ogółem: 4 361 005

Podsumowanie rundy jesiennej 2014

• autor: Redakcja, 2014-11-17 22:54

Podsumowanie rundy jesiennej w A-klasie

Runda jesienna a-klasowych zmagań za nami… Jaka ona była? Przed sezonem pojawiały się różne pytania, wątpliwości, aspiracje. Teraz z pewnością możemy powiedzieć więcej. Po dwunastu kolejkach jesteśmy liderem i z pierwszego miejsca będziemy patrzeć na pozostałe drużyny.

Doskonałe warunki stworzone przez Zarząd Klubu, przyjazna atmosfera i licznie przychodzący kibice z pewnością są niektórymi z powodów dobrych wyników naszych piłkarzy. Nie można zapomnieć o przeogromnej pracy wykonanej przez trenera Jacka Łukomskiego, który dysponował solidną talią kart. Nasz szkoleniowiec wspomnianą talię potasował wręcz idealnie. Większa konkurencja na poszczególnych pozycjach niż w B-klasie także była naszym sprzymierzeńcem.

Zapraszamy do przeczytania kilku zdań o każdym zawodniku, a także zapoznania się ze statystycznym podsumowaniem rundy jesiennej. Aby to zrobić kliknij na „więcej”.

BRAMKARZE
Tomasz Woźniak – Doświadczenie zebrane przez siedemnastolatka w meczu pucharowym z Piastem Złotniki Kujawskie jest dla niego bezcenne. Na grę w lidze będzie musiał jeszcze trochę poczekać, mimo iż debiutował w poprzednim sezonie w rozgrywkach b-klasowych.

Nataniel Wikarski – Pod koniec rudny pojawił się temat wypożyczenia go do klubu z niższej ligi. Okazało się, że K-PZPN nie wyraził na to zgody, a on sam znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie z Burzą. W Nowej Wsi Wielkiej wszedł jako rezerwowy z powodu kontuzji Dolatowskiego. Żeby na stałe zagościć w bramce potrzebuje ogrania.

Łukasz Dolatowski – Przychodząc latem do zespołu z pewnością podniósł konkurencję w walce o grę między słupkami. Prawdę mówiąc nie miał za dużo pracy, a w niefortunnym meczu z Burzą mimo swojego wieku nie popisał się przy jednej z bramek.

Dawid Porszke – Sezon rozpoczął w roli kibica, gdyż pauzował za czerwoną kartkę. Po dwóch kolejkach wrócił do gry na siedem spotkań. Przed najważniejszym meczem nabawił się urazu barku.

OBROŃCY
Jakub Losik – Zagrał we wszystkich meczach w pełnym wymiarze czasowym. Mimo młodego wieku doskonale radzi sobie na tak odpowiedzialnej pozycji jak środek obrony. Po kontuzji kapitana można było zauważyć, że pewniej czuje się mając go przy sobie na boisku.

Tomasz Oczkowski – Zadebiutował w rozgrywkach pucharowych z Pomorzaninem Serock. Siedemnastolatek radził sobie dobrze przeciwko piątoligowcom. Dostał też szansę gry w lidze. W ciągu czterdziestu pięciu minut nie popełnił błędów. Wyróżnia się w juniorach i w przyszłości może być przydatny w pierwszym zespole.

Patryk Karpiński – Grał tylko w dwóch meczach ligowych. Znacznie mniej niż na boiskach b-klasowych, gdzie przeważnie był podstawowym zawodnikiem.

Krzysztof Wiśniewski – Po odniesionej kontuzji już w trzeciej kolejce z naszą obroną zaczęły się problemy i ciągłe rotacje. Widać jego brak na boisku. Czekamy na jego powrót do gry.

Mateusz Kaczmarek – Został zgłoszony do rozgrywek. Po sparingach, miał szansę gry w meczach o stawkę. Jednak jeszcze przed rozpoczęciem rundy opuścił nasz Klub.

Maciej Sirko – Swoim doświadczeniem nabytym w wyższych klasach rozgrywkowych pokazał, że miejsce na jednym z boków obrony jest dla niego zarezerwowane na stałe. Nie opuścił ani jednej minuty. Ma ciąg na bramkę, ale wciąż nie potrafi wpisać się na listę strzelców. Może uczyni to już wiosną?

