ogółem: 1 973 826

Sparing: Unia - Chemik Bydgoszcz 1:1

• autor: Redakcja, 2015-02-28 17:07

Z Chemikiem ponownie na remis

W meczu kontrolnym rozgrywanym na bocznej płycie janikowskiego Stadionu Miejskiego, Unia zremisowała 1:1 z piątoligowym Chemikiem Bydgoszcz. Do przerwy, goście prowadzili po golu zdobytym w 39.minucie przez Bartosza Rudzińskiego. Z kolei w drugiej połowie, na dwanaście minut przed końcem spotkania, bramkę na wagę remisu strzelił Patryk Straszewski.

UNIA JANIKOWO - CHEMIK BYDGOSZCZ 1:1 (0:1)

0:1 - 39' Bartosz Rudziński
 1:1 - 78' Patryk Straszewski

UNIA: Woźniak (46' Porszke) - Sirko (71' Pindel), Losik, Wiśniewski, Plewa (79' Kruszka) - Dariusz Lewandowski [62'] (63' Prosianowski), Zaleski (67' Jelonek) - Damian Lewandowski (77' Wysocki), Kruszka (46' Deresiewicz), Wysocki (46' Brończyk) - Jelonek (46' Straszewski).

W 62.minucie za niesportowe zachowanie, sędzia ukarał czerwoną kartką Dariusza Lewandowskiego i zezwolił na dokonanie zmiany na zasadzie schodzi zawodnik ukarany, a jego miejsce zajmuje rezerwowy. W związku z tym wszedł testowany Hubert Prosianowski.

Unia: 7 celnych, 8 niecelnych
Chemik: 5 celnych, 3 niecelne

FOTORELACJA

Szczegółowa relacja w rozwinięciu...

Ponownie poza składem meczowym tym razem znalazło się dziesięciu zawodników. Są nimi: Michał Maksim, Damian Ojczenasz, Martin NowickiNorbert Karpiński Marcin Sadecki (choroby i kontuzje), Tomasz Oczkowski, Kacper Kumor, Paweł Radaszewski (jutrzejszy sparing juniorów), Patryk Karpiński (finalizacja wypożyczenia) i Łukasz Dolatowski (trzeci bramkarz).

Do pełni sił wrócił już Dawid Deresiewicz, który początkowo miał dzisiaj nie zagrać.

Sytuacje boiskowe:
Jako pierwszy na bramkę rywali w 4.minucie strzelał Dariusz Lewandowski, ale piłka po ziemi w znacznej odległości od słupka minęła bramkę. Trzy minuty potem, po krótko rozegranym rzucie rożnym gości, jeden z nich uderzał z narożnika szesnastki, ale obrońca zdołał wybić poza linię końcową. Chwilę później, strzał przeciwnika z daleka był zbyt wysoki. W 10.minucie wspomniany wcześniej Lewandowski natychmiast podał górą z wolnego Damianowi Lewandowskiemu, który będąc na prawym skrzydle uderzył nad bramką. Sto dwadzieścia sekund później, po dobrym pressingu Adriana Wysockiego piłkę otrzymał Dominik Jelonek, który uderzył obok słupka po ziemi. Po kwadransie gry, Tomasz Woźniak dalekim wykopem posłał futbolówkę w stronę Wysockiego, ten zgrał głową Jelonkowi, który po minięciu rywala wychodził sam na sam z bramkarzem. Golkiper przyjezdnych zdołał go jednak powstrzymać w polu karnym odważnym wyjściem. W 21.minucie po aucie, piłka trafiła do wymienionego pierwszego zawodnika Unii, który po rajdzie przy linii z lewej strony, zamiast podawać wzdłuż bramki, za wysoko próbował wstrzelić w szesnastkę. Następnie płaski strzał przeciwników zza pola karnego bez problemów obronił Woźniak. W 36.minucie po odbiorze Marcina Zaleskiego i natychmiastowym podaniu do Jelonka, napastnik biało-niebieskich wyszedł na czystą pozycję, po czym zdecydował się na płaski strzał z kilkunastu metrów zablokowany przez zawodnika. Z akcji tej, janikowianie mieli tylko korner. W 38.minucie nasi gracze przeprowadzili dobrą akcję. Mikołaj Plewa wymienił podania z Wysockim i błyskawicznie uruchomił Jelonka, który podał będącemu w lepszej sytuacji Mikołajowi Kruszce. Ten ostatni strzelił po ziemi z siedemnastu metrów, a jego strzał bez problemu obronił bramkarz. Chwilę później na dwudziestym metrze faulowany był jeden z bydgoszczan. Do rzutu wolnego podszedł Paweł Olszewski, a jego uderzenie tuż przy słupku na rzut rożny sparował Woźniak.

39’ 0:1 – Dośrodkowanie z rzutu rożnego na dłuższy słupek zostało głową zgrane w pole bramkowe, a Bartosz Rudziński z kilku metrów tą samą częścią ciała wepchnął odbitą jeszcze o rękę prawoskrzydłowego Unii – Lewandowskiego piłkę.

Zaraz po wznowieniu gry, za faul jeden z rywali dostał karę trzyminutową. W 42.minucie nieczysty strzał w polu karnym Jelonka obronił bramkarz. Minutę później po dośrodkowaniu w pole karne z prawej strony uderzenie główką Kruszki, obrońca wybił na korner. Następnie, na minutę za dyskusje z sędzią pole gry opuścić musiał wicekapitan Unii – Lewandowski.

W 46.minucie po rzucie wolnym Zaleskiego, strzał w polu karnym Plewy obronił bramkarz. Następnie Patryk Straszewski wyszedł na czystą pozycję, ale uderzył zbyt wysoko z osiemnastu metrów. W 54.minucie Dawid Deresiewicz przerzucił na prawe skrzydło do grającego tam Lewandowskiego, który wszedł w pole karne mijając obońcę i w starciu z bramkarzem został przez niego uprzedzony. Kolejnie, centro-strzał Lewandowskiego Damiana minął okienko bramki bydgoszczan. W 58.minucie fatalny strzał po ziemi z daleka oddał Deresiewicz.  W 62.minucie w zamieszaniu, za niesportowe zachowanie czerwoną kartką ukarany został Lewandowski Dariusz. Z uwagi na kontrolny charakter spotkania, jego miejsce zajął Hubert Prosianowski. W 65.minucie strzał Lewandowskiego zza pola karnego był niecelny. Następnie dośrodkowanie Deresiewicza z rzutu wolnego trafiło na głowę Jakuba Losika i piłka minęła bramkę gości. W 72.minucie strzał Chemika z daleka był niecelny. Pięć minut potem, po podaniu wzdłuż bramki z prawej strony – gracz przyjezdnych – Adam Kardasz nieczysto trafił w piłkę na drugim metrze.

78’ 1:1 – Straszewski otrzymał długie podanie od Plewy i będąc na około dwudziestym metrze minął wychodzącego bramkarza i z około czternastu metrów posłał piłkę pod poprzeczkę nad próbującym interweniować obrońcą.

W 81.minucie pierwszą okazję do wykazania się miał Dawid Porszke. Bramkarz Unii na raty obronił strzał przeciwnika. Na siedem minut przed końcem, uderzenie Jelonka z rzutu wolnego z ponad dwudziestu metrów przeszło obok krótkiego słupka bramki Chemików.

W drugiej połowie w pierwszym zespole Chemika zadebiutował wychowanek Unii - Patryk Perliński.

Kolejny sparing, zespół Unii rozegra 7.marca 2015 roku (sobota) na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Janikowie. Rywalem naszych zawodników będzie Gopło Kruszwica (godz. 14.00).