ogółem: 1 973 860

Sparing: Mieszko Gniezno - Unia 2:4

• autor: Redakcja, 2015-02-21 20:51

Napędzili "Strachola"

Na sztucznej nawierzchni w Gnieźnie, Unia Janikowo pokonała miejscowego Mieszka 4:2 (2:1). Już po niespełna kwadransie gry podopieczni trenera Jacka Łukomskiego napędzili stracha przeciwnikom za sprawą dwóch goli Patryka Straszewskiego. Tuż przed przerwą gospodarze zdobyli kontaktową bramkę autorstwa Krzysztofa Jackiewicza. Na początku drugiej połowy prowadzenie dla janikowian podwyższył Michał Maksim. Następnie bramkarza czwartoligowców pokonał Dariusz Lewandowski. Na kilka minut przed końcem meczu boisko za dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną opuścić musiał Mikołaj Kruszka. Chwilę przed końcowym gwizdkiem, zdaniem arbitra Damian Brończyk sfaulował w polu karnym jednego z rywali i po strzale z "jedenastki" wynik spotkania został ustalony przez Jackowiaka. Janikowianie zrewanżowali się za letnią porażkę w takich samych rozmiarach.

MIESZKO GNIEZNO – UNIA JANIKOWO 2:4 (1:2)

0:1 – 05’ Patryk Straszewski
0:2 – 14’ Patryk Straszewski
1:2 – 43’ Krzysztof Jackowiak
1:3 – 48’ Michał Maksim
1:4 – 65’ Dariusz Lewandowski
2:4 – 89’ Krzysztof Jackowiak (rzut karny)

UNIA: PorszkeSirko (65’ Brończyk), Brończyk (46’ Pindel), Wiśniewski, Losik Wysocki (65’ Jelonek), Plewa, Dariusz Lewandowski (65’ Straszewski), DeresiewiczJelonek (46’ Kruszka [86']), Straszewski (46’ Maksim).

Rezerwowy, który nie zagrał: Woźniak.

STATYSTYKI STRZAŁÓW:
Mieszko: 7 celnych, 4 niecelne
Unia: 11 celnych, 6 niecelnych

FOTORELACJA ZA SPORTGNIEZNO.PL

Szczegółowa relacja ze sparingu w rozwinięciu newsa.

Poza kadrą meczową znalazło się aż jedenastu zawodników. Ze względu na kontuzje w spotkaniu w Gnieźnie nie uczestniczyli: Marcin Nowicki, Norbert Karpiński, Marcin Sadecki i Damian Ojczenasz, który nadal odczuwa dyskomfort, mimo iż trenował na środkowym treningu. W dalszym ciągu z grypą zmaga się Damian Lewandowski. Zarówno Pawła Radaszewskiego, jak i Kacpra Kumora z gry wykluczyły sprawy prywatne. Obaj wraz z Tomaszem Oczkowskim i sprawdzanym Hubertem Prosianowskim mają wystąpić w sparingu juniorów starszych. Cały czas poza składem jest trzeci bramkarz – Łukasz Dolatowski, a Patryk Karpiński wiązany Zootechnikiem Kołuda Wielka. W ostatniej chwili zaniemógł Marcin Zaleski, którego wyjazd do Gniezna wyeliminowały problemy zdrowotne.

Trener Jacek Łukomski skorzystał dzisiaj z czternastu zawodników. Po pierwszej połowie zmienił niektórym graczom pozycje na boisku. W drugiej połowie wprowadzeni do gry: Dawid Pindel po raz pierwszy został sprawdzany jako prawoskrzydłowy, a Mikołaj Kruszka grał w środku pomocy. Z kolei Mikołaj Plewa występował na lewej stronie obrony, a Jakub Losik wrócił do swojej nominalnej pozycji, czyli na środek defensywy. Jako lewy pomocnik sprawdzony w ciągu kilkunastu minut został Dominik Jelonek.

Wydarzenia boiskowe:
Już po upływie stu dwudziestu sekund janikowianie oddali pierwszy strzał, na który zdecydował się Mikołaj Plewa. Piłka kopnięta z narożnika szesnastki minęła dłuższe spojenie słupka z poprzeczką. Po takim samym odstępie czasu jak pierwsza sytuacja od gwizdka rozpoczynającego mecz Dawida Porszke minął jeden z napastników gospodarzy. Na nasze szczęście piłka podana wzdłuż bramki z ostrego kąta została wybita przez Krzysztofa Wiśniewskiego poza linię końcową.

5’ 0:1 – Dariusz Lewandowski z rzutu wolnego z własnej połowy natychmiastowo posłał górną prostopadłą piłkę w kierunku napastników Unii. Będący na spalonym Dominik Jelonek zostawił ją będącemu na czystej pozycji Patrykowi Straszewskiemu, który podcinką nad bramkarzem posłał futbolówkę do siatki, gdyż chcący zażegnać utratę gola Łukasz Mokrzycki nie zdążył interweniować tuż przed linią bramkową. Gospodarze twierdzili, iż bramka padła ze spalonego, za co wspominany wcześniej zawodnik ujrzał kartkę koloru żółtego.