Paweł Radaszewski – Jest chyba jednym wygranym nieszczęść, które spotkały kontuzjowanych obrońców. Odpadł Norbert Karpiński, odpadł Krzysztof Wiśniewski i trzeba było sięgnąć po posiłki z juniorów. Do zespołu dobrze wkomponował się właśnie Radaszewski, który w debiucie strzelił gola. Nie wyszedł mu mecz pucharowy z rezerwami Zawiszy, ale jest to melodia przyszłości. Melodia, którą już słychać.

Norbert Karpiński – W pucharowym meczu z Piastem Złotniki Kujawskie doznał kontuzji i dla niego obecny sezon praktycznie jest zakończony. Czeka na operację, aby mógł wrócić do gry.

Dawid Pindel – Dowód na to, że nigdy nie wiadomo, na jakiej pozycji można grać z powodzeniem. Praktycznie bocznym obrońcą został zrobiony na siłę, gdyż spadła na nas fala kontuzji. Widać, że gdy gra jest solidny, mimo iż w poprzednim sezonie debiutował jako defensywny pomocnik.

POMOCNICY
Mikołaj Kruszka – Nie wytrzymał bez piłki zbyt długo. Po skończonej pracy za granicą wrócił do Polski i pogodził naukę w Poznaniu z grą w Janikowie. Został włączony do kadry i zagrał w ostatnim jesiennym meczu. Jeśli nadrobi zaległości w treningach możemy mieć z niego pociechę.

Dawid Deresiewicz – Gdy nie grał z powodu kontuzji, dobrze został zastąpiony przez kolegów z drużyny. Jednak jak wrócił na boisko, przekonaliśmy się jak bardzo jest potrzebny. Przypomniał o sobie sześcioma asystami w ostatnich meczach.

Damian Ojczenasz – Czym bardziej będzie podpatrywał starszego kolegę z prawej flanki – Damiana Lewandowskiego, tym lepiej będzie radzić sobie w przyszłości. Już w poprzednim sezonie pokazał się z dobrej strony. Poza wchodzeniem z ławki w walce o punkty, zagrał cały mecz pucharowy, w którym nieźle sobie poraził z wyżej notowanym rywalem z Serocka.

Marcin Zaleski – Gdzie Łukomski nie może tam Zaleskiego pośle. Defensywny pomocnik, który nogi nie odstawi. W porównaniu do poprzedniego sezonu poprawił też celność podań, gdyż ma aż siedem asyst na półmetku rozgrywek. W B-klasie przez rok uzbierał ich sześć…

Kacper Kumor – Junior, który na ligowy debiut musi jeszcze chwilę poczekać. Na jego pozycji środkowego pomocnika jest spora konkurencja. Jednak, gdy zaraz po wejściu na boisku w meczu pucharowym wpisał się na listę strzelców udowodnił, że się jej nie boi.

Martin Nowicki – W końcu, jak na skrzydłowego przystało zaczął asystować. W poprzednim sezonie miał siedem asyst, a teraz po jednej rundzie ma ich siedem. Po jedenastu meczach w pierwszym składzie usiadł na ławce rezerwowych. Wszedł z niej i strzelił gola, więc to dobry prognostyk.

Damian Lewandowski – Jest ważnym ogniwem a-klasowej Unii. Doświadczenie, które posiada jest niemalże bezcenne. Skrzydłowy, który dużo strzela i jeszcze więcej asystuje jest skarbem w walce o awans.

Mikołaj Plewa – Sprowadzenie tego zawodnika było strzałem w dziesiątkę. Kilka razy grał jako lewy obrońca, ale zdecydowanie lepiej czuje się w pomocy. Jest sercem drużyny. Strzelił trzy bramki i zaliczył jedną asystę, choć są tacy, którzy twierdzili, że statystyki będzie miał lepsze. Ma doskonały drybling, o czym przekonali się niektórzy rywale.

NAPASTNICY
Michał Maksim – Choć jest napastnikiem, częściej występował w środku pomocy. Jest jednym z dżokerów w talii Łukomskiego. Gole w ostatnim spotkaniu, w którym grał w ataku pokazały, że piłka szuka go w polu karnym.

