ogółem: 4 364 014

Statystyki strzałów i bramek

• autor: Redakcja, 2014-12-19 14:51

Strzały i bramki w jesiennych meczach Unii

Statystycznie i szczegółowe podsumowanie rundy jesiennej obecnego sezonu w wykonaniu piłkarzy biało-niebieskich już za nami. Wiemy kto ile strzelił bramek, kto miał ile asyst, komu sędziowie bez skrupułów pokazywali żółte kartki. Dowiedzieliśmy się także kto ile minut przebywał na boisku, ile razy wychodził w wyjściowej jedenastce, ile razy wchodził z ławki rezerwowych oraz to, ile razy trener Łukomski nie skorzystał z danych zawodników. Dziś doskonała okazja, aby dowiedzieć się jeszcze więcej.

Czy wiecie, że jesienią we wszystkich ligowych meczach przeciwko Unii, przeciwnicy strzelali na naszą bramkę łącznie 77 razy? To nawet nie połowa strzałów celnych, które oddawali zawodnicy biało-niebieskich. Z pewnością jest to kolejny dowód, że pierwsze miejsce w tabeli nie jest przypadkiem.

Zapraszamy do lektury. Kliknij na „więcej” i poznaj szczegółowe statystyki.

Strzały celne i niecelne Unii
W rozgrywkach a-klasowych piłkarze Unii oddali łącznie 281 strzałów. Jeżeli chodzi o uderzenia celne – było ich 159. Z kolei 122 strzały nie zmierzały w światło bramki. 51 uderzeń pokonało bramkarza przeciwników i sprawiło, że piłka zatrzepotała w siatce.

Bramki strzelone
Spośród 51 goli strzelonych na boisku, zawodnicy Unii 15 zdobyli w pierwszej połowie, a 36 w drugiej odsłonie meczu. U siebie strzeliliśmy 33 gole, a na wyjeździe 18 bramek.

Podopieczni trenera Łukomskiego 33 gole strzelili po akcji poprzez uderzenie piłki nogą. 4 bramki padły z główki po dośrodkowaniach w trakcie akcji. 5 razy cieszyliśmy się z dobrze wykonanego rzutu karnego, 2 razy precyzyjnie nasi zawodnicy egzekwowali rzuty wolne. 4 razy bramkarza przeciwników pokonaliśmy po rozegraniu stałego fragmentu gry, a 3 trafienia zanotowaliśmy uderzeniem głową po dośrodkowaniu także ze stałego fragmentu gry.

Minuty, w których strzelaliśmy gole jesienią:
1’-15’ – 3 gole                   46’-60’ – 10 goli
16’-30’ – 3 gole                 61’-75’ – 10 goli
31’-45’ – 8 goli                  76’-90’ – 14 goli
45’+ –  1 gol                       90’+ – 2 goli

Strzały celne i niecelne przeciwników
Rywale biało-niebieskich na naszą bramkę strzelali łącznie 77 razy. 39 uderzeń było celnych, a 38 niecelnych. 8 strzałów zakończonych zostało zdobyciem gola.

Bramki stracone
Na boisku janikowianie stracili 8 bramek. 2 razy nasz bramkarz został pokonany w pierwszej połowie, a 6 razy w drugich czterdziestu pięciu minutach.

Nasza defensywa 3 razy została zaskoczona rozegraną akcją i celnym strzałem nogą. 1 raz janikowski bramkarz skapitulował po uderzeniu głową wykańczającym akcję. 2 razy straciliśmy bramkę z rzutu karnego, a 1 raz po rozegraniu stałego fragmentu gry.

Minuty, w których traciliśmy gole jesienią:
1’-15’ – 2 gole                      46’-60’ – 2 gole
16’-30’ –                              61’-75’ –
31’-45’ –                              76’-90’ – 3 gole
45’+ –                                 90’+ – 1 gol

Powyższe statystyki zawierają także bramki z meczu Burza – Unia 4:2 (zweryfikowanego jako walkower 0:3). Przedstawiają one bowiem analizę wydarzeń boiskowych.