Przygotowania drużyn młodzieżowych

• autor: Redakcja, 2015-01-22 15:12

Trwają przygotowania zespołów młodzieżowych

Wszystkie drużyny młodzieżowe naszego Klubu trenują już na pełnych obrotach. Do dyspozycji sześciu zespołów juniorskich Unii są szkolne sale gimnastyczne, jak i hala widowisko-sportowa, siłownia, basen oraz boisko boczne, a także oczywiście „Orliki”.

Aby przeczytać o przygotowaniach juniorów starszych, juniorów młodszych, trampkarzy, młodzików, orlików i żaków – kliknij na „więcej”.

Juniorzy starsi
Najstarszy młodzieżowy zespół naszego Klubu solidnie trenuje już od kilkunastu dni. Jak już informowaliśmy wcześniej do drużyny Dawida Deresiewicza najprawdopodobniej dołączy Krzysztof Stodólski, który chce wrócić z Zawiszy Bydgoszcz. Bramkarz ten póki co ma jednak złamany palec i może uczestniczyć tylko w zajęciach biegowych. Juniorzy starsi trenują na „Orliku”, w hali i w siłowni. – Chłopaki pracują bardzo ambitnie i jeśli frekwencja będzie taka jaka jest na treningach, to pewnie będę zadowolony z naszej gry. Rozegramy sześć sparingów, których chłopcy już nie mogą się doczekać, a do ligi jeszcze sporo czasu i pracy – powiedział trener Deresiewicz. Sparingpartnerami janikowskich juniorów będą: rówieśnicy z Lecha Poznań, Pogoni Mogilno, Piasta Złotniki Kujawskie, a także seniorzy Zootechnika Kołuda Wielka i LZS Wielowieś.

Juniorzy młodsi
Juniorzy młodsi trenują na „Orliku”, a także w hali. Trener zespołu, którego głównym celem jest utrzymanie się w Lidze Wojewódzkiej K-P ZPN niekiedy zarządza też zajęcia w terenie. – Wszyscy zawodnicy są pozytywnie nastawieni do ciężkiej pracy. Frekwencja mogłaby być większa, ale to dopiero początek przygotowań i prawdopodobnie nowe twarze się pojawią – powiedział Mikołaj Plewa, który pełni funkcję drugiego trenera. Zespół juniorów młodszych ma zaplanowane trzy sparingi. Rywalami biało-niebieskich będzie: Lider Włocławek, Mieszko Gniezno i Gwiazda Bydgoszcz. Być w gronie sparingpartnerów pojawią się jeszcze juniorskie drużyny Pogoni Mogilno i Zawiszy Bydgoszcz. W Unii nie będzie grał raczej Adam Przybylski, który dopiero od dzisiaj jest testowany w Sparcie Brodnica.

Trampkarze
Chcący wrócić do Ligi Wojewódzkiej K-P ZPN trampkarze w chwili obecnej trenują na „Orliku”. W planach są także zajęcia w hali. Trener Dariusz Lewandowski jest zadowolony z frekwencji i przebiegu przygotowań. Zważywszy na to, iż runda wiosenna dla trampkarzy rozpocznie się dopiero w kwietniu, cykl gier kontrolnych zaplanowany jest dopiero na koniec lutego lub na początek marca.

Młodzicy
Drużyna młodzików prowadzona przez trenera Jana Plewę przeważnie korzysta z „Orlika”, ale ma także zaplanowane zajęcia w hali. Zespół ten ma zaplanowane trzy turnieje halowe: 1.lutego w Aleksandrowie Kujawskim, 21.lutego w Janikowie oraz 14.marca w Inowrocławiu. W tym ostatnim janikowianie będą bronić mistrzowskiego tytułu sprzed roku. Młodzicy rozegrają także kilka sparingów. Dwukrotnie rywalem Unii ma być będąca na obozie w Janikowie Wielkopolska Komorniki.

Orlicy
Drużyna trenera Arkadiusza Zaleskiego w ostatnim czasie trenuje w hali przygotowując się do turnieju, który odbędzie się w Janikowie 7.lutego. Na zajęciach jest wysoka frekwencja, dlatego też szkoleniowiec desygnuje do gry dwie drużyny. Ponadto orlicy wyjadą na inne turnieje, które rozgrywane będą w naszym województwie. 8.lutego do Mogilna, 14.lutego do Piechcina i 28.lutego do Ciechocinka.

Żacy
Trenujący w hali żacy co jakiś czas grają spotkania towarzyskie. Jak nas poinformował drugi trener drużyny – Marcin Zaleski po sobotniej potyczce z Małym Piłkarzem, także wczoraj został rozegrany sparing z tym zespołem. Unia wygrała 4:0 po bramkach: Mikołaja Walkowiaka, Bartłomieja Wandachowicza, Jakuba Domżalskiego i Bartosza Jóźwiaka. Nasi żacy wyjadą jeszcze tej zimy na dwa turnieje halowe – do Włocławka 15.lutego i tydzień później do Koronowa.