Dominik Jelonek – Udowodnił, że jest typem napastnika, który zarówno umie grać tyłem do bramki, jak i wykończyć doskonałą sytuację ze stoickim spokojem. Często wraca się po piłkę do drugiej linii, co również zalicza się do jego plusów.

Marcin Sadecki – Pokazał, że ma charakter i chęć do gry. Nagrodą za jego ambicję z pewnością dla niego był gol strzelony w meczu z KP Jeziora Wielkie. Choć konkurencje ma sporą, nie zamierza się poddawać.

Dariusz Lewandowski – Po kontuzji Wiśniewskiego przyjął obowiązki kapitana drużyny. Potwierdził skuteczność z poprzedniego sezonu. W A-klasie także jest najlepszym strzelcem zespołu, choć w niektórych spotkaniach grał jako rozgrywający. W końcu przełamał się, jeżeli chodzi o wykonywanie rzutów karnych.

Adrian Wysocki – Przychodząc latem wprowadził konkurencję do zespołu, co jest bardzo istotne. W niektórych meczach wydawało się, że lepiej czuje się w roli dżokera. Strzelił kilka ważnych goli. Może grać jako skrzydłowy lub napastnik.

Victoria Gnojno po 12 meczach wycofała się z rozgrywek.

Statystyki drużyny KS Unia Janikowo – A-KLASA:
Do rozgrywek zgłoszonych zostało 26 zawodników w tym 12 młodzieżowców.
Wystąpiło 22 zawodników w tym 8 młodzieżowców.

Unia wygrała 11 meczów i przegrała 1 mecz (33 punkty). Strzeliła 51 bramek, a straciła 8 bramek (najmniej w rozgrywkach). Na własnym boisku wygraliśmy 7 spotkań (bramki 33-2). Na wyjeździe wygraliśmy 4 mecze i 1 przegraliśmy (bramki 18-6).

W rozgrywkach ujrzeliśmy 24 żółte kartki (po 12 u siebie i na wyjeździe) (ani jednej czerwonej).

W rozgrywkach podyktowano 5 rzutów karnych dla Unii, z których wszystkie wykorzystane.
Z kolei dla przeciwników podyktowano 2 rzuty karne, z których oba wykorzystano.

Zawodnicy wychodzący w wyjściowym składzie:
12 razy – Dominik Jelonek, Damian Lewandowski, Dariusz Lewandowski, Jakub Losik, Maciej Sirko, Marcin Zaleski

6 razy – Dariusz Lewandowski
4 razy – Łukasz Dolatowski, Dominik Jelonek, Dawid Deresiewicz, Damian Lewandowski

5 razy – Dawid Pindel
1 raz – Dawid Deresiewicz, Patryk Karpiński, Mikołaj Kruszka, Martin Nowicki, Tomasz Oczkowski, Nataniel Wikarski

2 razy – Dawid Deresiewicz, Michał Maksim, Marcin Zaleski
1 raz – Łukasz Dolatowski, Patryk Karpiński, Dawid Pindel, Paweł Radaszewski, Krzysztof Wiśniewski, Adrian Wysocki

1 gol – Dawid Deresiewicz, Marcin Zaleski

Jokerzy - zawodnicy wchodzący z ławki i strzelający przynajmniej jedną bramkę (podano liczbę takich występów):
4 razy – Michał Maksim (5 goli)
3 razy – Adrian Wysocki (4 gole)
1 raz – Martin Nowicki (1 gol), Marcin Sadecki (1 gol)

1006 minut – Dominik Jelonek
930 minut – Damian Lewandowski
870 minut – Paweł Radaszewski
804 minuty – Martin Nowicki
756 minut – Mikołaj Plewa
630 minut – Dawid Porszke
550 minut – Dawid Deresiewicz
456 minut – Dawid Pindel
447 minut – Łukasz Dolatowski
368 minut – Adrian Wysocki
353 minut – Michał Maksim
216 minut – Krzysztof Wiśniewski
92 minuty – Damian Ojczenasz
59 minut – Marcin Sadecki
55 minut – Patryk Karpiński
45 minut – Tomasz Oczkowski
8 minut – Mikołaj Kruszka
3 minuty – Nataniel Wikarski
0 minut – Mateusz Kaczmarek, Norbert Karpiński, Kacper Kumor, Tomasz Woźniak