ogółem: 4 390 826

Burza Nowa Wieś Wielka - Unia 4:2

• autor: Redakcja, 2014-11-09 17:32

Pierwsza ligowa porażka w historii

W dniu dzisiejszym Burza Nowa Wieś Wielka pokonała drużynę Unii 4:2 (1:0). Janikowianie musieli uznać wyższość lidera rozgrywek i po raz pierwszy w historii przełknęli gorzką pigułkę ligowej porażki. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Jarosław Łapiński, a jedną Michał Szeremet, co oznaczało, że podopieczni trenera Jacka Łukomskiego przegrywali już trzema golami. Sygnał do ataku pokonując bramkarza rywali dał Michał Maksim. Kolejnie kontaktową bramkę zdobył Dariusz Lewandowski. Gdy wydawało się, że biało-niebiescy mogą powalczyć jeszcze o korzystny wynik, Radosław Leszczyński wbił gwóźdź do janikowskiej trumny. Unia przerwała passę trzydziestu zwycięstw z rzędu.

BURZA NOWA WIEŚ WIELKA – UNIA JANIKOWO 4:2 (1:0)

1:0 - 07' Jarosław Łapiński
2:0 - 47' Jarosław Łapiński
3:0 - 52' Michał Szeremet
3:1 - 66' Michał Maksim
3:2 - 77' Dariusz Lewandowski
4:2 - 83' Radosław Leszczyński

UNIA: Dolatowski (87' Wikarski) – Sirko, Losik, Radaszewski (60' Wysocki) – Zaleski, Plewa – Damian Lewandowski, Deresiewicz, Nowicki (60' Maksim) – Jelonek, Dariusz Lewandowski.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: P. Karpiński, Ojczenasz, Sadecki, Pindel.

Burza: 9 celnych, 2 niecelne
Unia: 8 celnych, 12 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

W kadrze meczowej na spotkanie z Burzą Nowa Wieś Wielka zabrakło siedmiu zawodników. Oczywisty jest fakt, że jednym z nich był kontuzjowany od dłuższego czasu Norbert Karpiński. Oprócz niego wciąż niezdolny do gry jest trenujący indywidualnie Krzysztof Wiśniewski. Ponadto uraz barku po piątkowym treningu odczuwa Dawid Porszke. Tomasz Woźniak i Tomasz Oczkowski w piątek brali udział w pojedynku juniorów starszych. Choć ten pierwszy jest bramkarzem z powodu złamania palca u ręki z konieczności wystąpił jako gracz z pola. Poza osiemnastką znalazł się także Mikołaj Kruszka oraz Kacper Kumor.

Zapis wydarzeń boiskowych:
5’ Próba celnego strzału Dominika Jelonka zza pola karnego niezbyt udana. Napastnik Unii znacznie przestrzelił obok bramki.
7’ 1:0 – Dośrodkowanie z prawej strony w szesnastkę Unii. Piłka przeszła obronę janikowian, przyjął ją Jarosław Łapiński i silnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bramkarza.
8’ Techniczny strzał Dawida Deresiewicza z osiemnastu metrów w kierunku okienka bramki Zbigniew Baranowski sparował na korner. Po rozegraniu stałego fragmentu gry, Mikołaj Plewa wszedł w pole karne i dograł Dariuszowi Lewandowskiemu, który nieczysto trafił w piłkę w dogodnej sytuacji.
11’ Próba strzału Jelonka zablokowana przez obronę. Kontra gospodarzy zakończona uderzeniem zza pola karnego na krótki słupek, które nie sprawiło kłopotów Łukaszowi Dolatowskiemu.
12’ Po faulu Jakuba Losika, płaski strzał Jarosława Dąbrowskiego z dwudziestu metrów niecelny.
16’ Damian Lewandowski dośrodkowywał, ale piłka ostatecznie znalazła się na górnej siatce bramki gospodarzy.
18’ Po faulu na naszym prawoskrzydłowym, Deresiewicz z wolnego trafił w mur. Dobitka była niecelna.
20’ Trójkowa akcja janikowian – pomocnicy: Lewandowski i Deresiewicz, a całość wykończył napastnik Jelonek, który po otrzymaniu piłki w polu karnym obrócił się i strzelił obok.
26’ Aut dla gospodarzy. Zamieszanie w polu karnym wyjaśnił Paweł Radaszewski. Piłka znalazł się pod nogami przeciwnika. Strzał był niecelny i przeszedł nad poprzeczką.
27’ Deresiewicz do Jelonka, a jego strzał zza pola karnego przeszedł obok okienka…
29’ Żółta kartka dla przeciwnika za faul na pomocniku Lewandowskim.
30’ Krótko rozegrany wolny – Deresiewicz podał wspomnianemu wcześniej Lewandowskiemu, który pobiegł z piłką, a jego strzał obronił bramkarz.
33’ Deresiewicz dośrodkował w szesnastkę, a kapitan Lewandowski nie sięgnął piłki głową.
37’ Marcin Zaleski z daleka strzelił po ziemi. Skutecznie interweniował Baranowski.
39’ Plewa z narożnika pola karnego uderzył w boczną siatkę.
41’ Martin Nowicki ukarany żółtą kartką.
43’ Kartka koloru żółtego dla Plewy.

