Aktualno軼i

Sparing: Unia - Gop這 Kruszwica 4:2

• autor: Redakcja, 2015-03-07 18:08

Gop這 ponownie pokonane

W dzisiejszym meczu kontrolnym rozgrywanym na bocznej p造cie janikowskiego Stadionu Miejskiego, Unia pokona豉 wy瞠j notowane Gop這 Kruszwica 4:2 (2:1). Bramki dla gospodarzy strzelili: Miko豉j Plewa (rzut karny), Marcin Zaleski, Adrian Wysocki oraz Miko豉j Linowski (gol samobójczy). Natomiast trafienia dla go軼i by造 autorstwa Borysa Klimczewskiego, a tak瞠 Mi這sza Losika. Strzelec pierwszej bramki dla przyjezdnych, na minut przed ko鎍em spotkania opu軼i boisko za czerwon kartk.

UNIA JANIKOWO – GOPΜ KRUSZWICA 4:2 (2:1)

0:1 - 13' Borys Klimczewski
 1:1 - 15' Miko豉j Plewa (rzut karny)
 2:1 - 39' Marcin Zaleski
 3:1 - 74' Adrian Wysocki
 4:1 - 77' Miko豉j Linowski (samobójcza)
 4:2 - 89' Mi這sz Losik

UNIA: Wo幡iakSirko, Losik (62' Oczkowski), Wi郾iewski (70' Losik), Plewa (62' Pindel) – Zaleski (75' Plewa), Bro鎍zyk (67' Jelonek) – Damian Lewandowski (78' Kruszka), Kruszka (57' Kumor), WysockiJelonek (51' Straszewski).

Rezerwowy, który nie zagra: Stodólski.

ó速a kartka oznacza豉 kar dwuminutow.

STATYSTYKI STRZAÓW
Unia: 8 celnych, 6 niecelnych
Gop這: 8 celnych, 4 niecelne

FOTORELACJA

Szczegó這wy opis sparingu w rozwini璚iu...

Poza kadr meczow z powodu kontuzji znale幢i si: Dawid Deresiewicz, Micha Maksim, Martin Nowicki, Norbert Karpi雟ki i Marcin Sadecki. Gryp ma Pawe Radaszewski, a nadal nie w pe軟i si jest Damian Ojczenasz. Z powodów prywatnych nie zagra Dariusz Lewandowski. Wczoraj pierwszy raz w tym roku, w klubie stawi si Patryk Karpi雟ki, który jak ju informowali鄉y wcze郾iej zmieni prac i rozwa瘸 wypo篡czenie do Zootechnika Ko逝da Wielka. Po rozmowie ze sztabem szkoleniowym obserwowa trening kolegów z wysoko軼i trybun. Je瞠li chodzi o bramkarzy, sprawy osobiste wyeliminowa造 Dawida Porszke, a poza kadr meczow by ㄆkasz Dolatowski.

W pierwszym zespole na sparingu pojawi si natomiast Krzysztof Stodólski. Golkiper ten ma wróci do naszego Klubu z bydgoskiego Zawiszy i od pocz徠ku przygotowa zimowych trenuje z janikowskimi juniorami. Bramkarz ten ca造 mecz sp璠zi jednak na 豉wce rezerwowych. Zabrak這 natomiast sprawdzanego ostatnio innego zawodnika z juniorów starszych – Huberta Prosianowskiego, który nie zostanie zg這szony do kadry a-klasowca.

Wydarzenia boiskowe:
Pierwszy strza na bramk przyjezdnych mia miejsce w 7.minucie. Po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym, pi趾a spad豉 pod nogi stoj帷ego na dwudziestym pi徠ym metrze Marcina Zaleskiego i po jego uderzeniu przesz豉 nad poprzeczk. Cztery minuty pó幡iej po zagraniu r瘯 Damiana Bro鎍zyka, go軼ie wykonywali rzut wolny z okoli naro積ika szesnastki. Strza trafi w janikowski mur. Minut potem mocno bita pi趾a z wolnego przez Zaleskiego min窸a wszystkich w polu karnym, po czym instynktownie zosta豉 sparowana przez Tomasza M造narka. Doszed do niej Dominik Jelonek, ale jego strza zosta zablokowany przez obro鎍, po czym futbolówka wysz豉 na aut.

0:1 – 13’ Borys Klimczewski przej掖 zbyt krótkie podanie Macieja Sirko do bramkarza wychodz帷 sam na sam z Tomaszem Wo幡iakiem. Po mini璚iu naszego golkipera bez problemu trafi do pustej bramki.

1:1 – 15’ Do鈔odkowanie z prawej strony Damiana Lewandowskiego w polu karnym r瘯 zatrzyma jeden z obro鎍ów. Do rzutu karnego podszed Miko豉j Plewa, który pewnym strza貫m pokona bramkarza.

