Dąb Bąkowo - Unia 0:2

• autor: Redakcja, 2014-10-05 15:49

Unia pokonała wicelidera z Bąkowa

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu a-klasowych rozgrywek, którego stawką był fotel lidera, w Dąbrowie Biskupiej, zasiadająca na nim Unia wygrała z drugim w tabeli Dębem Bąkowo 2:0 (0:0). Bramki dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego strzelili - Dariusz Lewandowski i Michał Maksim.

DĄB BĄKOWO – UNIA JANIKOWO 0:2 (0:0)

0:1 - 62' Dariusz Lewandowski
0:2 - 90+3' Michał Maksim

UNIA: Porszke – Sirko, Losik, Radaszewski, PlewaZaleski, Dariusz Lewandowski (88' Pindel) – Damian Lewandowski, Deresiewicz (82' Maksim), Nowicki (65' Wysocki) – Jelonek (90+2' Ojczenasz).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Dolatowski, P. Karpiński, Sadecki.

Dąb: 4 celne, 3 niecelne
Unia: 14 celnych, 7 niecelnych

Relacja z meczu w rozwinięciu newsa...

Poza kadrą meczową znalazło się dwóch kontuzjowanych zawodników – Krzysztof Wiśniewski i Norbert Karpiński, dwóch bramkarzy – Nataniel Wikarski oraz Tomasz Woźniak, który rozegra spotkanie w juniorach starszych. W juniorskiej drużynie występ zaliczą także nieobecni w seniorach – Tomasz Oczkowski, a także Kacper Kumor.

Przebieg wydarzeń boiskowych:
4’ Strzał gospodarzy z kąta na wysokości pola karnego przeszedł nad bramką.
6’ Dośrodkowanie z kornera Dawida Deresiewicza i zamieszanie w polu karnym, gdzie piłkę wybili obrońcy. Strzał Mikołaja Plewy zza szesnastki był niezbyt udany i jeden z defensorów głową wybił na róg. Wrzutka z narożnika boiska Marcina Zaleskiego, a po główce Dominika Jelonka byliśmy świadkami kolejnego zamieszania. Po wybiciu przez gospodarzy – strzał z własnej połowy Macieja Sirko złapał bramkarz.
7’ Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy. Mimo chaosu w polu karnym nie osiągnęliśmy celu jakim było trafienie gola.
8’ Groźny strzał zawodnika Dębu zza pola karnego Dawid Porszke przerzucił na górną siatkę i wiceliderzy mieli tylko rzut rożny.
9’ Porszke wyłapał groźne dośrodkowanie po akcji miejscowych, po czym natychmiast dalekim wykopem w światło bramki pozwolił złapać piłkę golkiperowi przeciwników.
18’ Dariusz Lewandowski mocno wbił piłkę po ziemi z prawej strony, ale dobrze spisał się bramkarz. Następnie futbolówkę wybili obrońcy. Z lewej strony dośrodkował Plewa, w polu karnym obrońca nabił swojego kolegę z drużyny, a otrzymujący piłkę Damian Lewandowski z szesnastu metrów uderzył niecelnie.
23’ Koło narożnika boiska faulowany prawoskrzydłowy Lewandowski. Rozegrany rzut wolny – Deresiewicz – Zaleski, zakończony strzałem Plewy z bliskiej odległości obroniony przez bramkarza. Janikowianie musieli zadowolić się tylko rożnym.
32’ Plewa zbyt wcześnie podał Pawłowi Radaszewskiemu z wolnego z własnej połowy. Przejęcie gospodarzy i strzał gospodarzy zza pola karnego w krótki słupek (piłka leciała na okienko bramki) Porszke sparował na korner.
33’ Dośrodkowanie z rożnego Zaleskiego wybili obrońcy. Piłka trafiła przed pole karne do Plewy, którego płaski strzał obronił bramkarz.
35’ Żółta kartka dla Plewy za dyskusje.
37’ Po aucie Macieja Sirko – kapitan Unii Lewandowski głową uderzył nad bramką.
39’ Dośrodkowanie Sirko z prawej strony – główkę Radaszewskiego złapał bramkarz.
42’ Prostopadłe podanie Zaleskiego. W polu karnym Jelonek przepuścił Deresiewiczowi, który z bliska przegrał pojedynek z golkiperem. Biało-niebiescy mieli tylko korner.
44’ Po stracie Sirko, Radaszewski w polu karnym uratował janikowian pewnym odbiorem.
45’ Po aucie Sirko – kapitan Lewandowski nie trafił w bramkę strzelając z dalekiej odległości.
45+1’ Po podaniu Plewy z wolnego, Sirko uderzył obok słupka zza pola karnego.

48’ Po aucie i przyjęciu w naszym polu karnym strzał z kąta obronił Porszke. Gospodarze wykonywali rzut rożny. Bramkarz Unii wyjaśnił piąstkując piłkę. Spadła ona pod nogi jednego z graczy, który oddał niecelny strzał zza szesnastki złapany przez Porszke.
50’ Groźne dośrodkowanie prawoskrzydłowego Lewandowskiego zmierzało w światło bramki, ale na posterunku był golkiper.
53’ Wykop bramkarza gospodarzy z „piątki” główką odbił stojący przed polem karnym Jelonek. Wybijający wcześniej zawodnik złapał piłkę.
57’ Sirko wrzucił z wolnego w własnej połowy. W polu karnym piłkę przepuścił Jelonek, a główka Deresiewicza przeszła nad wychodzącym bramkarzem, ale nie znalazła drogi do bramki i opuściła boiska.
58’ Plewa wszedł w pole karne i uderzył na bramkę. Piłka odbita przez obrońcę została zatrzymana przez bramkarza.
59’ Martin Nowicki wyrzucił z autu w pole karne. Główkę Radaszewskiego z linii bramkowej wybił obrońca!
51’ Nowicki z lekkiego kąta w polu karnym uderzył w słupek!
62’ 0:1 – Dośrodkowanie Sirko w pole karne, zamykający akcję w polu karnym Deresiewicz zgrał Lewandowskiemu, który bez problemów trafił do pustej bramki!
64’ Porszke wpada na napastnika w polu karnym. Wcześniej jednak był spalony, ale mimo to nasz bramkarz ujrzał żółtą kartkę.
70’ Prawoskrzydłowy Lewandowski zagrał Adrianowi Wysockiemu, który w polu karnym wycofał Zaleskiemu. Strzał środkowego pomocnika Unii został zablokowany przez obrońcę.
72’ Zaleski ukarany kartką koloru żółtego za faul w środkowej strefie boiska.
78’ Po wolnym, główka jednego z miejscowych zawodników przeszła nad bramką.
81’ Strzał gracza z Bąkowa zza pola karnego obronił bramkarz Unii.
90+3’ 0:2 – Michał Maksim po otrzymaniu piłki od Wysockiego uderzył z szesnastu metrów płasko tuż przy słupku ustalając wynik meczu.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

UNIA JANIKOWOOrlęta Aleksandrów Kujawski
UNIA JANIKOWO 1:3 Orlęta Aleksandrów Kujawski