ogółem: 4 360 899

Sparing: Unia - Wełna Skoki 4:3

• autor: Redakcja, 2015-01-31 18:00

W pierwszej stolicy Unia formę ćwiczy

Dwudziestu jeden zawodników pojechało dzisiaj do Gniezna, na pierwszy tegoroczny mecz kontrolny, w którym sparingpartnerem była czwartoligowa Wełna Skoki. Podopieczni trenera Jacka Łukomskiego wygrali 4:3, mimo iż do przerwy przegrywali 0:2. Dwie bramki dla Unii strzelił Dominik Jelonek, a po jednej nowe twarze – Patryk Straszewski i Damian Brończyk. Szkoleniowiec janikowian w obu połowach wystawił dwa inne składy.

UNIA JANIKOWO – WEŁNA SKOKI 4:3 (0:2)

0:1 – 15’ Wełna Skoki
0:2 – 18’ Arkadiusz Dereżyński
1:2 – 52’ Dominik Jelonek
1:3 – 57’ Arkadiusz Dereżyński (rzut karny)
2:3 – 67’ Dominik Jelonek (rzut wolny)
3:3 – 69’ Patryk Straszewski
4:3 – 80’ Damian Brończyk (rzut rożny)

UNIA (I połowa): Woźniak - Sirko, Wiśniewski, Oczkowski, Brończyk - Damian Lewandowski, Zaleski, Plewa, Kruszka - Sadecki, Wysocki.

UNIA (II połowa): Porszke - Pindel, Losik, Radaszewski, Plewa - Ojczenasz, Kumor, Deresiewicz [64'] (65' Brończyk), Nowicki - Jelonek, Straszewski.

W 64.minucie po przepychankach sędzia ukarał czerwonymi kartkami po jednym zawodniku z obydwóch drużyn i zezwolił na dokonanie zmiany na zasadzie schodzi zawodnik ukarany, a jego miejsce zajmuje rezerwowy. W związku z tym za Deresiewicza wszedł Brończyk, który grał w pierwszej połowie.

Unia: 11 celnych, 7 niecelnych

Wełna: 5 celnych, 11 niecelnych

Szczegółowa relacja ze sparingu w rozwinięciu.

Testowany był Patryk Straszewski, a po debiut jako piłkarz naszego Klubu zaliczył Damian Brończyk. Poza kadrą meczową znalazł się bramkarz Łukasz Dolatowski, a także czterech graczy z pola – ze względu na sprawy prywatne: Michał Maksim i Dariusz Lewandowski, kontuzjowany Norbert Karpiński oraz Patryk Karpiński, który nie wznowił treningów.

Jako pierwsi zaatakowali janikowianie. W 4.minucie Marcin Zaleski zdecydował się na strzał zza szesnastu metrów, który bramkarz sparował na róg. Dziesięć minut później po dobrej akcji Mikołaja Plewy, zza pole karnego uderzył Mikołaj Kruszka, ale po odbiciu od obrońcy futbolówka wyszła na róg. W odpowiedzi dwa ciosy zadali nasi przeciwnicy, którzy po przeprowadzeniu dwóch akcji mieli na koncie dwa strzelone gole.

0:1 – 15’ Arkadiusz Dereżyński popisał się piękną asystą, podając podcinką prostopadle nad obrońcami Unii w pole karne, gdzie jeszcze bardziej efektownym strzałem z pierwszej piłki w długi róg bramki pod poprzeczkę popisał się jego kolega z drużyny wyprowadzając Wełnę na prowadzenie.

0:2 – 18’ Dereżyński po rajdzie z piłką środkiem boiska minął kilku zawodników Unii, po czym wszedł w pole karne i z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie Wełny.

W 22.minucie Plewa wymienił podania z Marcinem Sadeckim, po czym uderzył z kąta w krótki słupek będąc już w polu karnym. Strzał obronił bramkarz. Minutę później Dereżyński strzelał zza szesnastki tuż przy słupku. W 32.minucie po rzucie rożnym uderzenie jednego z rywali z siedmiu metrów minęło janikowską bramkę. Sto dwadzieścia sekund później na czystą pozycję wychodził Adrian Wysocki, ale naciskany przez rywala uderzył zbyt lekko i piłkę przejął golkiper. Moment później strzał zawodnika Wełny z daleka przeszedł nad poprzeczką. W 36.minucie wykazał się Tomasz Woźniak broniąc groźne uderzenie zza pola karnego. Minutę potem za faul żółtą kartką ukarany został Damian Lewandowski. Następnie Kruszka przerzucił na prawą stronę do Lewandowskiego, ale jego strzał wyszedł na… aut. Prawoskrzydłowy Unii zrehabilitował się chwilę później. Tym razem jego uderzenie z dystansu wyłapał bramkarz. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy w dogodnej sytuacji znalazł się Eryk Nadworny, ale wychodzącego na czystą pozycję ubiegł Woźniak. W 44.minucie Plewa uderzył nad bramką z dalekiej odległości, a w doliczonym czasie gry za faul na tym zawodnik kartę ostrzegawczą ujrzał nasz przeciwnik.

