Zawodnik, którego Twoim zdaniem najbardziej brakuje w obecnej kadrze Unii to:

ogółem: 1 660 045

Znicz Rojewo - Unia 0:6

• autor: Redakcja, 2014-09-06 22:49

Znicz zgaszony przez rzuty karne

Dzisiaj w Rojewie, Unia Janikowo pokonała miejscowego Znicza 6:0 (2:0). Pierwsze cztery bramki, z czego trzy z rzutów karnych zdobył Damian Lewandowski, a dwie ostatnie - Dominik Jelonek. Po tym zwycięstwie biało-niebiescy nadal są liderem a-klasowych rozgrywek.

ZNICZ ROJEWO - UNIA JANIKOWO 0:6 (0:2)

0:1 - 37' Damian Lewandowski (rzut karny)
0:2 - 45+1' Damian Lewandowski (rzut karny)
0:3 - 68' Damian Lewandowski (rzut karny)
0:4 - 79' Damian Lewandowski
0:5 - 89' Dominik Jelonek
0:6 - 90' Dominik Jelonek

UNIA: Porszke - Sirko, Losik, Radaszewski, P. Karpiński (52' Pindel) - Zaleski, Plewa (63' Maksim) - Damian Lewandowski, Jelonek, Nowicki (71' Wysocki) - Dariusz Lewandowski (81' Sadecki).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Dolatowski, Ojczenasz.

Znicz: 2 celne, 4 niecelne
Unia: 13 celnych, 6 niecelnych

Relacja ze spotkania w rozwinięciu newsa...

W meczowej kadrze na spotkanie w Rojewie zabrakło kontuzjowanych – Krzysztofa Wiśniewskiego, Dawida Deresiewicza i Norberta Karpińskiego, a także grających wcześniej w meczu juniorów starszych – Tomasza Woźniaka, Tomasza Oczkowskiego i Kacpra Kumora. Ponadto nieobecny był bramkarz Nataniel Wikarski.

Zapis wydarzeń boiskowych:
2’ Strzał Damiana Lewandowskiego zza pola karnego po wcześniejszym wybiciu obrońcy pewnie wybronił bramkarz.
4’ Uderzenie płaski gospodarzy z okolic narożnika szesnastki przeszło obok dłuższego słupka.
5’ Po szybko wykonanym rzucie wolnym przez Martina Nowickiego piłkę przechwycił obrońca, ale szybko odebrał mu ją Dariusz Lewandowski, który z około czterdziestu metrów próbował przelobować golkipera, ale futbolówka przeszła nad bramką.
6’ Aut wykonany przez napastnika Lewandowskiego na głowę Dominika Jelonka, ale pewnie bronił bramkarz.
8’ Strzał skrzydłowego Lewandowskiego zza pola karnego nie sprawił golkiperowi kłopotów.
17’ Uderzenie Jelonka z około dwudziestu pięciu metrów odbiło się od głowy przeciwnika i wyszło na rzut rożny.
20’ Akcję Unii strzałem z dwudziestu pięciu metrów obronionym przez bramkarza skończył Patryk Karpiński.
23’ Dawid Porszke
pewnie wybronił strzał z około trzydziestu pięciu metrów.
24’ Po strzale Jelonka zza pola karnego bramkarz sparował piłkę na korner. Dośrodkowanie Marcina Zaleskiego przeszło tuż przy linii bramkowej, ale każdy z potencjalnych adresatów minął się z piłką…
31’ Wrzutka Zaleskiego z kornera zakończona zbyt wysoką główką napastnika Lewandowskiego.
36’ Żółta kartka dla zawodnika gospodarzy – Patryka Nicponia za zagranie ręką w polu karnym po strzale wspomnianego wcześniej Lewandowskiego. Sędzia podyktował rzut karny dla Unii.
37’ 0:1 – Pewny strzał Lewandowskiego Damiana z jedenastu metrów otwierał wynik meczu.
39’ Niecelne uderzenie Zaleskiego z dalszej odległości.
43’ Po aucie Lewandowskiego Dariusza – Jelonek główką uderzył obok bramki.
45’ Nowicki wpadł w pola karne, po czym został powalony na ziemię i arbiter po raz kolejny wskazał na „jedenastkę”.
45+1’ 0:2 – Po raz kolejny Lewandowski okazał się pewnym egzekutorem zdobywając drugą bramkę z rzutu karnego.

49’ Strzelec dwóch bramek po odbiorze i rajdzie z piłką uderzył z narożnika pola karnego w krótki słupek, ale bramkarz wybił na rzut rożny.
54’ Po wyrzucie z autu przez napastnika Lewandowskiego – główkę Pawła Radaszewskiego wyłapał bramkarz.
57’ Silny strzał zza pola karnego Porszke sparował na korner.
58’ Jarosław Bagrowski za faul na Dawidzie Pindlu ujrzał żółtą kartkę.
60’ Strzał z wolnego z dalszej odległości wybronił bramkarz Unii.
67’ Po wbiciu piłki w pole karne z prawej strony przez Jelonka zawodnik gospodarzy dostał wprost w rękę i arbiter po raz kolejny podyktował rzut karny.
68’ 0:3 – Lewandowski Damian skompletował hat-tricka poprzez trzecie perfekcyjne wykonanie rzutu karnego.
76’ Po rożnym, strzał zza pola karnego przeszedł nad bramką Porszke.
78’ Jelonek z daleka uderzył zbyt wysoko, aby zaskoczyć bramkarza.
79’ 0:4 – Tym razem Zaleski uruchomił po prawej stronie wychodzącego sam na sam z bramkarzem prawoskrzydłowego Lewandowskiego, który pewnie pokonał golkipera strzelając w krótki słupek.
88’ Strzał po rzucie wolnym zza pola karnego przeszedł nad naszą bramką.
89’ 0:5 – Lewandowski podał na prawą stronę do Macieja Sirko, ten posłał piłkę płasko w pole karne, gdzie nie trafił w nią Marcin Sadecki, a Jelonek z bliska dopełnił formalności.
90’ 0:6 – Po wybiciu Radaszewskiego, na obrońcę naciskał Sadecki. Po jego błędzie piłkę otrzymał Jelonek i w sytuacji sam na sam mocnym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik meczu.