ogółem: 2 226 905

Sparing: Zagłębie Piechcin - Unia 1:2

• autor: Redakcja, 2015-03-14 20:55

Wygrana w ostatnim sparingu

W swoim ostatnim spotkaniu kontrolnym - lider a-klasowych rozgrywek, czyli nasza Unia pokonała na wyjeździe drugą drużynę B-klasy - Zagłębie Piechcin 2:1 (1:0). Prowadzenie dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego w 22.minucie uzyskał Dawid Deresiewicz. Następnie, w 62.minucie strzałem z rzutu karnego wyrównał Mateusz Wiktorowicz. Wynik meczu na szesnaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Damian Lewandowski.

ZAGŁĘBIE PIECHCIN – UNIA JANIKOWO 1:2 (0:1)

0:1 - 22' Dawid Deresiewicz
 1:1 - 62' Mateusz Wiktorowicz (rzut karny)
 1:2 - 74' Damian Lewandowski

UNIA: Woźniak (46' Porszke) - Pindel, Losik, Wiśniewski, Plewa (65' Wysocki) - Damian Lewandowski (81' Ojczenasz), Zaleski, Brończyk, Wysocki (46' Kruszka) - Deresiewicz (76' Jelonek), Jelonek (46' Straszewski).

Zagłębie 5 celnych, 4 niecelne
Unia: 14 celnych, 13 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowa relacja w rozwinięciu...

W Piechcinie nie zagrało pięciu zawodników, którzy zmagają się z kontuzjami lub rehabilitacją. Mowa tutaj o Michale Maksimie, Martinie Nowickim, Macieju Sirko, Norbercie Karpińskim i Marcinie Sadeckim. Poza kadrą meczową znaleźli się też gracze w wieku juniorskim, czyli Tomasz Oczkowski, Kacper Kumor i Paweł Radaszewski. Ponadto nie wystąpił zawieszony Dariusz Lewandowski, a także trzeci bramkarz – Łukasz Dolatowski i Patryk Karpiński, którego wyeliminowała praca.

Wydarzenia boiskowe:
Pierwsza akcja miała miejsce w 3.minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę wybili obrońcy, a Dominik Jelonek uderzeniem z przewrotki posłał ją nad poprzeczką. Chwilę później po złym wybiciu Tomasza Woźniaka na strzał z pierwszej piłki zza pola karnego zdecydował się zawodnik gospodarzy. Futbolówka minęła jednak spojenie słupka z poprzeczką i wyszła poza boisko. Następnie po dobrej akcji Zagłębia, uderzenie w polu karnym minęło bramkę biało-niebieskich. W 7.minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Damian Brończyk. Nowy zawodnik Unii posłał futbolówkę jednak obok okienka. Sto dwadzieścia sekund później po podaniu Dawida Deresiewicza do Damiana Lewandowskiego – wychodzący bramkarz skrócił kąt broniąc nogami strzał prawoskrzydłowego janikowian w szesnastce. Po niespełna kwadransie gry, dobrą akcję popisali się b-klasowcy. Po wyjściu w pole karne Woźniak zmuszony był do interwencji nogą. W 16.minucie Deresiewicz przerzucił Lewandowskiemu, który z dwunastu metrów nie trafił w bramkę. W 21.minucie po dośrodkowaniu Marcina Zaleskiego z rzutu rożnego, Jakub Losik głową uderzył nad poprzeczką. Zaraz po tym zbyt lekki strzał z ponad dwudziestu metrów bez problemu obronił Woźniak.

22’ 0:1 – Lewandowski podał z prawej strony do będącego w polu karnym Adriana Wysockiego, którego strzał z pierwszej piłki obronił bramkarz. Z dobitką pospieszył Deresiewicz, który wepchnął futbolówkę do siatki z bliskiej odległości.

