dzisiaj: 502, wczoraj: 2047

Sparing: BKS Bydgoszcz - Unia 1:3

• autor: Redakcja, 2015-02-08 19:52

Wygraliśmy, lecz dwie kontuzje ponieśliśmy...

W dzisiejszym sparingu rozgrywanym w Bydgoszczy, Unia pokonała miejscowy BKS 3:1. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. W 54.minucie na prowadzenie janikowian wyprowadził Adrian Wysocki. Osiem minut później drugiego gola dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego strzelił Dariusz Lewandowski. W 79.minucie Sebastian Włodarczyk zdobył kontaktową bramkę, ale na sto dwadzieścia sekund przed końcem spotkania własnego bramkarza pokonał Kacper Markus, który niefortunnie próbował wybić piłkę z pola karnego. Wygraną zdecydowanie przyćmiły dwie kontuzje odniesione przez naszych zawodników. Po zakończonym meczu do inowrocławskiego szpitala przetransportowani zostali: Martin Nowicki i Marcin Sadecki.

BKS BYDGOSZCZ – UNIA JANIKOWO 1:3 (0:0)

0:1 – 54’ Adrian Wysocki
 0:2 – 62’ Dariusz Lewandowski
 1:2 – 79’ Sebastian Włodarczyk
 1:3 – 88’ Kacper Markus (samobójcza)

UNIA (I połowa): Porszke – Sirko, Losik, Wiśniewski, Radaszewski – Ojczenasz, Dariusz Lewandowski, Plewa, Nowicki (9’ Damian Lewandowski) – Jelonek, Straszewski.

UNIA (II połowa): Woźniak – Pindel, Losik, Oczkowski, Sirko – Damian Lewandowski, Kruszka, Zaleski, Wysocki – Dariusz Lewandowski (70’ Ojczenasz), Sadecki (48’ Jelonek).

BKS: 6 celnych, 4 niecelne
Unia: 4 celnych, 6 niecelnych

Szczegółowa relacja ze sparingu w rozwinięciu newsa.

W Bydgoszczy nie zagrało kilku zawodników, którzy wystąpili w poprzednim sparingu. Mowa tutaj o Dawidzie Deresiewiczu (doznał kontuzji kostki na środowej gierce), Damianie Brończyku i Kacprze Kumorze (obaj narzekają na grypę). Poza kadrą meczową znalazł się Łukasz Dolatowski i oczywiście czekający na operację kolana Norbert Karpiński, a także Michał Maksim, który zmaga się z urazem. Ponadto w dalszym ciągu treningów nie wznowił Patryk Karpiński. Po raz pierwszy w tym roku zagrał Dariusz Lewandowski, których w poprzednim tygodniu ze sparingu wyeliminowały sprawy prywatne.

Wydarzenia boiskowe:
W pierwszej połowie oba zespoły kontrolowały przebieg spotkania. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Niestety, dla Martina Nowickiego mecz zakończył się już w 9.minucie. Janikowski lewoskrzydłowy stracił piłkę w środkowej części boiska i następnie źle stanął w walcząc o odzyskanie futbolówki. Pierwszy strzał na bramkę miał miejsce w 29.minucie. Z narożnika pola karnego zdecydował się uderzyć Dariusz Lewandowski. Piłka zmierzała w dłuższe okienko, ale ostatecznie wyszła poza boisko. Zawodnik ten na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy sfaulował jednego z rywali, za co sędzia Dariusz Ignatowski pokazał żółtą kartkę. Defensywa naszego zespołu do 45.minuty grała bezbłędnie. Do momentu, gdy Krzysztof Wiśniewski niezbyt dokładnie zagrał wspomnianemu wcześniej Lewandowskiemu. Piłkę przychwycił jeden z rywali, po czym groźnie uderzył po ziemi zza pola karnego. Dobrą interwencją popisał się Dawid Porszke, który sparował futbolówkę na rzut rożny.

Niestety, ale także druga połowa dla naszego zespołu rozpoczęła się pechowo. Trzy minuty po wznowieniu gry, wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Marcin Sadecki źle stanął i skręcił kostkę. Następnie bydgoszczanie oddali dwa strzały zza pola karnego, które przeszły nad poprzeczką.

54’ 0:1 – Dawid Pindel dośrodkował z prawej strony będąc na wysokości połowy boiska. Futbolówkę głową trącił jeszcze jeden z obrońców, a akcję zamknął stojący tuż przy dłuższym słupku strzałem pod poprzeczkę Adrian Wysocki otwierając wynik meczu.

W 61.minucie jeden z zawodników bydgoskich uderzył zbyt wysoko z dalekiej odległości.

62’ 0:2 – Po akcji Lewandowskich podwyższyliśmy prowadzenie. Damian Lewandowski z prawej strony podał płasko w pole karne Dariuszowi, który po przyjęciu z zimną krwią płaskim strzałem pokonał bramkarza.

W 71.minucie Wysocki zza szesnastki płaskim strzałem trafił w słupek, po czym piłka opuściła boisko. Następnie uderzenie Dominika Jelonka z dalekiej odległości wyłapał bramkarz. Minutę później po rajdzie z piłką zawodnik z Bydgoszczy wszedł w pole karne i uderzył na bramkę, ale dobrą interwencją popisał się Tomasz Woźniak wybijając futbolówkę na korner. W odpowiedzi, Damian Ojczenasz wystawił na szesnastym metrze piłkę Wysockiemu, który fatalnie spudłował.

79’ 1:2 – Po akcji prawą stroną, tuż przy linii końcowej, jeden z przeciwników przechytrzył Macieja Sirko i dograł wzdłuż bramki. Strzał nogą obronił nasz bramkarz, a po dobitce z bliskiej odległości piłkę w siatce umieścił Sebastian Włodarczyk.

Po wznowieniu gry z połowy boiska strzelał Jelonek, ale piłkę wychodzącą poza pole gry wyłapał bramkarz. W 82.minucie płaskie uderzenie przeciwnika zza pola karnego przeszło obok bramki. Trzy minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu głową strzał jednego z rywali został zablokowany i po raz kolejny bydgoszczanie wykonywali korner. Tym razem po wrzutce w pole karne strzał z główki obronił Woźniak.

88’ 1:3 – Po dobrej akcji Unitów, Marcin Zaleski oddał strzał z narożnika pola karnego. Piłkę przed siebie odbił bramkarz, a Kacper Marks tak niefortunnie chciał ją wybić, że trafił do własnej bramki z kilku metrów.

Wynik dwukrotnie podwyższyć mógł Mikołaj Kruszka. Zawodnik ten dwa razy wychodził sam na sam z bramkarzem rywali. Najpierw z kilku metrów trafił obok słupka, a następnie lobem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Unia GniewkowoUNIA JANIKOWO
Unia Gniewkowo   UNIA JANIKOWO