dzisiaj: 2060, wczoraj: 2355

Sparingpartner: Wełna Skoki

• autor: Redakcja, 2015-01-30 09:42

Pierwszy mecz w 2015 roku

Przed Unitami pierwszy mecz w 2015 roku, co prawda to spotkanie kontrolne, ale jak wszyscy wiemy wśród zawodników uprawiających piłkę nożną można usłyszeć słowa: „mecz jest meczem”. Rywalem janikowskiego a-klasowca będzie czwartoligowa Wełna Skoki. Sparing zostanie rozegrany w Gnieźnie przy ulicy Strumykowej, na boisku ze sztuczną nawierzchnią w najbliższą sobotę – 31.stycznia. Początek zaplanowano na godzinę 16:00. Ostatnie spotkanie kontrolne pomiędzy obiema drużynami zakończyło się naszą porażką 3:4.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na „więcej”.

Skocki Klub Sportowy „Wełna” Skoki
Data założenia: 23.10.1925
Barwy: zielono-żółte
Najwyższy poziom rozgrywkowy:
- IV liga (2012/2013) - 15.miejsce (spadek)

Pierwsze, a zarazem ostatnie spotkanie obu klubów miało miejsce zimą poprzedniego roku, a dokładniej 19.lutego we Wągrowcu. Wówczas janikowianie ulegli przeciwnikom 3:4. Jednakże w obu zespołach doszło do kilku znaczących zmian. Przed rokiem zarówno Wełna, jak i Unia były na najlepszej drodze do awansu do wyższych klas rozgrywkowych. Cel ten udało się zrealizować zawodnikom ze Skoków, i z Janikowa. Także teraz oba kluby czeka walka o miejsca premiowane przepustką do awansu. Zielono-żółci liczą się w grze o mistrzostwo czwartej ligi wielkopolskiej (północ), a biało-niebiescy chcą utrzymać najlepsze miejsce w bydgoskiej A-klasie. We Wągrowcu obie drużyny prowadzone były przez innych, niż obecnie trenerów. Szkoleniowcem Wełny był znany z gry w Janikowie – Tomasz Bekas, natomiast obowiązki trenera Unii tymczasowo sprawował Dariusz Lewandowski, a obecny coach poczynania kujawskich piłkarzy śledził z wysokości trybun. Mowa oczywiście o Jacku Łukomskim.

Aktualnie trenerem Wełny jest Krzysztof Panacewicz. Jego drużyna, jako beniaminek wielkopolskiej czwartej ligi spisuje się bardzo dobrze. Po szesnastu jesiennych meczach ma czwarte miejsce w tabeli. Zawodnicy ze Skoków zgromadzili 33 punkty, czyli tylko o trzy mniej niż lider rozgrywek. Na dobrą pozycję w tabeli złożyło się dziesięć zwycięstw, trzy remisy i trzy porażki. Bilans bramkowy zielono-żółtych wynosi 46-26. Najskuteczniejszym strzelcem Wełny jest Jakub Ślósarczyk. Napastnik ten jesienią strzelił aż osiemnaście goli. W dalszym ciągu piłkarzem swojego macierzystego klubu jest Arkadiusz Dereżyński. Były kapitan janikowskiej Unii przez znaczną część poprzedniej rundy leczył kontuzję, ale jest już w pełni sił. Ponadto barwy naszego jutrzejszego przeciwnika reprezentuje Eryk Nadworny, który niemalże jedenaście lat temu zadebiutował na boiskach ekstraklasy w zespole Amiki Wronki. Dla Wełny będzie to drugi tegoroczny sparing. Przed tygodniem pokonała ona LKS Luboń 3:0.

Jak już wspominaliśmy wyżej, poprzedni sparing między Unią, a Wełną zakończył się naszą porażką 3:4. Bramki dla janikowian strzelili wówczas – Marcin Zaleski, Damian Lewandowski i Dominik Jelonek. Jedno z trafień dla przeciwników zaliczył Dereżyński.