PP: Unia - Zawisza II Bydgoszcz 2:6

• autor: Redakcja, 2014-09-24 19:36

Z Zawiszą powalczyliśmy, z pucharem się pożegnaliśmy

Czwartoligowe rezerwy Zawiszy Bydgoszcz wzmocnione dwoma zawodnikami z ekstraklasowej kadry wyeliminowały Unię z pucharowych rozgrywek wygrywając w Janikowie 6:2 (3:2).

UNIA JANIKOWO – ZAWISZA II BYDGOSZCZ 2:6 (2:3)

0:1 – 19’ Kamil Żylski
0:2 – 23’ Kamil Kamiński
1:2 – 25’ Dariusz Lewandowski
2:2 – 31’ Dominik Jelonek
2:3 – 34’ Radosław Jagodziński
2:4 – 52’ Kamil Kamiński
2:5 – 68’ Kamil Żylski
2:6 – 88’ Adrian Gołdyn

UNIA: Dolatowski – Sirko (73’ Deresiewicz), Losik, Radaszewski, Pindel – Zaleski, Maksim (58’ Wysocki) – Damian Lewandowski, Dariusz Lewandowski (85’ Sadecki), Nowicki (73’ Ojczenasz) – Jelonek.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Wikarski, P. Karpiński.

Unia: 2 celne, 5 niecelnych
Zawisza: 10 celnych, 5 niecelnych

Szczegółowy opis wydarzeń boiskowych w rozwinięciu.

FOTOLERACJA

Bramkarze – Tomasz Woźniak i Dawid Porszke, a także zawodnicy z pola grający w juniorach – Tomasz Oczkowski i Kacper Kumor oraz z powodu kontuzji – Krzysztof Wiśniewski, Norbert Karpiński i Mikołaj Plewa to piłkarze, którzy znaleźli się poza kadrą meczową na pucharowe spotkanie z Zawiszą II Bydgoszcz.

Zawisza w meczowej kadrze miał trzech zawodników z kadry zespołu grającego w T-Mobile Ekstraklasie. W podstawowym składzie gości wystąpił Piotr Petasz. W drugiej połowie na boisku pojawił się Korneliusz Sochań, a cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział bramkarz Damian Węglarz.

Zapis wydarzeń boiskowych:
13’ Akcja Zawiszy. Kilkukrotna wymiana piłki, po czym wchodzący w pole karne zawodnik po otrzymaniu piłki uderzył z lekkiego kąta z siedmiu metrów pod poprzeczkę. Dobrą interwencją popisał się Łukasz Dolatowski wybijając futbolówkę na rzut rożny.
19’ 0:1 – Po akcji gości lewą stroną boiska, wejście w pole karne Kamila Żylskiego i strzał obroniony przez bramkarza Unii. Zawodnik uderzający zdołał jednak przyjąć piłkę, po czym skuteczną dobitką praktycznie do pustej bramki wyprowadził swój zespół na prowadzenie.
23’ 0:2 – Akcja bydgoszczan z prawej strony. Podanie między Dawida Pindla, a Pawła Radaszewskiego i dośrodkowanie. Kolejnie strzał w polu karnym, po czym w zamieszaniu piłka odbiła się od jednego z obrońców, a Kamil Kamiński dobijając technicznym strzałem z pierwszej piłki obok wysokości głowy bezradnego Dolatowskiego podwyższył wynik meczu.
25’ 1:2 – Dośrodkowanie z rzutu rożnego Marcina Zaleskiego strzałem głową na bramkę zamienił Dariusz Lewandowski.
31’ 2:2 – Pełniący funkcję kapitana Lewandowski dośrodkował z lewej strony w szesnastkę gości. Futbolówka odbita od Zaleskiego trafiła pod nogi stojącego tuż przed bramkarzem Dominika Jelonka. Napastnik Unii po przełożeniu piłki na prawą nogę posłał ją pod poprzeczkę doprowadzając do remisu.
34’ 2:3 – Po podaniu między środkowych obrońców janikowian, Radosław Jagodziński wyszedł sam na sam z bramkarzem pokonując go płaskim uderzeniem.
40’ Piotr Petasz trafił w stojący mur z rzutu wolnego.
42’ Po rajdzie z piłką zbyt wysoki strzał z dalszej odległości zawodnika Zawiszy.

47’ Uderzenie gości zza pola karnego nad bramką.
52’ 2:4 – Po wybiciu Jakuba Losika, piłka trafiła w jednego z przeciwników. Kamiński wyszedł sam na sam z wychodzącym Dolatowskim płaskim uderzeniem podwyższając wynik spotkania.
59’ Stuprocentowa okazja Jelonka. Po wrzutce z rzutu wolnego nasz napastnik dostał piłkę mając przed sobą tylko golkipera i trafił obok bramki.
63’ Strzał Petasza zza pola karnego obok słupka.
68’ 2:5 – Kamiński mierzonym strzałem z narożnika pola karnego w dłuższy róg bramki nie dał szans na skuteczną interwencję naszemu bramkarzowi.
72’ W sytuacji sam na sam dobrą paradą popisał się Dolatowski, a niebezpieczeństwo zażegnał Losik, który wybił piłkę.
74’ Fatalnym strzałem z daleka zameldował się wracający po kontuzji Dawid Deresiewicz. W następnej akcji niecelnie po długim rogu z narożnika szesnastki uderzał Jelonek.
79’ Po dośrodkowaniu Damiana Lewandowskiego z prawej strony, zamykający akcję Damian Ojczenasz trafił w boczną siatkę.
81’ Niecelny strzał gości zza pola karnego.
84’ Zbyt wysoki strzał Deresiewicza z wolnego.
88’ 2:6 – Adrian Gołdyn skuteczną główką po wrzutce z rzutu rożnego ustalił wynik meczu.

WYNIKI IV RUNDY PUCHARU POLSKI K-P ZPN:
Zagłębie Piechcin - Cuiavia Inowrocław 3:4 (2:1)
Chemik Bydgoszcz - Notecianka Pakość 4:3 (0:2)
Unia Janikowo - Zawisza II Bydgoszcz 2:6 (2:3)
Gwiazda Bukowiec - Wda Świecie 0:4 (0:1)
Kujawianka Strzelno - Czarni Nakło 4:4 (2:0, 2:2) karne 4:2

Fala Świekatowo - Grom Osie 6:3 pd.

Są to wyniki dzisiejszych spotkań tej fazy pucharowych rozgrywek. Po odpadnięciu Unii nie będziemy już koncentrować się na Pucharze Polski K-P ZPN, dlatego też na naszej stronie poinformujemy tylko o triumfatorze tych zmagań.

UNIA JANIKOWOOrlęta Aleksandrów Kujawski
UNIA JANIKOWO   Orlęta Aleksandrów Kujawski