Sparing: Polonia Bydgoszcz - Unia 2:1

• autor: Redakcja, 2015-02-25 22:22

Polonia znowu zwycięska

Czwartoligowa Polonia Bydgoszcz po raz kolejny pokonała w towarzyskim meczu Unię Janikowo 2:1 (0:0). Gospodarze objęli prowadzenie w 58.minucie po golu Mateusza Onyska, a na jedenaście minut przed końcem spotkania Michał Stolarski podwyższył wynik. Biało-niebiescy natychmiastowo odpowiedzieli i po sześćdziesięciu sekundach za sprawą Adriana Wysockiego strzelili kontaktową bramkę. Mimo podjętych prób w dążeniu do wyrównania, janikowianie musieli uznać wyższość rywali.

POLONIA BYDGOSZCZ – UNIA JANIKOWO 2:1 (0:0)

1:0 – 58’ Mateusz Onysk
 2:0 – 79’ Michał Stolarski
 2:1 – 80’ Adrian Wysocki

UNIA: WoźniakSirko (68’ Losik), Brończyk, Wiśniewski, Losik (46’ Pindel) – Damian Lewandowski (61’ Prosianowski), Zaleski, Deresiewicz (34’ Kruszka), Wysocki (46’ Plewa) – Straszewski (61’ Wysocki), Jelonek.

Rezerwowy, który nie zagrał: Porszke.

STATYSTYKI STRZAŁÓW:
Polonia: 4 celne, 2 niecelne
Unia: 6 celnych, 9 niecelnych

Sędziował: Adam Lyczmański.

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu.

Jedenastu zawodników biało-niebieskich nie pojawiło się w kadrze meczowej na sparing z Polonią Bydgoszcz. Wiadomo, że poważne kontuzje wykluczyły Norberta Karpińskiego i Martina Nowickiego. W dalszym ciągu na urazy narzekają: Damian Ojczenasz oraz Marcin Sadecki, którzy wciąż nie trenują. Grypa dopadła Michała Maksima, a obowiązki trenerskie zatrzymały Dariusza Lewandowskiego. Trener dał odpocząć trzem graczom w wieku juniorskim – Tomaszowi Oczkowskiemu, Pawłowi Radaszewskiemu, a także Kacprowi Kumorowi. W Bydgoszczy nie pojawili się także: trzeci bramkarz Łukasz Dolatowski i bliski zmiany klubu Patryk Karpiński.

W pierwszym zespole Unii testowany był Hubert Prosianowski z juniorów starszych naszego Klubu.

Przebieg wydarzeń boiskowych:
Już sto dwadzieścia sekund po rozpoczęciu meczu zza pola karnego strzelał Damian Lewandowski. Bramkarz gospodarzy był jednak na posterunku. W odpowiedzi uderzenie z dystansu Polonistów trafiło w boczną siatkę. W 13.minucie po faulu na Patryku Straszewskim janikowianie szybko rozegrali rzut wolny. Trójkowa akcja: Lewandowski – Marcin ZaleskiDawid Deresiewicz zakończyła się strzałem w krótki słupek w boczną siatkę tego ostatniego zawodnika będącego już w polu karnym. W 24.minucie Krzysztof Wiśniewski sfaulował na osiemnastym metrze Arkadiusza Woźniaka – byłego zawodnika janikowskiego klubu, który zimą przeszedł do Polonii. Robert Sawicki ze stałego fragmentu gry posłał piłkę w górną siatkę. Następnie z szesnastego metra strzelał Dominik Jelonek, ale bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć. Zawodnik ten obronił także uderzenie Straszewskiego z narożnika pola karnego. Po pół godzinie gry z wolnego, Jelonek natychmiast podał Maciejowi Sirko, który dośrodkował w szesnastkę. Jeden z obrońców głową wybił przed siebie, a będący na narożniku pola karnego Adrian Wysocki kopnął „Panu Bogu w okno”. W 34.minucie z powodu kontuzji kostki Deresiewicza zastąpił Mikołaj Kruszka. Cztery minuty później po faulu na Wysockim, jeden z gospodarzy został ukarany karą minutową. Po rozegraniu rzutu wolnego piłka znalazł się pod nogami Lewandowskiego, który strzałem zza pola karnego posłał ją obok dłuższego słupka. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, dośrodkowanie z wolnego Zaleskiego, spadło na głowę Jelonka, ale futbolówka nie znalazła drogi do bramki.

W 53.minucie Zaleski przerzucił na prawą stronę Lewandowskiemu. Prawoskrzydłowy Unii po wcześniejszym sprincie opanował piłkę i uderzył z narożnika szesnastki w boczną siatkę. Następnie strzał Mikołaja Plewy z podobnej odległości obronił bramkarz.

58’ 1:0 – Prostopadłe podanie Dawida Szcześniaka do wchodzącego w pole karne niepilnowanego Mateusza Onyska, który mając przed sobą bramkarza posłał piłkę po ziemi w dłuższy róg bramki.

W 59.minucie za faul na bramkarzu, Kruszka otrzymał karę minutową. Trzy minuty później po dośrodkowaniu Zaleskiego z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym piłka znalazła się przed Hubertem Prosianowskim. Zawodnik z juniorów starszych bez zastanowienia uderzył z siedmiu metrów nad bramką. W 69.minucie Dawid Pindel stracił piłkę w środku pola na naszej połowie. Jeden z przeciwników oddał strzał z około trzydziestu metrów, a futbolówkę zmierzającą pod poprzeczkę piękną paradą na róg sparował Tomasz Woźniak. Na dwadzieścia minut przed końcem po wrzutce z prawej strony Damiana Brończyka, Jelonek głową przeniósł piłkę na górną siatkę.

79’ 2:0 – Po akcji Polonii i podaniu Szcześniaka, niepilnowany Michał Stolarski uderzył w dłuższy słupek z około dziesięciu metrów.

80’ 2:1 – Unia odpowiedziała błyskawicznie. Kruszka z lewej strony podał wzdłuż bramki, zamykający akcję Wysocki wślizgiem wpakował piłkę do bramki.

Chwilę po wznowieniu bydgoszczanie mogli podwyższyć wynik. Tym razem po zagraniu wzdłuż bramki, strzał z siedmiu metrów z pierwszej piłki obronił Woźniak. W 84.minucie płaskie uderzenie zza pola karnego oddał Zaleski, ale bramkarz był na posterunku. Sędzia Adam Lyczmański przerwał jednak grę i zauważył, że środkowy pomocnik Unii w momencie oddania strzału był faulowany. Z rzutu wolnego w mur trafił Plewa. Na trzy minuty przed końcem, janikowianie mieli ostatni stały fragment. Tym razem z około dwudziestu pięciu metrów Zaleski przeniósł piłkę nad poprzeczką.

UNIA JANIKOWOWarta Międzychód
UNIA JANIKOWO   Warta Międzychód