BUDOWNICTWO CHMIELEWSKI ZYGMUNT, firma budowlana, budowa mieszkań, bloków  mieszkalnych, osiedli - Inowrocław, Toruń, Bydgoszcz

ogółem: 4 390 000

Puchar Polski K-P ZPN: Przeżyjmy to jeszcze raz

• autor: Redakcja, 2014-10-01 00:01

Podsumowanie rozgrywek pucharowych

Dokładnie tydzień temu janikowska Unia przegrała pierwszy oficjalny mecz odpadając tym samym z rozgrywek Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej podokręgu bydgoskiego. Emocje z pewnością zdążyły już opaść, dlatego najwyższa pora na podsumowanie pucharowych rozgrywek.

Aby przeczytać podsumowanie kliknij na „więcej”.

Unia – Piast Złotniki Kujawskie 3:3 (2:2) – 4:2 karne
W tym sezonie był to nasz premierowy start w pucharowych rozgrywkach. Losowanie pierwszej rundy nie było dla nas najłaskawsze, bowiem trafiliśmy na jednego z silniejszych rywali, na których mogliśmy trafić. Mecz z czwartoligowym Piastem Złotniki Kujawskie przyciągnął na trybuny wielu kibiców. Jeszcze większe były emocje na boisku. Po spotkaniu śmiało można było powiedzieć, że na taki mecz w Janikowie czekano przez kilkanaście miesięcy. Trener Jacek Łukomski zdecydował się desygnować do gry od początku wszystkich zawodników, których miał w kadrze w poprzednim sezonie. Dla niektórych niespodzianką było pojawienie się w bramce szesnastoletniego wówczas Tomasza Woźniaka. Był to dla niego pierwszy oficjalny występ przed janikowską publicznością, bowiem w seniorach debiutował na wyjeździe. Do przerwy przegrywaliśmy 1:2, po błędach golkipera. W drugiej połowie przy stanie remisowym, na trzynaście minut przed końcem Woźniak obronił rzut karny. Po regulaminowym czasie gry utrzymał się wynik 2:2. Była dogrywka, która także przyniosła dwie bramki. Najpierw wyszliśmy na prowadzenie, a po chwili straciliśmy gola i o awansie do kolejnej rundy rozstrzygnęły rzuty karne, w których także popisał się nasz bramkarz, a decydujący strzał oddał Michał Maksim.

Unia – Pomorzanin Serock 3:0
W drugiej rundzie przyszło nam rywalizować z piątoligowym Pomorzaninem Serock. Trener zaskoczył wielu kibiców pozwalając zadebiutować dwóm młokosom z rocznika '97. Parę środkowych obrońców z Jakubem Losikiem tworzył o rok młodszy Tomasz Oczkowski. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział kapitan Krzysztof Wiśniewski. W drugiej połowie na boisku pojawił się kolejny debiutant – Kacper Kumor. Mecz dla biało-niebieskich rozpoczął się znakomicie. Już w 26.sekundzie bramkę strzelił Dariusz Lewandowski, który w każdym pucharowym spotkaniu pokonał bramkarza gości. Krótko po kwadransie wynik podwyższył Damian Lewandowski. Jeszcze w pierwszej połowie gości dobić mógł Maciej Sirko, ale zmarnował rzut karny. Wynik ustalił wspomniany wcześniej debiutant – Kumor.

Unia – Zawisza II Bydgoszcz 2:6
Po przeprawie z czwartoligowcem i piątoligowcem znowu trafiliśmy na zespół grający w czwartej lidze. Jednak tym razem rywal bardziej prestiżowy, bo rezerwy klubu grającego w T-Mobile Ekstaklasie. Zawisza II Bydgoszcz okazał się przeciwnikiem nie do przejścia. Choć przegrywając 0:2 zdołaliśmy doprowadzić do remisu, to na nic innego nam nie pozwolono. Straciliśmy jeszcze cztery gole i ulegliśmy 2:6. Była to jednak dla nas solidna lekcja futbolu, z której na pewno wyciągniemy wnioski.

- Adrian Wysocki

MINUTY SPĘDZONE NA BOISKU (rozegrane mecze)
300 min. – Losik (3)
283 min. – Sirko (3)
255 min. – Damian Lewandowski (3)
250 min. – Dariusz Lewandowski (3)
210 min. – Jelonek (3)
189 min. – Wysocki (3)
188 min. – Zaleski (3)
180 min. – Radaszewski (2)
179 min. – Maksim (3)
171 min. – Nowicki (3)
137 min. – Deresiewicz (2)
120 min. – Woźniak, Wiśniewski (1)
112 min. – Plewa (2)
107 min. – Ojczenasz (2)
100 min. – P. Karpiński (1)
90 min. – Dolatowski, Porszke, Oczkowski, Pindel (1)
20 min. – N. Karpiński (1)
14 min. – Kumor (1)
5 min. – Sadecki (1)
0 min. – Wikarski, Kaczmarek* (0)

* odszedł w trakcie rundy

NIEWYKORZYSTANY RZUT KARNY W TRAKCIE MECZU:
- Maciej Sirko (bramkarz Pomorzanina Serock obronił)

WYBÓR KIBICÓW
W ankiecie zamieszczonej na naszej stronie, kibice najlepszym zawodnikiem trzech pucharowych meczów wybrali bramkarza Tomasza Woźniaka (16%), który popisał się broniąc rzuty karne w pierwszej rundzie z Piastem Złotniki Kujawskie. Tuż za nim uplasował się Damian Lewandowski (15%). Na podium załapał się też Maciej Sirko (11%). Wiadomo, że jest to wybór fanów, a w takich wypadkach słowo 'najlepszy' można zastąpić epitetem 'najpopularniejszy'.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.