Zapraszamy na turniej orlików!

• autor: Redakcja, 2015-02-05 14:54

Turniej Orlików im. Alfreda Niedźwieckiego

W najbliższą sobotę, tj. 7.lutego 2015 roku o godzinie 9.10 w hali widowiskowo-sportowej w Janikowie rozpocznie się V Turniej Halowej Piłki Nożnej Orlików im. Alfreda Niedźwieckiego pod patronatem Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Eugeniusza Kłopotka.

W meczu otwarcia pierwsza drużyna Unii podejmie Piasta Złotniki Kujawskie. W tej samej grupie znajduje się także Młoda Włocłavianka Włocławek, Pogoń Mogilno i Notecianka Pakość.

W grupie B poza drugą drużyną wystawioną przez gospodarzy zagra: Mały Piłkarz Inowrocław, Unia Gniewkowo, Cuiavia Inowrocław i Gopło Kruszwica.

Klikając na „więcej” przeczytasz cały news i poznasz sylwetkę Alfreda Niedźwieckiego.

Finał zaplanowano na godzinę 15.55, a zaraz po nim ma odbyć się wręczenie nagród i oficjalne zakończenie turnieju.

Nagrodę główną – dla drużyny zwycięskiej ufundowała firma Rajsport Sieradz – przedstawiciel marki Legea. Pozostałymi sponsorami turnieju jest: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Eugeniusz Kłopotek, Krajowa Spółka Cukrowa „Polski Cukier” i Starostwo Powiatowe Inowrocław.

Będzie to piąty turniej dla orlików im. Alfreda Niedźwieckiego – jednego z założycieli KS Unia Janikowo w 1958 roku. Pomysłodawcą nazwania rozgrywek jego imieniem jest trener drużyny orlików – Arkadiusz Zaleski.

Na sobotni turniej zaproszeni zostali także zawodnicy grający w Unii w czasach, kiedy prezesem był Niedźwiecki. Mowa tutaj o Ryszardzie Znajdku i Marku Znajdku. Ten pierwszy ma wręczyć nagrodę królowi strzelców, gdyż w przeszłości był znakomitym napastnikiem. Z kolei drugi był bramkarzem. Ma obserwować zawodników na tej pozycji i wręczyć najlepszemu golkiperowi upominek.

Z kolei w niedzielę, janikowscy orlicy wezmą udział w turnieju w Mogilnie. Kliknij na poniższy link, a dowiesz się szczegółów: Turniej w Mogilnie.

Alfred Niedźwiecki
Urodzony w 1933 roku w Janikowie.
Zmarł 14.listopada 2010 roku.

Był jednym z piętnastu założycieli Klubu Sportowego „Unia” Janikowo. Od 1958 roku pełnił funkcję wiceprezesa do spraw sportowych. 31.marca 1980 roku został prezesem Międzyzakładowego Ludowego Klubu Sportowego „Unia”. Na stanowisku tym był aż do 1999 roku. Następnie ponownie został wiceprezesem Klubu, a od już 2004 roku przez pięć lat był członkiem Zarządu.

Poza działalnością w Klubie, Alfred Niedźwiecki w latach 1967-1982 był Przewodniczącym Prezydium Miejskiej Rady Narodowej, a także Naczelnikiem Miasta i Gminy Janikowo. Ponadto był członkiem Głównego Komitetu Kultury Fizycznej, a także Wiceprzewodniczącym Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.