Zawodnik, którego Twoim zdaniem najbardziej brakuje w obecnej kadrze Unii to:

ogółem: 1 660 122

Czarni Wierzchosławice - Unia 2:3

• autor: Redakcja, 2014-09-20 13:28

Czujny nos trenera nie pozwoli zmienić lidera!

Po emocjonującym meczu Unia Janikowo pokonała na wyjeździe Czarnych Wierzchosławice 3:2 (1:1). Już po sześciu minutach nasi zawodnicy przegrywali po golu Krystiana Jędrasika, ale czujny nos trenera sprawi, że po zakończeniu szóstej kolejki biało-niebiescy nadal będą liderem a-klasowej tabeli. Najpierw wyrównał Dariusz Lewandowski, który chwilę przed przerwą wykorzystał rzut karny po faulu na Damianie Lewandowskim, a w drugiej połowie do głosu doszedł jeden z wprowadzonych rezerwowych. W 73.minucie Unitów, po podaniu Marcina Zaleskiego na prowadzenie wyprowadził Adrian Wysocki. Ten sam zawodnik w ostatniej minucie podwyższył na 3:1, kiedy to asystę zaliczył nasz prawoskrzydłowy. W doliczonym czasie gry po faulu Dawida Porszke, Krzysztof Sobczak ustalił wynik spotkania pewnie egzekwując rzut karny.

CZARNI WIERZCHOSŁAWICE – UNIA JANIKOWO 2:3 (1:1)

1:0 - 06' Krystian Jędrasik
1:1 - 42' Dariusz Lewandowski (rzut karny)
1:2 - 73' Adrian Wysocki
1:3 - 90' Adrian Wysocki
2:3 - 90+3' Krzysztof Sobczak (rzut karny)

UNIA: Porszke – Sirko, Losik, Radaszewski, Pindel (25' Wysocki) – Zaleski, Maksim – Damian Lewandowski, Dariusz Lewandowski, Nowicki (72' Sadecki) – Jelonek (90+2' Ojczenasz).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Dolatowski, P. Karpiński.

Czarni: 8 celnych, 6 niecelnych
Unia: 6 celnych, 14 niecelnych

Relacja z meczu w rozwinięciu newsa...

Poza kadrą meczową znalazło się ośmiu graczy. Mowa tutaj o kontuzjowanych – Krzysztofie Wiśniewskim, Norbercie Karpińskim i Mikołaju Plewie, ponadto w protokole brakuje będącego po urazie Dawida Deresiewicza oraz bramkarza Nataniela Wikarskiego. Zawodnikami niebranymi pod uwagę na mecz w Wierzchosławicach są także grający w niedzielę w juniorach – Tomasz Woźniak, Tomasz Oczkowski, a także Kacper Kumor.

Przebieg wydarzeń boiskowych:
5’ Strzał gospodarzy zza pola karnego niecelny.
6’ 1:0 – Podanie po ziemi na lewą stronę po stracie Macieja Sirko. Futbolówka przeszła Jakuba Losika, Dawid Porszke niezdecydowany wyszedł zbyt krótko, a jeden z napastników będąc w polu karnym płaskim strzałem obok bramkarza wyprowadził Czarnych na prowadzenie.
11’ Po dalekim wykopie bramkarza gospodarzy, Paweł Radaszewski nieczysto trafił w piłkę. Przechwycił ją zawodnik przeciwników i groźnie uderzył zza pola karnego minimalnie obok słupka.
13’ Po faulu Marcina Zaleskiego i dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał z główki obronił Porszke.
15’ Po rajdzie Martina Nowickiego środkiem boiska, zamiast podania na skrzydła mieliśmy strzał z dwudziestu metrów, który był zbyt wysoki.
20’ Dośrodkowanie z wolnego Zaleskiego na główkę Dariusza Lewandowskiego. Strzał kapitana biało-niebieskich wybronił golkiper.
21’ Uderzenie gospodarzy z własnej połowy bez problemu złapał bramkarz.
22’ Radaszewski przerzucił do Damiana Lewandowskiego, który strzelił z narożnika pola karnego, ale pewnie interweniował golkiper.
23’ Groźny strzał z rzutu wolnego z ostrego kąta na korner wypiąstkował Porszke.
26’ Po rzucie z autu kapitana biało-niebieskich, Dominik Jelonek zgrał głową Adrianowi Wysockiemu, który uderzył z szesnastu metrów nad poprzeczką.
27’ Sirko podał Jelonkowi, a jego strzał z narożnika szesnastki przeszedł nad bramką.
35’ Rajd prawoskrzydłowego Unii prawą stroną boiska zakończony dośrodkowaniem zamkniętym przez Nowickiego. Po przyjęciu na klatkę piersiową, nasz zawodnik posłał piłkę nad poprzeczką.
37’ Nowicki zagrał ręką tuż przed polem karnym janikowskiego zespołu. Strzał z rzutu wolnego odbił się od muru i wyszedł na rzut rożny. Po wrzutce z narożnika boiska i lekkim uderzeniu główką interweniować musiał Porszke.
39’ Radaszewski po rajdzie obsłużył Jelonka, który podał Wysockiemu. Strzał tego ostatniego po ziemi zza pola karnego przeszedł obok dłuższego słupka bramki gospodarzy.
42’ 1:1 – Prawoskrzydłowy Lewandowski wszedł z piłką z prawej strony w pole karne, gdzie został sfaulowany. Rzut karny na bramkę pewnym strzałem w przeciwny róg niż rzucił się interweniujący bramkarz zamienił Darek Lewandowski.

