ogółem: 4 393 396

Unia - KP Jeziora Wielkie 5:0

• autor: Redakcja, 2014-10-25 17:01

Trzydzieste zwycięstwo!

W trzydziestym mistrzowskim spotkaniu Unia Janikowo odniosła trzydzieste zwycięstwo. Do przerwy, mimo wielu sytuacji podbramkowych, janikowianie nie zdobyli ani jednego gola i do szatni schodzili remisując. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się – Damian Lewandowski, Dawid Deresiewicz, Mikołaj Plewa, Marcin Sadecki i Dariusz Lewandowski. Przez pełne dziewięćdziesiąt minut zespół Kujawskiego Pogranicza Jeziora Wielkie nie oddał ani jednego strzału. Przebieg całego meczu dał wynik 5:0 dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego. Zwycięstwo zadedykowane jest kontuzjowanemu Norbertowi Karpińskiemu, który czeka na operację. W osobnym newsie poinformujemy o przebiegu akcji przeprowadzonej specjalnie dla naszego zawodnika.

UNIA JANIKOWO - KUJAWSKIE POGRANICZE JEZIORA WIELKIE 5:0 (0:0)

1:0 - 49' Damian Lewandowski
2:0 - 57' Dawid Deresiewicz
3:0 - 66' Mikołaj Plewa
4:0 - 88' Marcin Sadecki
5:0 - 90' Dariusz Lewandowski

UNIA: Dolatowski - Sirko, Losik, Plewa - Zaleski, Deresiewicz - Damian Lewandowski (80' Ojczenasz), Maksim (46' Pindel), Nowicki (46' Oczkowski) - Dariusz Lewandowski, Jelonek (81' Sadecki).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Porszke, P. Karpiński, Kruszka.

Unia: 25 celnych, 19 niecelnych

Kujawskie Pogranicze: 0 celnych, 0 niecelnych

FOTORALACJA

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu newsa...

W kadrze meczowej na dzisiejsze spotkanie zabrakło siedmiu zawodników. Mowa tutaj o kontuzjowanych – Krzysztofie Wiśniewskim i Norbercie Karpińskim, a także mającym szwy na wardze – Adrianie Wysockim. Ponadto sprawy rodzinne zatrzymały Pawła Radaszewskiego, który podobnie jak Tomasz Woźniak oraz Kacper Kumor rozegra jutro mecz w juniorach starszych. Poza kadrą znalazł się też Nataniel Wikarski.

Janikowianie mecz rozpoczęli w ustawieniu 1-3-5-2, a od drugiej połowy grali systemem 1-4-4-2. W drugiej połowie na drugim bocznym obrońcą poza Maciejem Sirko był Dawid Pindel, a w środku Jakubowi Losikowi towarzyszył Tomasz Oczkowski. Mikołaj Plewa zajął miejsce w centralnej części boiska, a jako lewoskrzydłowy występował Dawid Deresiewicz.

Przebieg wydarzeń boiskowych:
3’ Marcin Zaleski dośrodkował z rożnego, a strzał z główki Michała Maksima wybronił Matusz Piwowarczyk.
4’ Dawid Deresiewicz uderzył zza pola karnego, ale skutecznie interweniował golkiper. Chwilę potem sytuację skopiował Maksim i ponownie zawodnik strzegący bramki przyjezdnych był górą.
6’ Mikołaj Plewa po rajdzie z piłką dośrodkował na głowę Dominika Jelonka, ale ponownie bronił bramkarz.
8’ Strzał Maksima z 35.metrów został zablokowany. Zaleski próbował dobijać, ale uderzył fatalnie.
10’ Damian Lewandowski uderzył zza pola karnego nad bramką.
11’ Kamil Losik za faul w środkowej strefie na Deresiewiczu został ukarany żółtą kartką.
12’ Plewa podał Dariuszowi Lewandowskiemu, a jego strzał po ziemi bramkarz sparował na korner.
19’ Prawoskrzydłowy Lewandowski posłał piłkę w pole karne, a Deresiewicz głową przeniósł ją nad poprzeczką.
21’ Wspomniany ostatnio Lewandowski podał Maciejowi Sirko, który w polu karnym wystawił kapitanowi Lewandowskiemu. Futbolówka skoczyła na nierówności, a nasz napastnik fatalnie i wysoko uderzył.
22’ Maksim z wolnego szybko uruchomił Zaleskiego krótkim podaniem. Środkowy pomocnik janikowian oddał strzał. Po rykoszecie interweniował bramkarz, a dobijający Lewandowski Damian był na spalonym.
25’ Adam Śliwczyński został ukarany żółtą kartką za faul na Zaleskim. Sam poszkodowany wrzucił w pole karne. Bramkarz odbił przed siebie, ale nikt nie doszedł do piłki.
26’ Strzał po ziemi Darka Lewandowskiego zza pola karnego bramkarz odbił przed siebie, a obrońca wybił poza boisko. Plewa dośrodkował z kornera, uderzenie głową Jelonka obronił Piwowarczyk, a dobitka Martina Nowickiego został wybita przez defensora z linii bramkowej. Jeden z Unitów zdołał jeszcze wrzucić w stronę bramki, Jelonek głową skierował piłkę do siatki, ale wcześniej arbiter przerwał grę sygnalizując spalonego.
28’ Jelonek podał Maksimowi, a jego strzał z około 20.metrów był zbyt wysoki.
29’ Deresiewicz wrzucił z rożnego przed pole karne, gdzie stał Plewa, który huknął jak z armaty, ale niecelnie.
32’ Pierwszy kontakt z piłką Łukasza Dolatowskiego. Nasz bramkarz otrzymał futbolówkę od jednego z janikowskich zawodników.
33’ Deresiewicz dośrodkował z kornera, a główka Maksima przeszła obok bramki.
36’ Płaski strzał zza szesnastki Darka Lewandowskiego, piłka minęła dłuższy słupek.
38’ Silne uderzenie Maksima z daleka obronił bramkarz. Następnie podobna próba prawoskrzydłowego Lewandowskiego (technicznie) była za wysoka.
40’ Nowicki dostał idealne podanie prostopadłe będąc w polu karnym i z bliskiej odległości i delikatnego kąta przestrzelił nad poprzeczką.
42’ Zaleski zza pola karnego uderzył na bramkę, ale bramkarz wybił przed siebie. Następnie akcja Deresiewicza z Zaleskim, zakończona wysokim strzałem tego ostatniego.

