ogółem: 2 010 788

Unia - Noteć Łabiszyn 9:0

• autor: Redakcja, 2014-11-15 17:51

Rozgromiona Noteć

Na zakończenie rundy jesiennej, Unia Janikowo rozgromiła Noteć Łabiszyn 9:0 (2:0). Podopieczni trenera Jacka Łukomskiego podrażnieni ostatnią porażką pokazali charakter i determinacje w odniesieniu ważnego zwycięstwa. Po dwie bramki strzelili: Damian Lewandowski, Dariusz Lewandowski i Michał Maksim, a po jednym golu: Dominik Jelonek, Dawid Deresiewicz oraz Martin Nowicki. Po trzech zdobytych punktach Unici wrócili na fotel lidera.

UNIA JANIKOWO – NOTEĆ ŁABISZYN 9:0 (2:0)

1:0 – 23’ Damian Lewandowski
2:0 – 32’ Dominik Jelonek
3:0 – 55’ Dariusz Lewandowski
4:0 – 57’ Dawid Deresiewicz (rzut wolny)
5:0 – 62’ Damian Lewandowski
6:0 – 77’ Michał Maksim
7:0 – 81’ Michał Maksim
8:0 – 84’ Martin Nowicki
9:0 – 86’ Dariusz Lewandowski (rzut karny)

UNIA: Dolatowski – Pindel, Losik, Radaszewski, Sirko – Damian Lewandowski (66’ Wysocki), Zaleski (68’ Maksim), Plewa (63’ Nowicki), Deresiewicz – Jelonek (82’ Kruszka), Dariusz Lewandowski.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Porszke, Ojczenasz, Sadecki.

Unia: 18 celnych, 6 niecelnych
Noteć: 1 celny, 4 niecelne

FOTORELACJA

Aby przeczytać całą relację, kliknij na „więcej”.

W kadrze meczowej zabrakło: kontuzjowanego Norberta Karpińskiego, mającego problemy ze zdrowiem Patryka Karpińskiego, trenującego indywidualnie Krzysztofa Wiśniewskiego, grających w juniorach – Tomasza Oczkowskiego, Kacpra Kumora, a także bramkarzy – Tomasza Woźniaka (złamany palec) i Nataniela Wikarskiego.

Zapis sytuacji boiskowych:
4’ Marcin Zaleski
dośrodkował z rzutu rożnego. Obrońca głową wybił przed pole karne. Tam stał Dawid Deresiewicz, który tą samą częścią ciała wystawił na narożnik szesnastki Damianowi Lewandowskiemu. Prawoskrzydłowy Unii uderzył za wysoko.
11’ Dobra akcja Unitów. Maciej Sirko z autu wyrzucił do Zaleskiego, który podał Dariuszowi Lewandowskiemu. Kapitan janikowian w polu karnym opanował piłkę i zdołał uderzyć. Bartosz Kubiak obronił, a jeden z obrońców wybił poza linię końcową.
12’ Dominik Jelonek zdecydował się na strzał zza pola karnego po ziemi. Zbyt lekkie uderzenie nie sprawiło kłopotów bramkarzowi.
15’ Po przyjęciu piłki przez gości na środku boiska, jeden z zawodników próbował zaskoczyć golkipera Unii lobem z trzydziestu pięciu metrów. Piłka przeszła nad poprzeczką.
18’ Zaleski dośrodkował z kornera. Po zamieszaniu piłka trafiła do Pawła Radaszewskiego, który uderzył z bliska. Piłka odbita na trzecim metrze od zawodnika Noteci minimalnie nad bramką wyszła na rzut rożny.
20’ Płaski strzał zza pola karnego Mikołaja Plewy minął słupek.
23’ 1:0 – Tuż przy linii bocznej niemalże na połowie boiska zawodnik gości zagrał piłkę ręką. Deresiewicz szybko z rzutu wolnego uruchomił najbliżej stojącego Plewę, który wszedł w pole karne i z kąta uderzył na bramkę. Kubiak bronił odbijając piłkę przed siebie. Lewandowski Dariusz nie sięgnął futbolówki, ale trafiła ona pod nogi Damiana, który z szesnastu metrów płaskim strzałem tuż przy słupku dał prowadzenie janikowianom!
25’ Po faulu na Sirko, strzelec bramki uderzył z rzutu wolnego po ziemi obok słupka.
30’ Lewandowski za utrudnianie w wznowieniu gry został ukarany żółtą kartką.
32’ 2:0 – Jelonek podał na prawe skrzydło do grającego tam Lewandowskiego. Strzelec pierwszej bramki po rajdzie dośrodkował w pole karne, po czym idealnie ustawiony Jelonek celną główką podwyższył prowadzenie dla Unii.
36’ Za faul w środku boiska żółtą kartką ukarany został Deresiewicz.
37’ Po dośrodkowaniu w pole karne Unii, jeden z zawodników znacznie przestrzelił nad poprzeczką.
39’ Miłosz Gryglewicz za faul na Deresiewiczu dostał kartkę koloru żółtego.

