ogółem: 1 973 851

Sparing: Gopło Kruszwica - Unia 1:4

• autor: Redakcja, 2014-10-15 20:10

Sparingowa wygrana z czwartoligowcem

Dzisiaj w Kruszwicy, Unia Janikowo pokonała czwartoligowe Gopło 4:1 (1:1). W jesienno-sparingowej potyczce, jako pierwsi bramkę strzelili miejscowi piłkarze. Gola otwierającego wynik zdobył Hubert Bembenek. Do przerwy wyrównanie uzyskał Dariusz Lewandowski, a w drugiej połowie na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Dominik Jelonek, a raz były zawodnik kruszwickiego klubu - Mikołaj Kruszka, który być może wkrótce zostanie zgłoszony do rozgrywek ligowych.

GOPŁO KRUSZWICA – UNIA JANIKOWO 1:4 (1:1)

1:0 – 14’ Hubert Bembenek
1:1 – 32’ Dariusz Lewandowski
1:2 – 47’ Dominik Jelonek
1:3 – 89’ Dominik Jelonek
1:4 – 90’ Mikołaj Kruszka

UNIA – I połowa: Dolatowski – Sirko, Losik, Radaszewski – Zaleski, Deresiewicz – Ojczenasz, Maksim, Nowicki – Dariusz Lewandowski, Wysocki.

UNIA – II połowa: Wikarski – Milas, Losik (55’ Radaszewski), Oczkowski, P. Karpiński – Damian Lewandowski, Plewa, Deresiewicz (53’ Kruszka), Prosianowski – Jelonek, Wysocki (55’ Sadecki).

Gopło: 6 celnych, 7 niecelnych
Unia: 12 celnych, 11 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

W kadrze meczowej na kontrolne spotkanie w Kruszwicy zabrakło sześciu zawodników będących w kadrze naszego zespołu. Z powodu kontuzji nie zagrali – Krzysztof Wiśniewski i Norbert Karpiński (termin operacji: 23.06.2014), a obowiązki zatrzymały Dawida Pindla (praca). Poza składem byli też – Tomasz Woźniak, Dawid Porszke oraz Kacper Kumor.

Trener Jacek Łukomski przyjrzał się grze trzem zawodnikom, którzy nie są zgłoszeni do rozgrywek a-klasowych. Mowa tutaj o mającym ponownie reprezentować nasze barwy Mikołaju Kruszce, a także dwóch juniorach starszych – Michale Milasie i Hubercie Prosianowskim.

Przebieg wydarzeń boiskowych:
7’ Fatalny strzał Dariusza Lewandowskiego z pierwszej piłki po ziemi z okolic narożnika szesnastki.
14’ 1:0 – Hubert Bembenek uderzył z około dwudziestu pięciu metrów pod poprzeczkę nad próbującym interweniować Łukaszem Dolatowskim.
18’ Faul na dwudziestym metrze na Michale Maksimie. Dawid Deresiewicz z wolnego posłał piłkę nad bramką.
20’ Wolny dla gospodarzy – dośrodkowanie wypiąstkował nasz bramkarz, a strzał zza pola karnego przeszedł obok słupka.
21’ Marcin Zaleski uderzył z wolnego (około dwudziestu pięciu metrów) nad bramką.
24’ Kara na dwie minuty dla Martina Nowickiego za faul.
31’ Płaski strzał z dalekiej odległości wyłapał Dolatowski. W kolejnej akcji po uderzeniu z siedemnastu metrów piłka minęła okienko naszej bramki.
32’ 1:1 – Adrian Wysocki uruchomił płaskim prostopadłym podaniem wychodzącego sam na sam z bramkarzem Lewandowskiego, który strzałem w długi róg doprowadził do wyrównania.
33’ Strzał Deresiewicza z prawie połowy boiska na róg wybili obrońcy.
35’ Po wyrzucie z autu Macieja Sirko i zamieszaniu podbramkowym Lewandowski uderzył z ośmiu metrów nad poprzeczką.
37’ Wejście w pole karne jednego z zawodników gospodarzy, ale Dolatowski w ostatniej chwili nogą uprzedził atakującego.
40’ Zaleski oddał silny strzał z daleka, ale dobrze wybronił bramkarz.
41’ Wysocki przerzucił zamykającemu akcję Lewandowskiemu, który zgrał w pole karne, gdzie Deresiewicz przeniósł piłkę zbyt wysoko.
42’ Po faulu na Maksimie, Zaleski uderzył ze stałego fragmentu gry nad poprzeczką.

