ogółem: 1 757 853

Unia - GLZS Sadki 3:0

• autor: Redakcja, 2014-10-12 22:09

Napastnicy zapewnili zwycięstwo

Gole napastników – jeden Dominika Jelonka i dwa Dariusza Lewandowskiego zapewniły zwycięstwo 3:0 (2:0) drużynie trenera Jacka Łukomskiego w meczu z beniaminkiem GLZS Sadki.

UNIA JANIKOWO – GLZS SADKI 3:0 (2:0)

1:0 – 05’ Dominik Jelonek
2:0 – 22’ Dariusz Lewandowski
3:0 – 55’ Dariusz Lewandowski

UNIA: Porszke – Sirko, Losik, Radaszewski, Plewa – Damian Lewandowski (60’ Ojczenasz), Zaleski (68’ Pindel), Deresiewicz (78’ Maksim), Nowicki (60’ Wysocki) – Dariusz Lewandowski, Jelonek.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Wikarski, P. Karpiński, Sadecki.

Unia: 12 celnych, 16 niecelnych

GLZS: 1 celny, 3 niecelne

Szczegółowy opis spotkanie w rozwinięciu.

FOTORELACJA

W kadrze meczowej nie znaleźli się kontuzjowani obrońcy – Krzysztof Wiśniewski i Norbert Karpiński. Ponadto zabrakło miejsca dla bramkarza Łukasza Dolatowskiego, a także do zawodników, którzy w sobotę zagrali w juniorach starszych. Mowa tutaj o golkiperze Tomaszu Woźniaku, defensorze Tomaszu Oczkowskim oraz pomocniku Kacprze Kumorze. Wciąż niezgłoszony jest Mikołaj Kruszka.

Szczegółowa relacja z meczu:
5’ 1:0 – Dośrodkowanie z lewej strony Dawida Deresiewicza celną główką na bramkę zamienił Dominik Jelonek.
13’ Krótko rozegrany rzut wolny – Damian Lewandowski podał Marcinowi Zaleskiemu, który obsłużył w polu karnym Deresiewicza. Rozgrywający Unii strzelił w interweniującego bramkarza.
16’ Po dośrodkowaniu w wolnego piłkę przed pole karne wybili obrońcy, a jeden z przeciwników fatalnie uderzył. Futbolówka wyszła poza bramkę obok chorągiewki…
17’ Martin Nowicki ujrzał żółtą kartkę za faul niedaleko narożnika pole karnego. Dośrodkowanie pewnie wypiąstkował Dawid Porszke.
20’
Po rajdzie Dariusza Lewandowskiego strzał z szesnastu metrów oddał inny zawodnik o tym samym nazwisku. Piłka przeszła nad bramką.
22’ 2:0 – Po dośrodkowaniu Nowickiego, w polu karnym najwyżej wyskoczył kapitan janikowian – Lewandowski i podwyższył prowadzenie w meczu.
24’ Strzelec drugiej bramki uderzył zza szesnastki. Bramkarz wybronił z kłopotami i Unici mieli rzut rożny. Wykonywał go Zaleski. W polu karnym napastnik Lewandowski zgrał Jakubowi Losikowi, który podał zawodnikowi egzekwującemu korner. Jego strzał około siedemnastu metrów obronił bramkarz.
25’ Deresiewicz odbiorem uruchomił wychodzącego na czystą pozycję Jelonka. Napastnik janikowian uderzył nad bramką.
27’ Sytuacja stworzona przez dwójkę naszych napastników. Lewandowski wyrzucił z autu, a Jelonek głową przestrzelił.
35’ Z prawej strony Maciej Sirko podał Zaleskiemu, który po wejściu w pole karne dograł Jelonkowi. W zamieszaniu podbramkowym nasz napastnik nie zdołał umieścić piłki w siatce, choć było ona na linii bramkowej. Sytuację wyjaśniła obrona przyjezdnych.
37’ Deresiewicz dośrodkował w pole karne, a Jelonek silnym strzałem trafił w poprzeczkę.
38’ Strzał prawoskrzydłowego Lewandowskiego zza szesnastki przeszedł za wysoko.
39’ Uderzenie zawodnika z Sadek po ziemi wyłapał Porszke.
43’ Lewandowski grający jako pomocnik uderzył płasko zza pole karnego. Strzał obronił bramkarz.

49’ Uderzenie po ziemi przyjezdnych zza pole karnego fatalnie przeszedł obok bramki.
54’ Po dośrodkowaniu z rożnego Mikołaja Plewy, Darek Lewandowski głową trafił w poprzeczkę. Dobitka była niecelna.
55’ 3:0 – Deresiewicz zagrał Lewandowskiemu, który wychodząc sam na sam z bramkarzem posłał piłkę po ziemi tuż przy bliższym słupku ustalając, jak się później okazało wynik meczu.
59’ Płaski strzał Deresiewicza zza pola karnego obronił golkiper.
62’ Krótko rozegrany korner – Deresiewicz – Lewandowski – Deresiewicz. Dośrodkowanie w pole bramkowe i niecelna główka Losika.
64’ Po faulu Plewy i dośrodkowaniu z wolnego strzał główka obok bramki strzeżonej przez Porszke.
66’ Adrian Wysocki z lewej strony podał w pole karne Lewandowskiemu. Jego strzał z główki minął słupek.
69’ Deresiewicz dośrodkował z lewej strony. Uderzenie kapitana biało-niebieskich z bliska wybronił bramkarz.
72’ Po podaniu Jelonka, strzał Lewandowskiego z kąta w polu karnym obronił bramkarz.
76’ Plewa z ostrego kąta trafił w boczną siatkę.
77’ Deresiewicz zza pola karnego uderzył nad bramką.
82’ Żółta kartka dla Jarosława Kalisza za faul na własnej połowie.
83’ Sirko z prawej strony podał Michałowi Maksimowi, który strzelił obok krótkiego słupka.
85’ Maksim z lewej strony podał w pole karne, a Lewandowski uderzył nad bramką po zamieszaniu. W kolejnej akcji, bramkarz obronił strzał Jelonka zza szesnastki.
86’ Lewandowski w sytuacji sam na sam podawał do Jelonka, który mając przed sobą niemalże pustą bramkę poślizgnął się i nie sięgnął piłki.
87’ Po podaniu Wysockiego do Lewandowskiego w idealnej sytuacji dobrą interwencją popisał się bramkarz.
88’ Po wrzutce Plewy, Damian Ojczenasz główką uderzył obok słupka.
89’ Ojczenasz do Jelonka – strzał w polu karnym wylądował na aucie…
90+1’ Plewa zza pole karnego uderzył nad bramką.

Unici rozpoczęli dzisiaj w ustawieniu 1-4-4-2. Natomiast od początku drugiej połowy grali systemem 1-3-5-2. Wówczas do środka pomocy dołączył Plewa, a Radaszewski przeszedł na lewą stronę obrony.