48’ Plewa do Lewandowskiego Damiana, który w sytuacji sam na sam podcinką przegrał pojedynek z bramkarzem.
49’ Z wolnego płaski strzał Deresiewicza zmierzający obok słupka wyłapał golkiper.
52’ Żółta kartka dla Dawida Pindla za faul.
55’ 3:0 – Plewa mógł uderzać, ale podał do będącego w polu karnym z lewej strony Deresiewicza. Lewoskrzydłowy Unii także był w dobrej sytuacji od oddania strzału, lecz wystawił piłkę kapitanowi Lewandowskiemu, który nie pomylił się posyłając piłkę do pustej bramki.
56’ Łukasz Dolatowski obronił uderzenie zza pola karnego.
57’ 4:0 – Po faulu na prawoskrzydłowym Lewandowskim, rzut wolny wykonywał Deresiewicz. Piłka ustawiona na wysokości pola karnego z kąta została uderzona delikatnie, lecz skoziołkowała przed bramkarzem kompletnie go zaskakując.
59’ W sytuacji sam na sam z bramkarzem gorszy okazał się Lewandowski Damian.
60’ Strzał Plewy zza pola karnego był zbyt wysoki.
62’ 5:0 – Akcja Lewandowskich – Dariusz wycofał do będącego także w szesnastce Damiana, który pewnie strzelił obok bezradnego bramkarza.
66’ Dwa strzały Deresiewicza obronione przez golkipera. Oba zza pola karnego.
75’ Deresiewicz prostopadle uruchomił Jelonka. Napastnik Unii minął bramkarza, ale z kąta nieznacznie przestrzelił.
76’ Zawodnik gości będąc w polu karnym trafił w boczną siatkę.
77’ 6:0 Martin Nowicki dośrodkowywał w pole karne z lewej strony. Obrońca zdołał wybić, ale piłka znów trafiła do wprowadzonego zawodnika, który ponownie wrzucił w kierunku bramki gości. Niefortunnie futbolówkę w stronę bramkarza odbił obrońca. Dopadł do niej Michał Maksim, który główką wykorzystał nieporozumienie w szeregach łabiszyńskich.
81’ 7:0 – Jelonek w dobrej sytuacji podał Maksimowi, który trafił do pustej bramki.
84’ 8:0 – Błąd obrońcy gości. Niezbyt udana próba wybicia głową tuż przed polem karnym, po nacisku Maksima. Adrian Wysocki przejął futbolówkę po czym podał Nowickiemu, który po przełożeniu piłki na prawą nogę uderzył z piętnastu metrów w okienko łabiszyńskiej bramki.
86’ 9:0 – Wysocki wychodząc na czystą pozycję został sfaulowany przez bramkarza. Kubiak za to przewinienie dostał żółtą kartkę. Do piłki ustawionej na punkcie rzutu karnego podszedł Lewandowski i pewnym strzałem ustalił wynik meczu.
90’ Mikołaj Kruszka dostał piłkę i wychodził na czystą pozycję, ale po strzale dobrze interweniował bramkarz. W odpowiedzi uderzenie gości było zbyt wysokie.