50’ Strzał Michała Maksima zza pola karnego obok słupka.
51’ Żółta kartka dla Sirko za faul po stracie na połowie rywala.
54’ Fatalny i niecelny strzał z daleka Zaleskiego.
55’ Trójkowa akcja Unitów – Lewandowscy Dariusz i Damian, ten drugi w pole karne do Jelonka, który po przyjęciu posłał piłkę do bramki, ale arbiter odgwizdał spalonego i gola nie uznał.
58’ Kolejna akcja zawodników o tym samym nazwisku. Tym razem kolejność odwrotna, Damian dograł Dariuszowi. Po jego strzale i rykoszecie piłki w polu karnym w dobrej okazji nie sięgnął Jelonek.
61’ Za dyskusje i pretensje do sędziego w polu karnym gospodarzy, arbiter zarządził rzut wolny pośredni. Po podaniu Maksima, nasz prawoskrzydłowy Lewandowski trafił w poprzeczkę!
65’ Zawodnik gospodarzy w walce o piłkę wyprzedził naszego obrońcę i wychodząc sam na sam z bramkarzem, który czekał do ostatniej chwili w bramce, uderzył zbyt wysoko! Idealna okazja do wyjścia na prowadzenie!
67’ Lewandowski ukarany żółtą kartką za faul na bramkarzu.
69’ Strzał Wysockiego z narożnika pola karnego nad bramką.
71’ Uderzenie z ostrego kąta z rzutu wolnego wybronił Porszke.
73’ 1:2 – Maksim podał Zaleskiemu, który idealnie wypatrzył Wysockiego. Napastnik Unii będąc w polu karnym płaskim strzałem w długi słupek wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie!
76’ Darek Lewandowski przerzucił piłkę ze środka boiska do Damiana, który po przyjęciu znalazł się w polu karnym przed bramkarzem. Uderzył jednak obok dłuższego słupka.
78’ Rzut wolny z dalekiej odległości silnie uderzony wybronił Porszke! W odpowiedzi Unia wyszła z kontratakiem. Maksim podał Marcinowi Sadeckiemu, który wszedł sam na sam i strzelił tuż obok bliższego słupka wierzchosławickiej bramki.
81’ Strzał techniczny Jelonka z szesnastu metrów przeszedł nad poprzeczką.
83’ Jeden z przeciwników urwał się Sirko lewą stroną boiska. Jego strzał zza pola karnego przeszedł obok bramki.
84’ Po podaniu Damiana przed pole karne – Darek Lewandowski strzelił obok słupka.
85’ Jelonek strzelił z około dwudziestu metrów, ale pewnie bronił golkiper.
89’ Strzał z wolnego przeszedł obok janikowskiej bramki.
90’ 1:3 – Prawoskrzydłowy Lewandowski wypatrzył wychodzącego Wysockiego, który w dogodnej okazji będąc w polu karnym pokonał bramkarza.
90+2’ Żółta kartka dla Jelonka za… oklaski w stronę kibiców podczas opuszczania boiska…
90+3’ 2:3 – Porszke sfaulował atakującego zawodnika gospodarzy w polu karnym, a jeden z przeciwników pewnie pokonał go strzałem z jedenastu metrów posyłając piłkę w przeciwną stronę niż interweniujący bramkarz Unii.