14’ 0:2 – Dośrodkowanie z rzutu wolnego Dawida Deresiewicza wybili obrońcy. Piłka trafiła do Plewy, który przerzutem na lewą stronę obsłużył Straszewskiego. Nowy zawodnik Unii popularnym już „centro-strzałem” z narożnika pola karnego trafił w samo okienko.

Po kwadransie gry faulowany w pobliżu szesnastki był Lewandowski. Deresiewicz z rzutu wolnego trafił w słupek, piłka spadła pod nogi Jakuba Losika, który uderzył z woleja w poprzeczkę. Futbolówka odbita od linii bramkowej znalazła się przy Jelonku. Nasz napastnik bez wahania zdecydował się na strzał, ale obronił go bramkarz. W 18.minucie Deresiewicz będąc w polu karnym przegrał pojedynek z golkiperem, który sparował futbolówkę na boczną siatkę. Następnie po podaniu naszego lewoskrzydłowego do strzelca dwóch bramek, piłka znowu zatrzepotała w sieci, ale arbiter odgwizdał spalonego. W 27.minucie za faul i dyskusje żółtą kartkę ujrzał Lewandowski. Moment później taką samą karą za przewinienie sędzia napomniał Plewę. Gnieźnianie natychmiast wznowili grę, po czym jeden z rywali przestrzelił będąc w polu karnym. Po pół godzinie gry, strzał Deresiewicza z szesnastu metrów obronił bramkarz. W 34.minucie pozostawiony bez opieki rywal chciał zaskoczyć Porszke uderzeniem z bliska piętą. Na szczęście górą był nasz golkiper. Dwie minuty później bramkę, która nie została uznana poprzez spalonego zdobyło Mieszko. W 38.minucie potężny strzał Deresiewicza z wolnego z około czterdziestu metrów minął słupek.

43’ 1:2 – Po podaniu z lewej strony w pole karne Unii, bez opieki pozostał Krzysztof Jackiewicz, który po opanowaniu piłki posłał ją nad poprzeczką.

Moment po przerwie płaski strzał Deresiewicza zza pola karnego przeszedł obok krótkiego słupka.

48’ 1:3 – Deresiewicz dośrodkował z rożnego, a wrzutkę zamknął Michał Maksim, który z kilku metrów nie miał problemów z posłaniem piłki do bramki nogą.

W 50.minucie płaski strzał z siedemnastu metrów przeszedł obok janikowskiej bramki. Pięć minut później błąd popełnił Porszke, który podał napastnikowi z „piątki”. Na szczęście atakujący gospodarzy uderzył zbyt lekko i bramkarz Unii złapał piłkę. W 61.minucie Mikołaj Kruszka podał wzdłuż bramki z lewej strony Lewandowskiemu. Napastnik janikowian trafił do siatki, ale sędzia wskazał, że asystujący w tej sytuacji zawodnik był na spalonym. Po pomyłce arbitra, uderzenie jednego z przeciwników w polu karnym obronił Porszke. W 64.minucie Lewandowski na krótko rozegrał korner. Po podaniu do Deresiewicza, uderzył on z narożnika szesnastki, ale strzegący bramki zawodnik kapitalnie przerzucił piłkę nad poprzeczką i podopieczni trenera Jacka Łukomskiego mieli kolejny rzut rożny.

65’ 1:4 – Deresiewicz dośrodkował z kornera, a Lewandowski uderzył główką. Piłka odbita od poprzeczki znalazła się w bramce.

Chwilę potem strzał z dystansu gnieźnian był zbyt wysoki. W 70.minucie po kombinacyjnej akcji Plewa-Jelonek-Deresiewicz, ten ostatni w polu karnym trafił w bramkarza. Następnie po znakomitym podaniu Plewy, Straszewski wyszedł sam na sam, lecz przegrał pojedynek z golkiperem. W odpowiedzi po niepewnym wyjściu Porszke, z linii bramkowej piłkę wślizgiem wybijać musiał Wiśniewski. W 78.minucie Jelonek zagrał Maksimowi, a ten z bliskiej odległości zbyt lekko uderzył w golkipera. Później strzał Deresiewicza z daleka był zbyt wysoki. Kolejnie uderzenie gospodarzy obronił Porszke. Na jedenaście minut przed końcem Kruszka za faul otrzymał żółtą kartkę. W 86.minucie po raz kolejny zawodnik ten przewinił i w konsekwencji dwóch napomnień musiał opuścić boisko z powodu czerwonej karki. W 88.minucie w polu karnym faulował Damian Brończyk.

89’ 2:4 – Z rzutu karnego strzałem w prawy róg bramki interweniującego w przeciwną stronę bramkarza Unii pokonał Jackiewicz ustalając tym samym wynik meczu.

W ostatniej minucie Jelonek uruchomił Deresiewicza, ale ten w sytuacji sam na sam z golkiperem próbował go mijać i przegrał z nim pojedynek.

Kolejny sparing, janikowianie zagrają w najbliższą środę o godzinie 18.15. Rywalem Unii będzie Polonia, a mecz odbędzie się w Bydgoszczy.