W 25.minucie po strzale z wolnego Zaleskiego bramkarz interweniował z kłopotami. Następnie rzut wolny Deresiewicza z ostrego kąta poszybował nad poprzeczką. Kolejnie płaskie uderzenie z daleka Brończyka było niecelne. W 28.minucie strzał Lewandowskiego w polu karnym z kąta było zbyt wysokie. Chwilę późnej janikowianie przeprowadzili ładną, trójkową akcję, którą rozpoczął Dawid Pindel. Następnie Deresiewicz uruchomił Jelonka, a ten silnym strzałem z dziesięciu metrów trafił w bramkarza. W 31.minucie po podaniu Deresiewicza w szesnastkę, Jelonek z bliskiej odległości znacznie przestrzelił. Później arbiter – Janusz Grzegorski nie uznał bramki dla naszego zespołu. Po dośrodkowaniu Lewandowskiego z prawej strony, piłkę opanował Deresiewicz. Zawodnik ten próbował minąć bramkarza, po czym podał Jelonkowi. Napastnik Unii trafił do siatki, ale arbiter zasygnalizował spalonego. W 33.minucie z kontrą wyszli przeciwnicy. Strzał z dwudziestu metrów obronił Woźniak, a następnie pewnie wyłapał wrzutkę z lewej strony. Pięć minut później po faulu  na Wysockim przy narożniku pola karnego, strzał silny z wolnego Zaleskiego był zbyt wysoki. Następnie po wrzutce z prawej strony Lewandowskiego, Wysocki posłał piłkę nad poprzeczką w dogodniej sytuacji. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy za dyskusje po faulu na lewoskrzydłowym Unii, karę jednej minuty otrzymał Mikołaj Plewa.

Sześć minut po wznowieniu gry, gospodarze sprawdzili Dawida Porszke. Bramkarz Unii wybronił strzał zza pola karnego. W 54.minucie Lewandowski przegrał sytuację sam na sam z golkiperem. Dobitkę Patryka Straszewskiego zza pola karnego wybił z kolei obrońca gospodarzy. Minutę później wychodzący na czystą pozycję wspomniany wcześniej napastnik Unii uderzył nad poprzeczką. W 58.minucie po podaniu Lewandowskiego do Straszewskiego, ten ostatni próbował lobować bramkarza, ale ten wychodząc z bramki nie dał się zaskoczyć.

62’ 1:1 – Po wyrzucie z autu arbiter dopatrzył się zagrania ręką Losika w polu karnym. Po proteście Plewy został on wyrzucony z boiska na trzy minuty. Do rzutu karnego podszedł Mateusz Wiktrowicz pewnym strzałem w środek bramki pod poprzeczkę pokonując Porszke.

Pięć minut po stracie bramki janikowianie mogli wyrównać, jednak podanie Wysockiego źle opanował wychodzący na czystą pozycję Straszewski. Kolejnie po przerzucie tego ostatniego do Lewandowskiego, strzał z kąta w szesnastce pewnie obronił bramkarz.

74’ 1:2 – Niecodzienna sytuacja w polu karnym gospodarzy. Jeden z rywali najpierw zagrał ręką, a później wszedł tzw. „nakładką” w Wysockiego. Arbiter zamiast karnego podyktował rzut wolny pośredni na dwunastym metrze. Deresiewicz dotknął piłkę, a Lewandowski strzałem w okienko ustalił wynik meczu.

W 76.minucie strzał z daleka na bramkę Unii był za wysoki. Później po faulu, karą minutową ukarany został zawodnik gospodarzy. Na siedem minut przed końcem spotkania w polu karnym znalazł się Damian Ojczenasz. Wracający po kontuzji zawodnik w dobrej sytuacji przegrał pojedynek z golkiperem. W 84.minucie po podaniu Pindla z prawej strony, w szesnastce piłkę zdołał opanować Straszewski, ale jego strzał bramkarz sparował na róg. Po zamieszaniu podbramkowym piłka ponownie wyszła na korner. Został on rozegrany natychmiastowo. Jelonek podał Wysockiemu, który odegrał. Strzał napastnika Unii obronił golkiper. Piłka znalazła się pod nogami Pindla, ale jego uderzenie z daleka było bardzo wysokie. Później płaski strzał gospodarzy przeszedł obok słupka, a moment potem Zaleski zza szesnastki po ziemi nie dał rady pokonać dobrze dysponowanego bramkarza. W doliczonym czasie gry, po rożnym Zaleskiego, Wysocki odegrał egzekwującemu, który dośrodkował na dalszy słupek. W polu bramkowym strzał głową Jelonka na krótki słupek był niecelny.