47’ 2:0 – Dośrodkowanie w pole karne z lewej strony. Łapiński uprzedził obrońców Unii i główką tuż przy słupku podwyższył prowadzenie dla Burzy.
51’ Maciej Sirko przerwał akcję gospodarzy nieskutecznym wślizgiem, za co został ukarany żółtą kartką.
52’ 3:0 – Po wspomnianym faulu Sirko rzut wolny dla Burzy. Strzał w kierunku bramki Unii zmierza w ręce Dolatowskiego. Nasz bramkarz popełnia błąd źle łapiąc piłkę, która wymyka mu się spod kontroli i najszybciej dopadł do niej Michał Szeremet trafiając do siatki.
55’ Strzał Deresiewicza obronił bramkarz.
56’ Uderzenie Lewandowskiego Damiana było zbyt wysokie.
59’ Zmieszanie na boisku. Przepychanki i dyskusje w wykonaniu zawodników obydwóch drużyn. Żółte kartki dostali nasi zawodnicy – Lewandowski, Dolatowski i Jelonek.
61’ Róg dla Unii. W polu karnym główkował kapitan Lewandowski, ale piłka minęła poprzeczkę.
62’ Deresiewicz z wolnego prosto w mur.
63’ Dolatowski wybronił rzut wolny.
66’ 3:1 – Po podaniu Jelonka, Michał Maksim silnie uderzył z ponad dwudziestu metrów. Płaski strzał tuż przy słupku zaskoczył Baranowskiego i wpadł do siatki.
67’ Deresiewicz zza pola karnego posłał piłkę nad bramką.
72’ Rajd Szeremeta i idealne podanie do Łapińskiego. Napastnik gospodarzy mając przed sobą tylko bramkarza nie przyjął piłki.
74’ Rzut wolny obroniony przez Dolatowskiego.
77’ 3:2 – Kontaktowy gol dla Unii. Darek Lewandowski wszedł w pole karne po otrzymaniu piłki od Jelonka i płaskim strzałem pokonał bramkarza.
83’ 4:2 – Kontra gospodarzy. W polu karnym na szóstym metrze po strzale z kąta niepewnie interweniował Dolatowski, który w tym starciu nabawił się kontuzji łokcia. Bramkarz Unii nie zdołał złapać piłki. Radosław Leszczyński zdołał do niej dopaść i dobić ją. Rozpaczliwie interweniował jeszcze Plewa, ale wpadł do bramki razem z piłką.
87’ Kontuzjowanego Dolatowskiego zmienił Nataniel Wikarski.
90+3’ Strzał Deresiewicza z rzutu wolnego bramkarz sparował na róg.
90+7’ Lewandowski Damian uderzył nad poprzeczką z dalszej odległości.

Spotkanie zostało przerwane na kilka minut z powodu odpalonych rac przez kibiców gości, którzy dopingowali swoich zawodników. Po meczu doszło także do zamieszek z udziałem dopingujących fanów gospodarzy.