Sto dwadzie軼ia sekund po wznowieniu gry, Plewa do鈔odkowa z lewej strony w pole karne, gdzie skacz帷y do g這wy zawodnicy Unii – Krzysztof Wi郾iewski i Jelonek po nieporozumieniu zderzyli si. Kolejnie strza造 Bro鎍zyka i Jelonka z dystansu przesz造 obok bramki. W 25.minucie prawdziw bomb popisa si Zaleski. 字odkowy pomocnik Unii przymierzy z oko這 dwudziestu pi璚iu metrów, a M造narek koniuszkami palców wybi pi趾 zmierzaj帷 w okienko na rzut ro積y. Po do鈔odkowaniu z kornera Zaleskiego i zamieszaniu podbramkowym – Jakub Losik zdo豉 opanowa pi趾 i odda strza, który zosta wybity na róg przez defensora stoj帷ego na linii bramkowej. W 32.minucie po zagraniu r瘯 Sirko, strza z rzutu wolnego z oko這 dwudziestu metrów wybroni Wo幡iak. Przyjezdni gro幡 akcj przeprowadzili pi耩 minut pó幡iej. Klimczewski min掖 zawodnika Unii i silnie uderzy pod poprzeczk. Bramkarz janikowskiego zespo逝 zdo豉 jednak sparowa pi趾 poza boisko.

39’ 2:1 – Po faulu przy linii bocznej na Plewie, Jelonek natychmiast uruchomi poszkodowanego, który pop璠zi lew stron i zacentrowa w pole karne, gdzie pi趾 odbi obro鎍a. Spad豉 ona pod nogi Zaleskiego, który bez zastanowienia, strza貫m z kilku metrów wyprowadzi nas na prowadzenie.

Na cztery minuty przed ko鎍em pierwszej po這wy strza Miko豉ja Kruszki z dystansu min掖 bramk go軼i. W 44.minucie strza z rzutu wolnego obroni Wo幡iak.

Tak瞠 pi耩 minut po rozpocz璚iu drugiej po這wy, nasz bramkarz interweniowa po strzale ze sta貫go fragmentu gry. W 53.minucie Wi郾iewski zagra r瘯 przed naro積ikiem szesnastki. Techniczne uderzenie z rzutu wolnego na róg sparowa Wo幡iak. Dwie minuty pó幡iej janikowscy gracze przeprowadzili pi瘯n trójkow akcj. Patryk Straszewski poda Kruszce, który obs逝篡 Zaleskiego. Strza tego ostatniego z osiemnastu metrów obroni golkiper. W 68.minucie po faulu Dawida Pindla, uderzenie z wolnego zosta這 zablokowane przez mur. Nast瘼nie po podaniu Kacpra Kumora, Lewandowski wyszed sam na sam z bramkarzem, ale przegra z nim pojedynek, po czym musieli鄉y zadowoli si tylko kornerem.

74’ 3:1 – Wysocki dosta podanie od Straszewskiego i w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzeli po ziemi przy d逝窺zym s逝pku. Pi趾a odbita od niego przekroczy豉 lini bramkow.

Chwil pó幡iej po faulu na Jelonku, sam poszkodowany podszed do rzutu wolnego. Uderzenie z dwudziestu metrów obroni bramkarz.

77’ 4:1 – Kumor pos豉 pi趾 w kierunku Lewandowskiego, który naciska obro鎍. Do futbolówki wyszed bramkarz, a Miko豉j Linowski próbuj帷 wybija trafi pod poprzeczk do w豉snej bramki.

Na dziesi耩 minut przed ko鎍em, strza z pierwszej pi趾i jednego z przyjezdnych z naro積ika pola karnego by niecelny, a pó幡iej p豉ski uderzenie zza szesnastki obroni Wo幡iak. Nast瘼nie strza z rzutu wolnego trafi w mur ustawiony przez naszego bramkarza.

Sze嗆dziesi徠 sekund przed ostatnim gwizdkiem go軼ie byli przed rzutem wolnym. Klimczewski komentowa zachowanie s璠ziego bocznego, po czym ujrza kartk ostrzegawcz. Kolejnie ponownie u篡 niecenzuralnych sów w kierunku arbitra i zosta ukarany czerwon kartk.

89’ 4:2 – Do鈔odkowanie w pole karne Unii z rzutu wolnego z prawej strony. Po zamieszaniu w polu karnym Mi這sz Losik przewrotk uderzy pod poprzeczk ustalaj帷 wynik meczu.

W ostatniej minucie po podaniu Kumora, Straszewski nie trafi w bramk wychodz帷 na czyst pozycj.