ogółem: 4 357 430

Unia - Kujawianka Strzelno 2:0

• autor: Redakcja, 2014-09-27 22:52

Ligowa passa trwa

Unia Janikowo kontynuuje ligową passę zwycięstw. Podopieczni trenera Jacka Łukomskiego wygrali z Kujawianką Strzelno 2:0 (0:0). Prowadzenie dla biało-niebieskich w 47.minucie uzyskał Marcin Zaleski, a wynik ustalił w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Adrian Wysocki.

UNIA JANIKOWO - KUJAWIANKA STRZELNO 2:0 (0:0)

1:0 - 47' Marcin Zaleski
2:0 - 90' Adrian Wysocki

UNIA: Porszke - Pindel, Losik, Radaszewski, Sirko - Zaleski, Maksim (60' Deresiewicz) - Damian Lewandowski (60' Wysocki), Dariusz Lewandowski (90' Ojczenasz), Nowicki - Jelonek (86' Sadecki).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Woźniak, P. Karpiński.

Unia: 13 celnych, 12 niecelnych
Kujawianka: 1 celny, 3 niecelne

FOTORELACJA

Klikając na "więcej" przeczytasz szczegółową relację ze spotkania...

W kadrze meczowej zabrakło siedmiu zawodników. Mowa tutaj o dwóch bramkarzach – Łukaszu Dolatowskim i Natanielu Wikarskim. Ten pierwszy podczas piątkowego treningu doznał kontuzji stawu skokowego. Jest on naderwany i mocno zwichnięty. Z tego powodu dzisiaj w szpitalu naszemu zawodnikowi założono gips, który musi nosić dwa tygodnie. Ponadto wciąż kontuzjowani są obrońcy – Krzysztof Wiśniewski i Norbert Karpiński. Po urazie trening indywidualny miał Mikołaj Plewa. Oprócz nich w protokole zabrakło grających jutro juniorów – Tomasza Oczkowskiego oraz Kacpra Kumora.

Zapis wydarzeń boiskowych:
9’ Po wyrzucie z autu Dawida Pindla, Dariusz Lewandowski głową zgrał Dominikowi Jelonkowi, który w polu karnym przewrotką uderzył w krótki słupek obok okienka bramki gości.
10’ Wrzutka gości z rzutu wolnego zakończone niecelną główką.
17’ Marcin Zaleski dośrodkował z kornera, Jelonek zgrał głową Jakubowi Losikowi, który wycofał piłkę Damianowi Lewandowskiemu przed pole karne. Prawoskrzydłowy Unii uderzył nad poprzeczką.
22’ Michał Maksim po rajdzie z piłką uderzył z około dwudziestu pięciu metrów, ale jego strzał został zablokowany.
26’ Strzał kapitana janikowian – Lewandowskiego z narożnika szesnastki po zgraniu głową Jelonka z pierwszej piłki przeszedł fatalnie obok słupka.
29’ Po główce Pawła Radaszewskiego, wspomniany wyżej Lewandowski wyszedł na czystą pozycję, ale trafił w skracającego kąt bramkarza. Piłka trafiła jeszcze pod nogi Martina Nowickiego, który źle ją opanował.
33’ Po podaniu z prawej strony prawoskrzydłowego, Nowicki w polu karnym nie trafił w piłkę z bliska próbując zamykać akcję biało-niebieskich.
35’ Strzał Jelonka z daleka po rykoszecie wychodził na róg, ale w ostatniej chwili interweniował bramkarz.
36’ Trójkowa akcja Unii: Dawid Pindel – Zaleski – Lewandowski Damian, który zamiast strzelać będąc w polu karnym podawał, a futbolówkę chwycił bramkarz.
37’ Fatalny strzał Zaleskiego niespodziewanie trafił pod nogi naszego prawoskrzydłowego, który w polu karnym zamiast strzelać podawał wzdłuż bramki i ponownie przechwycił Przemysław Tomaszewski.
38’ Lewandowski Damian podał Maciejowi Sirko, który uderzył zza szesnastki. Bramkarz odbił piłkę przed siebie, ponownie trafiła ona do naszego obrońcy. Sirko dośrodkował, a kapitan Unii główką trafił obok bramki.
40’ Wrzutka Nowickiego – w polu karnym Lewandowski Dariusz głową podawał Damianowi, ale ten był na spalonym.
41’ Strzał gości z daleka niecelny.

47’ 1:0 –Zaleski otrzymał podanie do Sirko, po czym wszedł w pole karne i z ostrego kąta płaskim strzałem w długi róg wyprowadził Unię na prowadzenie!
51’ Uderzenie strzelca bramki z daleka złapał bramkarz.
52’ Akcja Lewandowskich – Dariusz do Damiana – rajd zakończony strzałem z narożnika pola karnego obok słupka.
55’ Zaleski dośrodkował z rożnego, Maksim nie czysto trafił głową i goście zaczynali od bramki.
57’ Zbyt wysoki strzał Pindla z dalszej odległości.
62’ Kapitan Unii pięknie odebrał piłkę, z lewej strony podał płasko do będącego w polu karnym Nowickiego, ale ten nie trafił w futbolówkę…
63’ Po podaniu Zaleskiego – Lewandowski zbyt lekko uderzył zza pola karnego i obronił bramkarz.
67’ Po zagraniu Dawida Deresiewicza do Lewandowskiego byliśmy świadkami ciekawego przyjęcia i strzału z powietrza z okolic szesnastu metrów. Tomaszewski obronił.
69’ Strzał Zaleskiego z rzutu wolnego obronił bramkarz.
74’ Deresiewicz wypatrzył Adriana Wysockiego, który ścinając z lewej strony wychodził na czystą pozycję. Strzał z dziesięciu metrów bramkarz sparował na korner.
78’ Akcja Unii – Nowicki w polu karnym wycofał Pindlowi, którego strzał obronił golkiper. Nasz prawy obrońca próbował dobić wcześniejsze uderzenie, ale groziło mu niebezpieczne zagranie. Arbiter podyktował rzut wolny pośredni. Ze stałego fragmentu gry po podaniu Zaleskiego – Deresiewicz uderzył za wysoko.
80’ Strzał Jelonka obronił bramkarz. Także golkiper był górą przy dobitce Lewandowskiego wybijając na rzut rożny.
82’ Groźny strzał po wyrzucie z autu. Zawodnik będąc w polu karnym silnie uderzył w krótki słupek tuż przy okienku. Dawid Porszke interweniował i goście mieli korner.
84’ Strzał z bliska Lewandowskiego obronił golkiper.
85’ Próba przelobowania janikowskiego bramkarza – strzał nad poprzeczką.
90’ Za Lewandowskiego wchodził Damian Ojczenasz. Historyczny moment, gdyż po raz pierwszy opaskę kapitańską przejął Sirko (nie było na boisku już Jelonka, a Wiśniewski jest kontuzjowany).
90’ 2:0 – Nowicki głową zgrał Wysockiemu, który wychodząc sam na sam, minął bramkarza i z bliska strzelił do pustej bramki.
90+1’ Doskonałe dośrodkowanie z prawej strony Marcina Sadeckiego skończyło się zbyt wysokim strzałem Wysockiego z przewrotki.