Na drugą połowę wyszła całkiem inna jedenastka janikowskiego zespołu. Jedynym piłkarzem, który zagrał cały mecz był Plewa. Pierwszą część spotkania wystąpił jako środkowy pomocnik, a drugą odsłonę jako lewy obrońca. W obu połowach udział brał też Damian Brończyk, który także próbowany był na tych samym pozycjach.

Unici rzucili się do odrabiania strat z pierwszej połowy błyskawicznie i już pierwsza dobrze przeprowadzona akcji przyniosła gola kontaktowego.

1:2 – 52’ Dawid Deresiewicz próbował podawać między obrońców, piłka odbita od jednego z nich trafiła na lewą stronę do Martina Nowickiego, który zagrał wzdłuż linii pola bramkowego do Dominika Jelonka. Napastnik Unii nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce z bliskiej odległości.

Chwilę później przeciwnicy z dalekiej odległości nie zagrozili naszej bramce, gdyż piłka minęła poprzeczkę. W 56.minucie w polu karnym w niegroźnej sytuacji faulował Jakub Losik. Sędzia bez wahania odgwizdał przewinienie.

1:3 – 57’ Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Dereżyński i płaskim strzałem zmylił próbującego interweniować Dawida Porszke.

Następnie przeciwnicy oddali kolejny strzał z daleka, który był niecelny. Potem w zamieszaniu podbramkowym dobrze interweniował nasz bramkarz. Dereżyński próbował strzelił trzeciego gola, ale jego strzał zza pola karnego nie znalazł drogi do bramki. W 62.minucie za faul żółtą kartką ukarany został jeden z rywali. Deresiewicz rzut wolny rozegrał na krótko. Podał do Dawida Pindla, który bez zastanawiania się uderzył z dystansu. Futbolówka poszybowała zbyt wysoko, by zagrozić graczom ze Skoków. Chwilę później mocny strzał Deresiewicza pięknie sparował golkiper. Dwie minuty później po zamieszaniu i przepychance z boiska z powodu czerwonych kartek zeszło dwóch zawodników – jeden z Unii (Deresiewicz) i jeden z Wełny. Ich miejsce ze względu na kontrolny charakter spotkania zajęli rezerwowi.

2:3 – 67’ Po fulu na Patryku Straszewskim z rzutu wolnego z około dwudziestu pięciu metrów silnie przymierzył Jelonek. Piłka odbita od słupka zaskoczyła bramkarza, który nie podjął próby interwencji.

3:3 – 69’ Unici szybko zadali kolejny cios i wyrównali. Napędzający akcję Damian Ojczenasz wypatrzył Straszewskiego, który ze stoickim spokojem płaskim uderzeniem w sytuacji sam na sam posłał piłkę w długi róg bramki.

W 71.minucie strzał Dereżyńskiego z siedemnastu metrów z wolnego minął okienko janikowskiej bramki. Dwie minuty później z dystansu zbyt wysoko przymierzył Kacper Kumor. Następnie biało-niebiescy przeprowadzili dobrą akcję – Ojczenasz podał Brończykowi, który dośrodkował w pole karne, Jelonek zgrał Nowickiemu, który odegrał naszemu napastnikowi – strzelcowi dwóch goli. Jego strzał z kąta był niecelny. Potem rywale oddali dwa strzały z dalekiej odległości, oba były nieskuteczne i minęły słupek bramki strzeżonej przez Porszke.

4:3 – 80’ Brończyk posłał piłkę z rzutu rożnego w kierunku bramki, a interweniujący golkiper tuż przed linią próbował ją zatrzymać, ale nie zdołał jej złapać i wpadła ona odbita do siatki.

Następnie rywale próbowali wyrównać dwoma strzałami z rzutów wolnych. Oba jednak były niecelne – jeden za wysoki, a drugi minął słupek. W 87.minucie uderzenie Straszewskiego z szesnastu metrów bramkarz sparował na korner, po rozegraniu Plewa z narożnika szesnastki strzelił niecelnie. Na dwie minuty przed końcem meczu ponownie silnie uderzył Plewa. Piłka nie znalazł drogi do bramki przechodząc nad poprzeczką.