46’ Plewa uderzył z daleka dość mocno, ale bramkarz wybronił na róg. Ze stałego fragmentu piłkę otrzymał kapitan Lewandowski, ale głową posłał piłkę obok.
49’ 1:0 – Sirko dośrodkował z lewej strony w pole karne, gdzie jeden z obrońców głową wybił przed siebie. Na 20.metrze piłkę otrzymał prawoskrzydłowy Lewandowski i precyzyjnym strzałem po ziemi tuż przy słupku posłał ją do siatki obok interweniującego Piwowarczyka.
53’ Strzał Zaleskiego zza pola karnego obronił bramkarz.
57’ 2:0 – Deresiewicz otrzymał podanie od Zaleskiego i bez zastanowienia oddał silny strzał zza narożnika szesnastki. Piłka zmierzała na dalszy słupek bramki przyjezdnych i zatrzepotała w siatce. Strzelec fetując zdobycie gola ściągnął koszulkę, za co ujrzał żółtą kartkę. Pod spodem miał specjalny t-shirt wspierający Norberta Karpińskiego.
59’ Deresiewicz niecelnie lobował bramkarza z dalekiej odległości.
66’ 3:0 – Tuż przy chorągiewce z prawej strony faulowany był pomocnik Lewandowski. Nasi zawodnicy fenomenalnie rozegrali rzut wolny. Deresiewicz dograł Zaleskiemu, który w polu karnym zagrał Plewie. Sprowadzony latem z Pogoni Mogilno zawodnik, przepięknym i technicznym strzałem posłał piłkę w okienko bramki gości.
69’ Jelonek w polu karnym uderzył, ale dobrze interweniował bramkarz. Kolejnie, strzelał Lewandowski Damian, ale tym razem z dalszej odległości piłka przeszła obok słupka.
73’ Kapitalnie z daleka uderzył Dawid Pindel. Jeszcze piękniej wybronił golkiper przerzucając piłkę nad poprzeczką elegancką paradą.
75’ Krótko rozegrany korner – Deresiewicz – Lewandowski Damian – Deresiewicz, ale strzał tego ostatniego obronił Piwowarczyk. W zamieszaniu podbramkowym uderzenie z główki zdołał oddać jeszcze Jakub Losik, ale bramkarz pewnie chwycił.
76’ Piękny rajd z minięciem kilku zawodników przeprowadził Jelonek. W polu karnym wycofał do Sirko, który przestrzelił nad bramką.
79’ Strzał Deresiewicza z wolnego obronił bramkarz.
87’ Deresiewicz z rożnego – główka Marcina Sadeckiego nad poprzeczką.
88’ 4:0 – Sadecki po zagraniu Deresiewicza huknął płasko na bramkę przyjezdnych z około 25.metrów. Piłka odbita od dłuższego słupka znalazła się w siatce. Był to premierowy gol janikowskiego wychowanka, który latem skończył wiek juniora starszego.
89’ Zaleski uderzył z daleka nad bramką. Kolejnie, po wrzutce z lewej strony Deresiewicza, Lewandowski głową posłał piłkę zbyt wysoko.
90’ 5:0 – Deresiewicz strzelał z 35.metrów. Piłką odbiła się od poprzeczki i linii bramkowej, a celną dobitką wślizgiem popisał się Lewandowski ustalając wynik meczu.