piłkę nad bramką lobując Lichwałę.
45+1’ Strzał Zaleskiego po rzucie wolnym z narożnika pola karnego przeszedł obok dłuższego słupka.

48’ Prawoskrzydłowy Lewandowski uderzył po ziemi zza pole karnego obok bramki.
50’ Po wybiciu głową Macieja Sirko, Jelonek wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale Lichwała nie dał się zaskoczyć interweniując na rzut rożny.
51’ 2:0 – Po krótkim rozegraniu kornera przez Plewę, akcja Lewandowskich – po dośrodkowaniu Damiana z prawej strony strzał główką Dariusza Lewandowskiego znalazł się w bramce przyjezdnych.
53’ Po dośrodkowaniu z rożnego, główka gości w polu karnym została wyłapana przez Porszke.
54’ 3:0 – Jelonek podał Plewie, który z narożnika szesnastki perfekcyjnie przymierzył z lewej nogi w okienko przy dłuższym słupku, podwyższając prowadzenie Unii.
61’ Plewa uderzył z wolnego z osiemnastu metrów, ale Lichwała sparował piłkę z okienka na rzut rożny.
62’ Strzał Piotra Łabuszyńskiego zza pola karnego po ziemi obronił Porszke.
72’ 4:0 – Uderzenie Lewandowskiego – pełniącego funkcję kapitana Unii obronił Lichwała, a przy dobitce Jelonka z bliskiej odległości nie miał już szans.
76’ 5:0 – Plewa zapoczątkował akcję idealnie podając Adrianowi Wysockiemu, który w dobrej sytuacji strzeleckiej podał Jelonkowi. Napastnik Unii dopełnił formalności strzelając z bliskiej odległości i nie dając szans Lichwale po raz kolejny.
80’ Strzał Łabuszyńskiego obok bramki.
82’ 5:1 – Krótko rozegrany rzut wolny – piłkę od Macieja Górczyńskiego otrzymał Damian Brończyk, który z ponad trzydziestu metrów idealnie przymierzył w okienko bramki Porszke, który nawet nie drgnął.
84’ Jakub Losik sfaulował Bachanka w polu karnym za co ujrzał żółtą kartkę.
85’ 5:2 – Damian Radecki z rzutu karnego uderzył płasko w prawą stronę, a bramkarz Unii rzucił się w przeciwną, po czym był zmuszony wyciągnąć piłkę z siatki.
90+1’ 6:2 – Porszke dalekim wykopem posłał futbolówkę na połowę gości. Damian Ojczenasz zrobił miejsce Michałowi Maksimowi, który wychodząc sam na sam ze stoickim spokojem umieścił piłkę tuż przy słupku.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

UNIA JANIKOWOOrlęta Aleksandrów Kujawski
UNIA JANIKOWO 1:3 Orlęta Aleksandrów Kujawski