Unia - KS Brzoza 3:0

• autor: Redakcja, 2014-09-14 21:45

Ciężko, lecz zwycięsko

W meczu piątej kolejki a-klasowych rozgrywek, Unia Janikowo na własnym boisku pokonała KS Brzoza 3:0 (1:0). Tuż przed przerwą wynik spotkania otworzył Damian Lewandowski, który wykończył doskonałe dośrodkowanie Martina Nowickiego. W drugiej połowie, asystujący przy pierwszym trafieniu Nowicki pokonał bramkarza gości głową po wyrzucie z autu Macieja Sirko i trąceniu futbolówki przez Pawła Radaszewskiego. Z kolei trzecie trafienie dla biało-niebieskich było autorstwa Dariusza Lewandowskiego, który celną główką wykończył podanie Marcina Zaleskiego z rzutu rożnego. Mimo zwycięstwa różnicą trzech bramek był to dla trapionych kontuzjami janikowian ciężki mecz.

UNIA JANIKOWO - KS BRZOZA 3:0 (1:0)

1:0 - 41' Damian Lewandowski
2:0 - 62' Martin Nowicki
3:0 - 82' Dariusz Lewandowski

UNIA: Porszke - Sirko, Losik, Radaszewski, Pindel - Damian Lewandowski (87' P. Karpiński), Zaleski, Dariusz Lewandowski (88' Sadecki), Nowicki (85' Ojczenasz) - Jelonek, Wysocki (61' Maksim).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Dolatowski.

Unia: 8 celnych, 7 niecelnych
Brzoza: 4 celne, 7 niecelnych

Szczegółowa relacja opisowa w rozwinięciu newsa.

FOTORELACJA

W meczowej kadrze zabrakło czterech kontuzjowanych zawodników – Krzysztofa Wiśniewskiego, Dawida Deresiewicza, Norberta Karpińskiego i Mikołaja Plewy. Ponadto w składzie na spotkanie nie było dwóch bramkarzy – Nataniela Wikarskiego oraz grającego w juniorach Tomasza Woźniaka. Z tego samego powodu, co tego ostatniego trener Jacek Łukomski nie skorzystał z Tomasza Oczkowskiego i Kacpra Kumora.

Przed meczem przedstawiciel K-PZPN wręczył pełniącego obowiązki kapitana – Dariuszowi Lewandowskiemu puchar za awans do A-klasy. Z kolei w przerwie spotkania trener juniorów starszych – Deresiewicz odebrał trofeum za zwycięstwo ligi okręgowej.

Ponadto przed pierwszym gwizdkiem uczczono pamięć ojca zawodnika trampkarzy, a także jednego z wiernych kibiców naszego Klubu.

Zapis wydarzeń boiskowych:
1’ Po akcji przyjezdnych płaski strzał z siedemnastu metrów wybronił Dawid Porszke.
5’ Groźna akcja gości. Po podaniu wzdłuż bramki z prawej strony, Maciej Sirko wybił po nogi przeciwnika. Jego strzał po rykoszecie wyszedł na korner. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu uderzenie z piątego metra przeszło obok bramki.
8’ Dominik Jelonek stojąc tyłem zgrał głową do wychodzącego Damiana Lewandowskiego, który lobem posłał piłkę minimalne obok słupka.
9’ Strzał Jelonka po ziemi zza pola karnego obronił bramkarz.
14’ Marcin Zaleski dośrodkował z rożnego, a piłka przeszła wszystkich tuż przed bramką…
18’ Próba bezpośredniego wkręcenia z narożnika boiska przez gości. Futbolówka zatrzymała się na górnej siatce janikowskiej bramki.
20’ Żółta kartka dla Dawida Pindla za ciągnięcie za koszulkę. Po dośrodkowaniu z wolnego strzał główką wyłapał Porszke.
22’ Pindel zagrał w środek pole do… zawodnika przyjezdnych. Strzał zza pola karnego był bardzo niecelny.
31’ Zaleski wrzucił z kornera, a strzał Martina Nowickiego z główki wybronił golkiper.
35’ Po błędzie gości, Zaleski przyjął i podał Jelonkowi, który zbyt wcześnie oddał strzał z osiemnastu metrów. Był on lekki i pewnie obronił go bramkarz.
41’ 1:0 – Dośrodkowanie Nowickiego z lewej strony, strzałem z woleja z ostrego kąta z pierwszej piłki w długi róg zamknął prawoskrzydłowy Lewandowski kopiując gola z Piastem Kołodziejewo.
43’ Dariusz Lewandowski po wejściu między obrońcę, a bramkarza z woleja uderzył obok krótszego słupka.

49’ Adrian Wysocki po odbiorze piłki wyszedł sam na sam z bramkarzem. Zamiast strzelać próbował podawać do strzelca bramki, ale w ostatniej chwili futbolówkę zatrzymał obrońca.
50’ Nowicki podał kapitanowi Lewandowskiemu, który nieczysto uderzył po ziemi z dwudziestu metrów. Piłka nie znalazła drogi do bramki.
51’ Kocioł w polu karnym Unii… Po zamieszaniu i strzale gości z bliskiej odległości niebezpieczeństwo wykopem wyjaśnił Jakub Losik.
52’ Akcja gości lewą stroną boiska. Po podaniu wzdłuż bramki strzał z pięciu metrów przeszedł nad bramką Porszke.
54’ Akcja Lewandowskich – Damian z prawej strony wrzucił, a Dariusz głową posłał futbolówkę obok bramki.
57’ Żółta kartka dla Zaleskiego za wślizg od tyłu w środkowej części boiska.
58’ Techniczne uderzenie gości zza pola karnego nad bramką.
62’ 2:0 – Sirko wyrzucił z autu, Paweł Radaszewski trącił piłkę głową, obrońca wybił zbyt krótko także główką, a Nowicki tą samą częścią ciała ulokował ją w bramce!
70’ Michał Maksim ukarany żółtą kartką za faul taktyczny na połowie przeciwnika. W następnej akcji po dalekim wykopie Porszke ze stałego fragmentu gry, Jelonek zgrał głową, a Darek Lewandowski uderzył z woleja z dalszej odległości. Bramkarz sparował piłkę na korner. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska Zaleskiego i zamieszaniu podbramkowym, Losik zgrał głową egzekutorowi rożnego. Środkowy pomocnik Unii sprytnie uderzył z narożnika szesnastki, a golkiper koniuszkami palców sparował piłkę zmierzającą w okienko. Kolejnie próby strzałów Jelonka i Maksima zostały wyjaśnione przez defensorów z Brzozy.
73’ Za brutalny faul na kapitanie Unii, żółtą kartką ukarany został przeciwnik.
76’ Dośrodkowanie z rożnego Zaleskiego na bramkę zamienić chciał Maksim, ale jego strzał z główki przeszedł obok dłuższego słupka.
79’ Po faulu Nowickiego, strzał z wolnego z daleka na raty obronił Porszke.
82’ 3:0 – Dośrodkowanie Zaleskiego z rzutu rożnego celną główką wykończył pełniący obowiązki kapitana Lewandowski!
89’ Strzał zawodnika gości w polu karnym przeszedł nad poprzeczką.
90+1’ Marcin Sadecki ukarany żółtą kartką za faul.

UNIA JANIKOWOLech Rypin
UNIA JANIKOWO   Lech Rypin