47’ 1:2 – Dominik Jelonek był faulowany na osiemnastym metrze. Deresiewicz silnie uderzył z rzutu wolnego, a piłka odbita od pleców poszkodowanego trafiła do siatki.
50’ Po stracie Deresiewicza w środkowej strefie, płaski, ale zbyt lekki strzał zza pola karnego wyłapał Nataniel Wikarski.
56’ Po źle złapanej wrzutce naszego bramkarza gospodarze egzekwowali korner. Po nim uderzenie główką nie znalazło drogi do bramki.
61’ Strzał Mikołaja Plewy zza pola karnego i po rykoszecie mieliśmy róg. Ten sam zawodnik próbował wkręcać bezpośrednio, ale bramkarz sparował piłkę poza boisko. Kolejnie z rożnego dośrodkował Damian Lewandowski, a uderzenie głową Tomasza Oczkowskiego wybronił golkiper.
62’ Po podaniu z prawej strony, strzał Gopła zza szesnastki był niecelny.
66’ Po aucie Huberta Prosianowskiego i strzale z narożnika pola karnego Jelonka obrońca ostatni dotknął piłkę, ale grę wznawiał bramkarz kruszwiczan.
67’ Plewa ponownie chciał bezpośrednio strzelić z rożnego, ale piłkę z linii bramkowej wybił obrońca.
70’ Po faulu na Jelonku, sam poszkodowany silnie przymierzył z wolnego. Strzał przeszedł nad bramką.
71’ Lewandowski w polu karnym z prawej strony po dobrym przerzucie Plewy dogrywał wzdłuż bramki. Futbolówka minęła bramkarza, ale skutecznie interweniował obrońca. Akcję zbyt wysokim strzałem w polu karnym zamknął Jelonek.
73’ Po akcji Mikołaja Kruszki, Jelonek strzelił zza pola karnego nad bramką. W odpowiedzi, Wikarski obronił groźny strzał z bliska po ciekawej sytuacji gospodarzy.
76’ Kruszka technicznym strzałem z narożnika szesnastki trafił w słupek. Z drugiej strony pola karnego dobijał Lewandowski, ale piłka ponownie zatrzymała się na tej samej części bramki i zdołał ją chwycić golkiper. Po kontrze i dośrodkowaniu jeden z gospodarzy głową uderzył zbyt wysoko.
78’ Po akcji Gopła, wbicie piłki w nasze pole karne nie zostało zamknięte przez miejscowych.
82’ Strzał gospodarzy zza pola karnego i po rykoszecie piłka wyszła na róg.
83’ Ponowne uderzenie z mniej więcej tej samej odległości. Wikarski obronił i byliśmy świadkami kolejnego kornera.
84’ Ponowny rzut rożny dla rywali. Po zgraniu głową – strzał tą samą częścią ciała przeszedł nad naszą bramką.
87’ Po faulu Pawła Radaszewskiego, strzał z wolnego z narożnika pola karnego był zbyt wysoki.
88’ Jelonek podał Prosianowskiemu, który w polu karnym podawał wzdłuż bramki, ale nikt nie zamknął akcji, a obrońca wybił poza linię końcową.
89’ 1:3 – Uderzenie Plewy zza pola karnego bramkarz wybił przed siebie, a Jelonek popisał się skuteczną dobitką.
90’ 1:4 – Jelonek technicznym podaniem nad obrońcami tuż przed szesnastką idealnie obsłużył Kruszkę, któremu nie pozostało nic innego jak strzelić tuż obok bezradnego bramkarza.